Zavrieť

Porady

Povinna zdravotna starostlivost zivnostnika ?

http://www.sme.sk/c/3587418/Zivnostn...ikanovani.html
Prosim vas viete mi niekto ozrejmit aku povinnost maju vsetci zivnostnici a dokedy vyplyvajucu z tohto clanku ?
dakujem
Usporiadat
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

VladoaKatka Pozri príspevok
...trochu ma desí tá rýchlosť, žeby sa obávali verdiktu Generálnej prokuratúry, a držali sa hesla "radšej vrabec v hrsti, ako holub na streche" čo keď im zredukujú okruh ľudí ?

Trošku som pátrala po tom, v akej lehote je GP povinná vydať stanovisko k podanému podnetu. V zákone 153/2001 Zb. o prokuratúre sa hovorí nasledovné:

§ 33

(1) Prokurátor je povinný vybaviť podnet do dvoch mesiacov od jeho podania. V odôvodnených prípadoch rozhodne o predĺžení tejto lehoty bezprostredne nadriadený prokurátor (§ 53 ods. 1).

(2) Prokurátor upovedomí podávateľa podnetu v lehote ustanovenej v odseku 1 o spôsobe vybavenia podnetu. V rovnakej lehote upovedomí podávateľa podnetu o predĺžení lehoty na jeho vybavenie.


Podnet bol podaný myslím 14.11.2007, takže sa vôbec nemusia ponáhľať, a ak je povinnosť uzatvoriť zmluvu s PZS do 31.12.2007 asi si každý rozmyslí, či bude riskovať pokutu alebo tú zmluvu uzatvorí. A vlastne ani neviem, či bolo vydané nejaké predbežné opatrenie na to, či majú PZS uzatvárať zmluvy so živnostníkmi alebo majú počkať na rozhodnutie GP. Myslím si, že PZS využijú túto neistotu a tie zmluvy so živnostníkmi uzatvárať budú, veď ide o peniaze. Som vééééééééééľmi zvedavá ako to dopadne a či v tomto prípade zvíťazí zdravý rozum.

0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Veď práve to, že nebolo vydané žiadne predbežné rozhodnutie. Termín sa blíži, poplatok za zmluvu zaplatiť musíme, a keď náhodou rozhodnú, že SZČO bez zamestnancov nemusí mať zmluvu tak to nemôžeme si ani uplatniť ako VOZD a na peniaze môžeme čakať , než nám ich nejaká PZS vráti.

... - až naprší a uschne.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

tiki Pozri príspevok
mne sa najviac rata tato pasaz zo zakona:

(2) Povinnosti zamestnávateľa sa primerane vzťahujú
aj na fyzické osoby-podnikateľov, ktoré nezamestnávajú
iné fyzické osoby, a na fyzické osoby-podnikateľov,
ktoré vykonávajú prácu pomocou svojho manžela
a detí.



By ma docela zaujimal nazor dakeho pravnika ze co znemna slovicko primerane. Vsak podla vacsiny z nas by primerane bolo ze nijak sa pre nas SZCO nevztahuje to je primerane no nie?
Viď http://www.porada.sk/573284-post426.html
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

najkrajšie na tomto všetkom je, že medzi sebou súperia dve nemenované organizácie a každá má iný názor. Jedna tvrdí, že sa to týka všetkých vrátane SZČO a tá druhá pravý opak. A včil babo raď, keď sa nevedia dohodnúť na jednotnom znení zákona naši vládni predstavitelia.
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Ja mám jednu jednoduchú otázku:súkrpmný lekár má 1 sestričku.Aj na neho sa vsťahuje "Zmluvu s jedným zo 77 licencovaných subjektov o posudzovaní pracovného prostredia a zdravotných prehliadkach musia podľa zákona o verejnom zdravotníctve uzatvoriť aj živnostníci a samostatne zárobkovo činné osoby"?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Theo Pozri príspevok
Ja mám jednu jednoduchú otázku:súkrpmný lekár má 1 sestričku.Aj na neho sa vsťahuje "Zmluvu s jedným zo 77 licencovaných subjektov o posudzovaní pracovného prostredia a zdravotných prehliadkach musia podľa zákona o verejnom zdravotníctve uzatvoriť aj živnostníci a samostatne zárobkovo činné osoby"?
Veď je zamestnávateľ a preto sa to týka aj jeho.
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Dík,to je dobré...ale prinajmenšom /ako aj mnoho iných vecí u nás/na zamyslenie.Alebo škoda času?
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
Dnes večer na Slovenskom rozhlase bola diskusia k PZS. Neskoro som to zachytil, Prítomný bol zástupa jednej PZS z Trenčína- samozrejme obhajoval potrebu a vyzdvihoval akí sú práve oni skvelí, zástupkyňa UVZ dookola tvrdila nutnosť- mal som dojem že ak by PZS neboli, zrúti sa ekonomika Slovenska, zástupca zamestnávateľov- za malých živnostníkov, sa chudák bránil sám. Ale vraj akási medzirezortná skupina pripravuje novelu, dovtedy platí status quo. Najviac vo mne "zarezonovalo" (oblúbený výraz našich politikov) to, že máme mať zdravý sedliacky rozum. Išiel som si otvoriť pivo.
Ak Ste to zachytili celé, prezraďte viac.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Ibaka Pozri príspevok
Dnes večer na Slovenskom rozhlase bola diskusia k PZS. Neskoro som to zachytil, Prítomný bol zástupa jednej PZS z Trenčína- samozrejme obhajoval potrebu a vyzdvihoval akí sú práve oni skvelí, zástupkyňa UVZ dookola tvrdila nutnosť- mal som dojem že ak by PZS neboli, zrúti sa ekonomika Slovenska, zástupca zamestnávateľov- za malých živnostníkov, sa chudák bránil sám. Ale vraj akási medzirezortná skupina pripravuje novelu, dovtedy platí status quo. Najviac vo mne "zarezonovalo" (oblúbený výraz našich politikov) to, že máme mať zdravý sedliacky rozum. Išiel som si otvoriť pivo.
Ak Ste to zachytili celé, prezraďte viac.

Pozri:
http://www.porada.sk/t62540-pracovna...na-sluzba.html

Je tam link na archív Slov rozhlasu, , môžeš si to vypočuť - Kontakty 15.1.2008
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Priamo tu - Kontakty z 15.1.2008 http://www.rozhlas.sk/inetportal/200...Relacia&id=179
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Zdá sa, že niečo sa predsa len zmení. Žeby naozaj zvíťazil zdravý rozum ????. Vyšlo v dnešných HN:
http://hn.hnonline.sk/c3-22806140-k1...-sa-bude-menit
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

zanetth Pozri príspevok
Zdá sa, že niečo sa predsa len zmení. Žeby naozaj zvíťazil zdravý rozum ????. Vyšlo v dnešných HN:
http://hn.hnonline.sk/c3-22806140-k1...-sa-bude-menit
Ešte sa netešme, tí čo lobovali za PZS sa len tak nedajú. Ale aj Radičová, za ktorej bol vydaný tento zákon upozorňuje, že pre SZČO, ktoré nezamestnávajú to neplatí. A nikde som nenašla definíciu, že SZČO bez zamestnancov je zamestnávateľ a zákon o PZS hovorí o povinnostiach zamestnávateľov, nie o SZČO, o nich hovorí, že to musia spraviť v primeranej forme. Ale čo je to primeraná forma nikde nie je stanovené, takže aj nič.
0 0
jancici jancici

jancici je offline (nepripojený) jancici

som SZCO, precital som totu krizom krazom.

pytal som sa osobneho lekara a povedal ze by som "to mal mat" - teda zmluvu s PZS

vyzera to tak ze by som mal ist za najblizsim PZS a spravit tu zmluvu. viete mi niekto dat link na zoznam PZS aby som nasiel toho najblizsie.

alebo

budem cakat, a ked pride daka kontrola ci mam, tak sa budem vyhovarat ze mi nikto nevedel povedat 100% ci potrebujem alebo nie.
nasledujuci citat sami celkom pozdava, takze pouzijem na obranu
Trošku som pátrala po tom, v akej lehote je GP povinná vydať stanovisko k podanému podnetu. V zákone 153/2001 Zb. o prokuratúre sa hovorí nasledovné:

§ 33

(1) Prokurátor je povinný vybaviť podnet do dvoch mesiacov od jeho podania. V odôvodnených prípadoch rozhodne o predĺžení tejto lehoty bezprostredne nadriadený prokurátor (§ 53 ods. 1).

(2) Prokurátor upovedomí podávateľa podnetu v lehote ustanovenej v odseku 1 o spôsobe vybavenia podnetu. V rovnakej lehote upovedomí podávateľa podnetu o predĺžení lehoty na jeho vybavenie.


Podnet bol podaný myslím 14.11.2007, takže sa vôbec nemusia ponáhľať, a ak je povinnosť uzatvoriť zmluvu s PZS do 31.12.2007 asi si každý rozmyslí, či bude riskovať pokutu alebo tú zmluvu uzatvorí. A vlastne ani neviem, či bolo vydané nejaké predbežné opatrenie na to, či majú PZS uzatvárať zmluvy so živnostníkmi alebo majú počkať na rozhodnutie GP. Myslím si, že PZS využijú túto neistotu a tie zmluvy so živnostníkmi uzatvárať budú, veď ide o peniaze. Som vééééééééééľmi zvedavá ako to dopadne a či v tomto prípade zvíťazí zdravý rozum.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
jancici Pozri príspevok
som SZCO, precital som totu krizom krazom.

pytal som sa osobneho lekara a povedal ze by som "to mal mat" - teda zmluvu s PZS

vyzera to tak ze by som mal ist za najblizsim PZS a spravit tu zmluvu. viete mi niekto dat link na zoznam PZS aby som nasiel toho najblizsie.

alebo

budem cakat, a ked pride daka kontrola ci mam, tak sa budem vyhovarat ze mi nikto nevedel povedat 100% ci potrebujem alebo nie.
nasledujuci citat sami celkom pozdava, takze pouzijem na obranu
Kuk sem: http://www.uvzsr.sk/index.html
Na tejto stránke nájdeš zoznam poskytovateľov PZS /vpravo na stránke pohyblivé okienko/
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

jancici Pozri príspevok
som SZCO, precital som totu krizom krazom.

pytal som sa osobneho lekara a povedal ze by som "to mal mat" - teda zmluvu s PZS

vyzera to tak ze by som mal ist za najblizsim PZS a spravit tu zmluvu. viete mi niekto dat link na zoznam PZS aby som nasiel toho najblizsie.

alebo

budem cakat, a ked pride daka kontrola ci mam, tak sa budem vyhovarat ze mi nikto nevedel povedat 100% ci potrebujem alebo nie.
nasledujuci citat sami celkom pozdava, takze pouzijem na obranu
Aj ja som SZČO bez zamestnancov, a podľa platného zákona vraj aj takýto živnostník musí mať PZS. Tiež sa mi to nepáči, ale pre istotu ( kvôli možnej pokute ) som oslovila PZS v mojom okolí, ale ani jedna mi neodpovedala. Niekde som čítala, že PZS sú preťažené a živnostník bez zamestnancov nie je pre nich z hľadiska zisku zaujímavý. Pokladám to za nehoráznosť, aby som sa vyslovene niekomu prosila, aby so mnou uzatvoril zmluvu, ktorú vlastne nechcem. Tak zatiaľ čakám a dúfam, že zákon bude novelizovaný skôr než príde kontrola a naparí mi pokutu - čo by ma teda fakt naštvalo.
0 0
jancici jancici

jancici je offline (nepripojený) jancici

mysimis Pozri príspevok
Kuk sem: www . uvzsr . sk / index.html
Na tejto stránke nájdeš zoznam poskytovateľov PZS /vpravo na stránke pohyblivé okienko/

vdaka,
fuuj, hrozna stranka {portla}, v dnesnej dobe davat odkazy na dolezite temy do pohyblivych okien. bol som na tej stranke uz predtym, ale nejako som to tam nevedel najst. aspon keby tam uviedli aj kontakt.
0 0
pracovisko pracovisko

pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

jancici Pozri príspevok
vdaka,
fuuj, hrozna stranka {portla}, v dnesnej dobe davat odkazy na dolezite temy do pohyblivych okien. bol som na tej stranke uz predtym, ale nejako som to tam nevedel najst. aspon keby tam uviedli aj kontakt.
Na tej stránke sú Informácie, pod nimi je Preventívne pracovné lekárstvo a tam hneď na prvom riadku je Zoznam firiem s povolením na výkon PZS.
0 0
tiki tiki

tiki je offline (nepripojený) tiki

JAJA11 Pozri príspevok
Ešte sa netešme, tí čo lobovali za PZS sa len tak nedajú. Ale aj Radičová, za ktorej bol vydaný tento zákon upozorňuje, že pre SZČO, ktoré nezamestnávajú to neplatí. A nikde som nenašla definíciu, že SZČO bez zamestnancov je zamestnávateľ a zákon o PZS hovorí o povinnostiach zamestnávateľov, nie o SZČO, o nich hovorí, že to musia spraviť v primeranej forme. Ale čo je to primeraná forma nikde nie je stanovené, takže aj nič.
No práveže zákon píše, že aj SZČO bez zamestnancov je považovaná za zamestnávateľa. Čiže SZČO má povinnosti ako zamestnávateľ.
Ale na druhej strane zákon tiež píše, že povinnosti má voči zamestnancom, a keďže tých už nemáš, tak povinnosti nemáš aspoň ja sa tým riadim...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

zanetth Pozri príspevok
Trošku som pátrala po tom, v akej lehote je GP povinná vydať stanovisko k podanému podnetu. V zákone 153/2001 Zb. o prokuratúre sa hovorí nasledovné:

§ 33

(1) Prokurátor je povinný vybaviť podnet do dvoch mesiacov od jeho podania. V odôvodnených prípadoch rozhodne o predĺžení tejto lehoty bezprostredne nadriadený prokurátor (§ 53 ods. 1).

(2) Prokurátor upovedomí podávateľa podnetu v lehote ustanovenej v odseku 1 o spôsobe vybavenia podnetu. V rovnakej lehote upovedomí podávateľa podnetu o predĺžení lehoty na jeho vybavenie.

Podnet bol podaný myslím 14.11.2007, takže sa vôbec nemusia ponáhľať, a ak je povinnosť uzatvoriť zmluvu s PZS do 31.12.2007 asi si každý rozmyslí, či bude riskovať pokutu alebo tú zmluvu uzatvorí. A vlastne ani neviem, či bolo vydané nejaké predbežné opatrenie na to, či majú PZS uzatvárať zmluvy so živnostníkmi alebo majú počkať na rozhodnutie GP. Myslím si, že PZS využijú túto neistotu a tie zmluvy so živnostníkmi uzatvárať budú, veď ide o peniaze. Som vééééééééééľmi zvedavá ako to dopadne a či v tomto prípade zvíťazí zdravý rozum.

Od 14.11.2007 už prešli dva mesiace ... čo si myslíte dostala už ŽK odpoveď?

Pravdepodobne len o predĺžení lehoty na vybavenie. No čo už, však pozajtra už má náš drahý parlament o tom rokovať ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať