Zavrieť

Porady

Spoločnosť OVB

Buďte tak dobrí, neviete mi niečo povedať o spoločnosti OVB, príp.prosím odkaz na link, nemôžem to nikde nájsť, aj keď mám tušenie, že sa to tu niekde spomínalo skôr v negatívnom ponímaní.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    majú aj svoju stranku www.ovb.sk
    na porade je veľa príspevkov ak si zadáš finančné poradenstvo

    ---------
    Veronika
    Lion Topoľčany
    Ďakujem Veronika za odkaz na ich stránku, skôr mi ide o objektívne skúsenosti ľudí, ktorí prišli do styku s dílermi a produktami uvedenej spoločnosti, je mi jasné, že na ich stránkach sa predstavujú, akože oni sú "tí šikovní, čo zaistia Vaše/naše/financie..bla...bla...

    Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

    Ofélia
    Lion Topoľčany Pozri príspevok
    Ďakujem Veronika za odkaz na ich stránku, skôr mi ide o objektívne skúsenosti ľudí, ktorí prišli do styku s dílermi a produktami uvedenej spoločnosti, je mi jasné, že na ich stránkach sa predstavujú, akože oni sú "tí šikovní, čo zaistia Vaše/naše/financie..bla...bla...
    Myslím, že ten kto tu píše o dílerstve,nepozná, alebo ešte nespoznal podstatu práce makléra , stretla som sa aj s tým že na oslovenie " díler" sa obchodník s ovčím rúnom urazil
    Finančný poradca by nemal byť díler a ak takého poznáte tak skúste iného poradcu. keď Vám niečo ponúkne " produkt" mal by vám povedať prečo zvolil tento v čom je pre vás lepší od iných a mal by niečim potvrdiť svoje slová, lebo niečo iné je tvrdiť a niečo iné dôkaz!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dadina Pozri príspevok
    MBI, alebo PartnersGroup nie je OVB
    To je pravda, ale v týchto témach sa tiež písalo o OVB.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Lion Topoľčany Pozri príspevok
    mi ide o objektívne skúsenosti ľudí, ktorí prišli do styku s dílermi a produktami uvedenej spoločnosti
    uvedená spoločnosť nemá produkty, ale jej finanční poradci sprostredkujú produkty rôznych finančných inštitúcii.
    Cieľom by malo byť vybrať klientovi to najlepšie čo mu vyhovuje z ponuky takmer všetkých poisťovní, bánk a správcovských spoločností.
    Skutočnosť je však trochu iná. Celý slovenský fin. poradenský biznis je o sprostredkovávaní produktov s najlepšími províziami pre sprostredkovateľa. Tým pádam asi vždy to najdrahšie pre klienta.

    Väčšina poradenských firiem pracuje formou multi-level marketingu, čiže vytvára štruktúry, siete poradcov. Berú toho kto sa pridá a vyškolia ho tak, aby poistil celú svoju rodinu ak už nič iné. Na školeniach sa viac motivuje ako učí o financiách.
    Takto pracuje OVB, ale aj odtrhnutá partia Partners a kopec ďalších.

    Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

    Ofélia
    falap Pozri príspevok
    uvedená spoločnosť nemá produkty, ale jej finanční poradci sprostredkujú produkty rôznych finančných inštitúcii.
    Cieľom by malo byť vybrať klientovi to najlepšie čo mu vyhovuje z ponuky takmer všetkých poisťovní, bánk a správcovských spoločností.
    Skutočnosť je však trochu iná. Celý slovenský fin. poradenský biznis je o sprostredkovávaní produktov s najlepšími províziami pre sprostredkovateľa. Tým pádam asi vždy to najdrahšie pre klienta.

    Väčšina poradenských firiem pracuje formou multi-level marketingu, čiže vytvára štruktúry, siete poradcov. Berú toho kto sa pridá a vyškolia ho tak, aby poistil celú svoju rodinu ak už nič iné. Na školeniach sa viac motivuje ako učí o financiách.
    Takto pracuje OVB, ale aj odtrhnutá partia Partners a kopec ďalších.
    Neviem prečo hovoríte za všetkých, všetko je o " ľudskosti", ja toto robím už 4 rok, mám klientov, ktorý su so mnou spokojní a sami ma volajú k nim domov, prípadne ma odporučujú sami ďalej a všetky uzatvorené zmluvy ( nie tie najdrahšie, bohužial) mi do dnes na 100 % fungujú tomu , viete všetko je o mojom presvedčení a vlastnými skúsenosťami a držím sa hesla : nerob iným to čo nechceš, aby iní robili tebe ( klamanie). Pretože nechcem aby klient ktorému niečo navrhnem mi za rok za to vynadal, prípadne mi vynadal či nakopal do prdele.
    K druhému odseku = súhlasím s Vami, funguje to takto, čo som vždy odsudzovala, bohužiaľ som mala pani na zmeny v SS.

    3lla je offline (nepripojený) 3lla

    3lla
    dadina Pozri príspevok
    Neviem prečo hovoríte za všetkých, všetko je o " ľudskosti", ja toto robím už 4 rok, mám klientov, ktorý su so mnou spokojní a sami ma volajú k nim domov, prípadne ma odporučujú sami ďalej a všetky uzatvorené zmluvy ( nie tie najdrahšie, bohužial) mi do dnes na 100 % fungujú tomu , viete všetko je o mojom presvedčení a vlastnými skúsenosťami a držím sa hesla : nerob iným to čo nechceš, aby iní robili tebe ( klamanie). Pretože nechcem aby klient ktorému niečo navrhnem mi za rok za to vynadal, prípadne mi vynadal či nakopal do prdele.
    K druhému odseku = súhlasím s Vami, funguje to takto, čo som vždy odsudzovala, bohužiaľ som mala pani na zmeny v SS.
    tak som to pocul aj ja,ludia zo skupiny OVB maju nakazane,aby cakali pokial si ich klient zavola.To je ich jedina vyhoda,aspon neotravuju cez telefon, ako ostatny.Pokial si ich vsak zavolate,uz sa ich nezbavite.Cest vynimkam.

    Co poznam jednoho z ovb,ma charakteristicke crty poradcu:
    - este nikdy som ho nevidel v inom obleceni ako v saku
    - mala diplomatka vzdy poruke
    - kazdy rozhovor sa nenapadnymi psychologickymi tahmi snazi uviest do OVB roviny tak,aby ste sa ho nakoniec vy spytali,co by vam mohol ponuknut
    - ked uz urobite tu chybu a spytate sa ho,odmietne hovorit,ale snazi sa k Vam nasankovat domov,rozprava nieco o osobnom stretnuti
    - nepotrebuje ziadne sluzby od uctovnikov
    dataman ach jaj...
    niekedy sa nestačím diviť, čo ľudia napíšu aby boli zaujímaví...
    1. v akom oblečení má chodiť finančný poradca? videli ste lekára v teplákoch? alebo kuchára v monterkách? trochu použite rozum...
    2. v čom má nosiť papiere? v TESCO igelitke? použite rozum...
    3. boli ste niekdy v nejakom obchode? hned od dverí vám dali do ruky vysávač a vy ste chceli televízor? alebo sa opýtali čo vlastne chcete? použite rozum...
    4. chcete sa baviť o Vašich peniazoch na verejných toaletách? alebo na námestí? či na ulici pred susedmi? použite rozum...
    5. prečo by mal používať služby od účtovníkov? ja teda účtovníčku mám, lebo to robím na živnosť, ale dá sa robiť aj na dohodu. a na čo by Vám potom bol účtovník? použite rozum...

    hm, dúfam že to použitie rozumu nebolelo... pekný deň...

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Dadina, je len dobre ak ty nie si ako väčšina poradcov. Svetlé výnimky sa vždy nájdu. Ale určite sama dobre vieš, čo mám na mysli. Najlepší príklad sú životné poistky: doporučujú sa ako žen-šen, úplne na všetko. Od investovania, cez zvýšenie bonity pre hypotéku až po dôchodkové sporenie. V čom je ich čaro? Vysoké provízie, skryté poplatky, obmedzenia na možnosť predčasného zrušenia.

    boroboro je offline (nepripojený) boroboro

    boroboro
    ahojte može mi niekto pvedat niečo viac o spoločnosti , OVB?? nemam zatial dobre informacie tak by som chcela vesiet či je to naozaj tak , ale len zli ludia , dakujem

    boroboro je offline (nepripojený) boroboro

    boroboro
    som sa pomylila v par pismenkach tak sory proste mam zlu skusenost s touto spoločnostou a chcem vediet či som jedina ktora im naletela , alebo je nas viac , poviem na rovinu nechala som sa oklamat , moja chyba

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    klikni na linky v príspevku č. 2, je tam toho popísaného za aj proti viac než dosť.

    boroboro je offline (nepripojený) boroboro

    boroboro
    aj moja rodina ma skusenost z pracovnikmi z OVB a to velmi zle a hlavne z jednym z Topolčian- Patom K., na začiatku bol velmi mili sluboval hory-doly, povedali sme mu o našej finančnej situacii,verili sme mu, že nam pomože aj ked sme mali dost dlhov, ale on vravel že sa nam da pomoct,, malo nam to byt hned podozrive, ked nas začal presviedčat o tom , ake zle mame poistky a že oni nam daju take že až, nechali sme sa oklamat mladym chalanom, ktory si mysli , že je doležity ked ma sako a papiere pod pazuchov, viem je to aj naša vina, škoda že sme tieti stranky objavili, až po tom ked sa to stalo, nikdy by sme ho ani do domu nevpustili,on ked si to prečita bude vediet od koho to je a chcem mu len odkazat , že nikdy nebude dobrym finančnym poradcom ani ničim inym pretože nas oklamal a stale sa mu trasu ruky nie je si sebou isty,....povedalo nam to aj vela znamych o nom , čo s nim kedysi robili...že kamarati....

    boroboro je offline (nepripojený) boroboro

    boroboro
    som tu znova nakolko stale nemame vratene peniaze od spoločnosti OVB, chcem Vam povedat , kto to budete čitat ak budete uzatvarat nejaky uver u Pata Kratochvila z Topolčian nedajte sa prehovorit na žiadnu zmenu poistky, to je blud a už prosim Vas absolutne nepladte žiaden šek za vybavenie uveru, pozor nato , lebo ak nahodou ten uver nevyjde tak svoje peniaze už neuvidite, ako my hoci nam niekolkokrat slubil, že peniaze nam vratia, ak to nevyjde, už sme sa poučili a upozornujeme na nich našich znamych, aby sa nahodou nedali oklamat ako my, hoci sa mu ozyvame a peniaze stale žiadame spet nehlasi sa nam, takyto je on poradca.........nie je dobry ako sme už pisali a nikdy nebude......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.