Zavrieť

Porady

Výška príjmu za rok 2007 - SP

Ahojte, poprosím Vás poradiť, aká je hranica príjmu za rok 2007, aby sa živnostník nemusel prihlásiť na platenie poistného odvodov do Socpoist od 1.7.2008? Mne to vychádza na sumu 97 200,-, no nie som si istá a potrebujem to vedieť s istotou. Hľadala som to, či už sa na to niekto nepýtal, no nenašla som to. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Anraan Pozri príspevok
    Ahojte, poprosím Vás poradiť, aká je hranica príjmu za rok 2007, aby sa živnostník nemusel prihlásiť na platenie poistného odvodov do Socpoist od 1.7.2008? Mne to vychádza na sumu 97 200,-, no nie som si istá a potrebujem to vedieť s istotou. Hľadala som to, či už sa na to niekto nepýtal, no nenašla som to. Ďakujem
    Máš to správne, 12x 8.100,- SK.

    nickk je offline (nepripojený) nickk

    nickk
    Viete mi poradit, aky najvyssi moze byt zaklad dane (primy-vydavky) SZCO, aby mi vysli odvody do Socpoist v najnizsej kategorii (cca tych 2500 Sk/mesacne) od 1.7.2008? Podla skusenosti z minulych rokov to bolo okolo 150 tis. Sk. Vedel by niekto poradit presnu sumu? Dakujem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    nickk Pozri príspevok
    Viete mi poradit, aky najvyssi moze byt zaklad dane (primy-vydavky) SZCO, aby mi vysli odvody do Socpoist v najnizsej kategorii (cca tych 2500 Sk/mesacne) od 1.7.2008? Podla skusenosti z minulych rokov to bolo okolo 150 tis. Sk. Vedel by niekto poradit presnu sumu? Dakujem.
    Je uvedená v 2. príspevku ; 12 x 8100 = 97.200 Sk;
    Neposudzuje sa: príjmy mínus výdavky, ale
    rozhoduje len výška príjmov pre vznik povinného poistenia v SP, kedy sa platí z minimálnej mzdy, t.j. z 8100 Sk.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    nickk Pozri príspevok
    Viete mi poradit, aky najvyssi moze byt zaklad dane (primy-vydavky) SZCO, aby mi vysli odvody do Socpoist v najnizsej kategorii (cca tych 2500 Sk/mesacne) od 1.7.2008? Podla skusenosti z minulych rokov to bolo okolo 150 tis. Sk. Vedel by niekto poradit presnu sumu? Dakujem.
    Za celý rok ( ak podnikal 12 mesiacov) by to nemalo presiahnuť sumu 194.400.- Sk - § 138 ods. 7 Zákona o SP.
    Liba2, nickk mal teraz na mysli najnižší vymeriavací základ

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Prosím Vás,ak niekto podnikal napr.od 1.3.2007 tak ten prijem, aby nemusel platit SP sa pocita 10x8100,- alebo sa berie prijem za 10 mesiacov 97200 a neplati???
    Dakujem za odpoved.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    apsgroup Pozri príspevok
    Prosím Vás,ak niekto podnikal napr.od 1.3.2007 tak ten prijem, aby nemusel platit SP sa pocita 10x8100,- alebo sa berie prijem za 10 mesiacov 97200 a neplati???
    Dakujem za odpoved.
    Berie sa jeho príjem - 97 200,-...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Povinný je zaregistrovať sa, ak v roku 2007 prekročí obrat (príjmy) 97200.- (bez ohľadu na to, či je to za 1 mesiac alebo 12 mesiacov).
    Doba, za ktorú ten obrat dosiahol, je dôležitá pri určení vymeriavacieho základu - Napr. ak dosiahol základ dane ( príjmy mínus výdavky) 100.000.- Sk za 2 mesiace, jeho vymeriavací základ je 25.000.- Sk , ak má ten základ dane za 6 mesiacov, jeho VZ je 8334.- Sk, ak za celý rok, jeho VZ je 4167.- Sk, minimálne však 8100.-

    jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

    jozka56
    Mam otazku, SZCO polovicny inv.zacal podnikat 10/2007, ziaden prijem. Pre rok 2008 plati do zdrav.poist. preddavky vo vyske 851sk a dobrovolne do soc.poist. 2015sk.OK

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jozka56 Pozri príspevok
    Mam otazku, SZCO polovicny inv.zacal podnikat 10/2007, ziaden prijem. Pre rok 2008 plati do zdrav.poist. preddavky vo vyske 851sk a dobrovolne do soc.poist. 2015sk.OK
    Aká je otázka ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.