Zavrieť

Porady

zmena DoVP na DoPČ

Pekný deň,prosím o názor na nasledovný problém:
Pracovník na dohodu o vykonaní práce pri prihlásený v Soc.poisťovni a platí sa za neho odvod do fondu úrazového a garančného positenia.
Ak dôjde k zmene z dohody o vykonaní práce / riadne ukončená/ a od nasledujúceho dňa začne dohoda o pracovnej činnosti, treba to oznámiť Sociálnej poisťovni / odhláška, prihláška/ ? Odvody ostávajú v podstate nezmenené, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    optimistka Pozri príspevok
    Pekný deň,prosím o názor na nasledovný problém:
    Pracovník na dohodu o vykonaní práce pri prihlásený v Soc.poisťovni a platí sa za neho odvod do fondu úrazového a garančného positenia.
    Ak dôjde k zmene z dohody o vykonaní práce / riadne ukončená/ a od nasledujúceho dňa začne dohoda o pracovnej činnosti, treba to oznámiť Sociálnej poisťovni / odhláška, prihláška/ ? Odvody ostávajú v podstate nezmenené, ďakujem
    Nie, netreba nič oznamovať, ak nevznikne ani jeden deň "pauzy".
    Asi áno, taká bola odpoveď, keď som sa bola dnes pýtať v SP.

    Len dodám, že svoju predošlú odpoveď som uviedla na základe skúsenosti, keď som bola odhlasovať a následne prihlasovať dohodára s "pauzou" 2 dní. Vtedy mi povedali na registri, že pokiaľ by tam neboli tie voľné dni, nebola by potrebná odhláška a prihláška. Jednoducho, že zamestnanec by bol ďalej poistený.
    No ale budem sa riadiť tým, čo mi povedali dnes a to "asi" si vysvetlím ako "áno". Pre istotu.
    A ešte poznámočka: Kontrola zo SP ani IP nenamietala nič voči tomu, že dohody na seba nadväzovali bez nových prihlášok.
    Naposledy upravil Lydka R : 11.12.07 at 19:47 Dôvod: oprava

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Zdravím všetkých. Mala som rovnaký prípad. Na SP mi povedali, že treba spraviť odhlášku a hneď prihlášku.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Lydka R Pozri príspevok
    Nie, netreba nič oznamovať, ak nevznikne ani jeden deň "pauzy".
    Nesúhlasím. Jednu dohodu treba ukončiť - poslať odhlášku do SP a druhú dohodu treba prihlásiť. Je to nový pracovno- právny vzťah a všetky povinnosti a nároky sa posudzujú samostatne. Nikde nie je napísané, že keď nedôjde k aspoň jednodňovému prerušeniu, nemusí si zamestnávateľ splniť oznamovaciu povinnosť.

    Stitch je offline (nepripojený) Stitch

    Stitch
    Nie som si na 100% istá, radšej sa spýtam.
    Ak v roku 2008 uzatvoríme so star. dôchodcom DOVP na max 350 hodín do 30.6. a následne uzatvoríme od 1.7. DOPČ do 31.12., ráta sa odpracovaný čas každý zvlášť? T.j. prvých 6 mesiacov 350 hodín /DOVP/ a následne max. 10 hodín týždenne = 40 hod. mesačne /DOPČ/?

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Áno, každá dohoda sa posudzuje samostatne. Len keby išlo o dve dohody o vykonaní práce, tak by sa hodiny výkonu práce spočítavali.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    Lydka R Pozri príspevok
    Nie, netreba nič oznamovať, ak nevznikne ani jeden deň "pauzy".
    Asi áno, taká bola odpoveď, keď som sa bola dnes pýtať v SP.

    Len dodám, že svoju predošlú odpoveď som uviedla na základe skúsenosti, keď som bola odhlasovať a následne prihlasovať dohodára s "pauzou" 2 dní. Vtedy mi povedali na registri, že pokiaľ by tam neboli tie voľné dni, nebola by potrebná odhláška a prihláška. Jednoducho, že zamestnanec by bol ďalej poistený.
    No ale budem sa riadiť tým, čo mi povedali dnes a to "asi" si vysvetlím ako "áno". Pre istotu.
    A ešte poznámočka: Kontrola zo SP ani IP nenamietala nič voči tomu, že dohody na seba nadväzovali bez nových prihlášok.
    Mal som aj ja pripad ze dohoda č.1 bola do 31.12. a dalsia dohodač.2 na inu pracu vznikla od 1.11. pricom praca na zaklade tej prvej dohody č.1 sa ukoncila 5.12. (ak by nebola dohoda č.2-tak by som daval odhlasku) a druha praca bola ukoncena 15.1. tak som odhlasoval len 15.1.

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    inak mna tiez zaujimaju do ktorých fondov a plati u Dohody o pracovnej činnosti, akosi tixo je ohladom toho

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    aladin Pozri príspevok
    inak mna tiez zaujimaju do ktorých fondov a plati u Dohody o pracovnej činnosti, akosi tixo je ohladom toho
    To isté, čo dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o brigádnickej práci študentov

    Pozri bod 2
    http://www.socpoist.sk/index/index.p...55&prm2=11161&

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.