Zavrieť

Porady

vydediť, alebo ako ďalej?

obyčajná ženská
Ahojte, potrebovala by som poradiť s problémom, ktorý ma trápi už sedem rokov. Ide o môjho 33-ročného syna, ktorý sa kvôli práci pred 9 rokmi odsťahoval až na východné Slovensko. Stretali sme sa pravidelne, vždy prišiel domov, keď mu to práca dovolila a my sme ho navštevovali tak často, ako sa dalo. Mali sme spolu vždy dobrý vzťah. Pred 6 rokmi sa oženil, ale s takou osobou, ktorá odmietala styk s nami, vadilo jej, ked pricestoval domov a vadilo jej, keď sme ho prišli navštíviť. Nebola ochotná sa s nami ani len rozprávať a prekážalo jej, keď sme sa s ním -u nich v byte- zhovárali. Narodila sa im dcérka, ktorú sme nesmeli ani len vidieť, nikdy som sa s ňou ako vnučkou nemohla popýšiť pri prechádzke s kočíkom. Syn poslal síce nejaké tie fotky... Keď mala vnučka dva roky, tak syn s ňou prišiel ku nám a ja som sa konečne mohla potešiť. Nikdy mi syn ale nebol schopný vysvetliť dôvody, prečo sa jeho manželka takto správa, nikdy vec neriešil, akoby mu to bolo jedno. O to viac ma to trápilo, keď ma nevesta začala urážať a to aj vulgárne a môj syn jej na to nič nepovedal, dokonca sa pomaly začal odcudzovať, prestal so mnou telefonovať, neposlal mi ani len sms-ku k sviatku, či k Vianociam. Do telefónu na mňa kričal, keď som chcela nejaké to vysvetlenie. Nevidela som ho už dva roky, ani nepočula v telefóne. Jednoducho som pre neho prestala ako matka existovať a takisto sa správa aj ku svojim dvom súrodencom. Denne rozmýšľam, kde sa stala chyba, čo som asi také zlé mohla vykonať, že sa takto zmenil, však neprichádzam na nič. Nikdy som ich dvoch nijako neurazila, keď som prišla na návštevu, vždy som im nakúpila zásoby do chladničky, takže nemohli ani len povedať, že by boli nejako finančne tratili, dokonca som zaplatila 30 tisíc, keď im pre neplatenie nájmu v byte hrozila exekúcia. Neveste som za celú dobu, čo sú spolu, nepovedala jediné slovko výčitky, nikdy som jej nevynadala ani nijako neublížila. NIkdy som od nich nič nechcela, iba dobré rodinné vzťahy, stretnutia podľa možností... Ani na Vianoce ma (nás) nikdy nepozvali...Som preto veľmi nešťastná a zúfalá, neviem čo a či mám niečo robiť. Túžim vidieť svojho syna tak ako každá matka a on mi toto upiera, zakázal aj styk medzi mnou a vnučkou, ktorá vlastne nepozná svoju starú mamu, dedka, svoju tetu i strýka. Je vôbec nejaké riešenie? Už 11 rokov som invalidná a cesta až na východ Slovenska je pre mňa už nemožná. Minulý rok som predala 4 izbový byt a keď sa to syn dozvedel, odkázal mi, nech sa s peniazmi zadrhnem, pritom som všetkým mojim trom deťom chcela dať rovnaký podiel, teda aj jemu. Mám syna vydediť, keď sa takto desivo ku mne správa? Čo mám urobiť, poradí mi niekto?? Vopred ďakujem za každú radu a odpoveď.
Naposledy upravil LATRYNA : 03.01.08 at 16:48 Dôvod: Zle zaradený príspevok.Mal byť v téme rodina
Usporiadat
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
LATRYNA Pozri príspevok
Poprosím milé dámy bettylou a Xanti - nájdite si iné miesto na riešenie "vzoru napodobňovania".
Oki . Ja to ako vidíš neriešim. Mám iné starosci.

Myslím si, že si sa rozhodla dobre, lebo ak nasleduješ svoje hodnoty, tak to je dôležitejšie ako názor 1000 ľudí. Tvoj syn s rodinou si určite poradia, a možno aj uvedomia, že za chyby sa platí.
Veľkorysosť je vlastnosť, ktorá sa na človeku cení, ale nikto z nás nie je dokonalý.
Treba si stáť za svojim a ostatné hodiť za hlavu. Podľa mňa si urobila dobre ak si posúchla svoje svedomie a nenecháš po seba šliapať. Si matka a nie handra.
Maj sa pekne.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

[QUOTE=LATRYNA;1206303]Asi máš pravdu. Nevesta sa chová ku svojej matke doslova sproste-mala som tú možnosť zažiť to. Netušila som, že sa bude chovať tak aj ku mne. Ale ide o to, že to toleruje môj syn. Nikdy jej nevyčítal ža sa ku mne tak chová... Bohužiaľ, začal sa tak chovať aj on. Vždy bol taký, aký boli jeho kamaráti. Dokonale sa prispôsoboval. Z domu odišiel v r 1999 ako skvelý a príjemný chlapec ale počas života mimo domu a počas života s ňou je zrazu niekto iný. Dokonale sa jej poddal a prispôsobil. Nechcela, aby sme boli na ich svadbe, nuž sa tiež prispôsobil. Aby sa jej vyrovnal (v probléme s matkou), natáral jej absurdnosti a nepravdy o svojej matke. Neviem čo všetko jej narozprával, ale tvrdil, že som ho v detstve týrala (bože, aký strašný blud!). Dokonca mal v sebe toľko drzosti, že mi to povedal do telefónu - samozrejme, ona bola pri ňom - ja ďaleko. Bola som (a som) zhrozená. Rada by som sa mu pozrela do očí a žiadala ho, aby mi to zopakoval. A pekne pred ňou. Viem, to sa nestane. Raz dávno mu však v mojej prítomnosti vulgárne vynadala, pretože jej niečo na mňa narozprával a ona mi pvedala, že sa ma preto bojí. Vtedy sa to vysvetllo a vyšlo najavo, že klamal hlúposti. Takže ona veľmi dobre vie, že jej hovorí lži a výmysly - aj tak sa chová naďalej prízemne.
Svadbu mali v kostole, pretože jej rodina je nábožensky založená. Vraj aj ona, pretože chodievala každú nedeľu do kostola. Nuž čo v kostole hľadá taká osoba, ktorá vlastne nie je schopná pridŕžať sa aspoň niektorých prikázaní...Ak chodí do kostola pobožný človek, má aj ako pobožný žiť a správať sa k blízkej osobe.To považjem za farizejstvo. Napísať osobe staršej, chorej, naviac svojej svokre a tak matke svojho manžela vulgárne slová s poznmkou "skap" je úbohé. Pritom pani nevesta pracuje ako zdravotná sestra s patričným vzdelaním...Nuž tak.
Ďakujem za Tvoje úprimné riadky, som rada, že si reagovala tak, ako si reagovala. Prajem príjemný deň - aj keď upršaný.[/QUOT

som rada,ze som ta aspon trosku povzbudila.je tazko posudzovat to zo subjektivneho pohladu.ty najlepsie vies,co z tychto rad od nas,by si mohla vyuzit,alebo ci vobec nieco.myslim na teba a drzim ti palce.a este jedna posledna rada-aj ked je tvoj syn prilis ovplyvnitelny,doveruj svojej vychove.neverim ze by mal tak zatvrdene srdce.casom to iste pochopi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať