Zavrieť

Porady

Príspevok pri narodení dieťaťa

Prajem pekný večer, chcela by som sa opýtať, aká je výška materského príspevku k 1.2.2008 pri narodení prvého dieťaťa. ďakujem
Usporiadat
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ahojte poradaci, nedavno nasi politici dost hovorili o tom,ze planuju platit aj pri narodeni 2 prip. 3 dietata,ze planuju s tymto uz do buducorocneho rozpoctu. Myslite,ze to myslia vazne,alebo to zostane len pri narodeni 1.dietata. Ja som matka 6-rocnej dcerky, a myslim si ze sme boli ukrateni o tento prispevok. Moj nazor je,ze prve dieta chce kazdy, a ked chce nasa vlada zvysit populaciu, prave by mali davat prispevky pri 2-3 dietati. Neviete pripravuje sa nejaka novela alebo nie?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

chudaska Pozri príspevok
ahojte poradaci, nedavno nasi politici dost hovorili o tom,ze planuju platit aj pri narodeni 2 prip. 3 dietata,ze planuju s tymto uz do buducorocneho rozpoctu. Myslite,ze to myslia vazne,alebo to zostane len pri narodeni 1.dietata. Ja som matka 6-rocnej dcerky, a myslim si ze sme boli ukrateni o tento prispevok. Moj nazor je,ze prve dieta chce kazdy, a ked chce nasa vlada zvysit populaciu, prave by mali davat prispevky pri 2-3 dietati. Neviete pripravuje sa nejaka novela alebo nie?
Kým to nie je čierny zákon v bielej Zbierke, tak tomu never.

Inak ja som o tom, že by príplatok chceli dať aj na 2 dieťa nepočul. Navrhovala to kedysi Radičová, ale vládna koalícia to nikde nespomínala. Druhorodičky sú pre nich príliš minoritná skupina voličov, preto pre nich nič také robiť nebudú. Voliacich dôchodcov je viac, preto tým prisľúbili 13. dôchodok niekedy v roku 2009.

Takže zatiaľ - zabudni.
0 0
celestina celestina

celestina je offline (nepripojený) celestina

chudaska Pozri príspevok
ahojte poradaci, nedavno nasi politici dost hovorili o tom,ze planuju platit aj pri narodeni 2 prip. 3 dietata,ze planuju s tymto uz do buducorocneho rozpoctu. Myslite,ze to myslia vazne,alebo to zostane len pri narodeni 1.dietata. Ja som matka 6-rocnej dcerky, a myslim si ze sme boli ukrateni o tento prispevok. Moj nazor je,ze prve dieta chce kazdy, a ked chce nasa vlada zvysit populaciu, prave by mali davat prispevky pri 2-3 dietati. Neviete pripravuje sa nejaka novela alebo nie?
čítaj tu:
http://www.hnonline.sk/ekonomika/c1-...-2-a-3-dietata
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

Presne toto som hladala,uz len teraz cakat,ci to schvalia!
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Je to dobrý nápad, kým sa to nerozšíri na x-detí. 1-3 to by bolo super. Veď niekedy sa vravelo jedno pre otecka, jedno pre mamičku a tretie pre štát. No viac už je niečo iné........
0 0
bbtina bbtina

bbtina je offline (nepripojený) bbtina

Ja som o tom už tiež niekde čítala a neboli to hospo noviny. Mylsím, že toto je najrozumnejší krok aký by mohli naši politici urobiť, pretože získajú v očiach žien veľké plus a enmám pocit, že dôchodcovia by mali byť zvýhodnený amy čo už máme 1 dieťa, tak čo na nás kašlať?? To rovno zoberte ženám právo voľby. Mam tiež dcérku a príspevok, ktroý som dostala bol v porovnaní s týmto dnešným neporovnateľným, tak keď sú takí frajeri, nech to ponímajú tak, že za každé prvé dieťa doplatia výšku do jednorázového príspevku. Veď v dnešnej dobe si každá žena rozmysli, či aj druhe, veď ani tá materská nie je almužna a nie každý rozmýšla nad DNP
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

...dobry biznis nie?
0 0
jarka40 jarka40

jarka40 je offline (nepripojený) jarka40

dobry vecer mam problem cakam 4 dieta a bolo mi povedane ze nedostanem prispevok na 4 dieta.ked mam tomu rozumiet tak nemam vobec narok na prispevok pri narodeni.dakujem
0 0
volovskav volovskav

volovskav je offline (nepripojený) volovskav

Dobrý deň. Hľadám po internete odpoveď na moj problém. 6 rokov pracujem v Čechách ako zamestnanec. Zamestnávateľ za mňa odvádza povinné odvody. Teraz som 4. mesiac tehotná. Chcela som sa spýtať, ktorú krajinu možem požiadať o výplatu porodného, keď spolu s manželom máme trvalý pobyt na Slovensku. A či mám právo žiadať Slovensko o vyrovnávaciu dávku v prípade, že by som o porodné požiadala úrad práce v Čechách. A ešte na aké dávky mám právo zo Slovenska. Ďakujem za odpoveď.
0 0
pegasdk pegasdk

pegasdk je offline (nepripojený) pegasdk

Ahojte chcelby som Vas poprosit o radu, sme s manzelkou v sytuacii ked nevieme ci mame narok na prispevok pri narodeni prveho dietata ked:

1. ja a manzelka sme na urade prace
2. mame 20 a 23 rokov
3. obaja sme pracovali len na dohode resp ako brigadnici

Aku ciastku mozeme ziskat pri narodeni prveho dietatka a aky je prispevok na dane dieta. Za Vasu odpoved Vam vopred DAKUJEM
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

pegasdk Pozri príspevok
Ahojte chcelby som Vas poprosit o radu, sme s manzelkou v sytuacii ked nevieme ci mame narok na prispevok pri narodeni prveho dietata ked:

1. ja a manzelka sme na urade prace
2. mame 20 a 23 rokov
3. obaja sme pracovali len na dohode resp ako brigadnici

Aku ciastku mozeme ziskat pri narodeni prveho dietatka a aky je prispevok na dane dieta. Za Vasu odpoved Vam vopred DAKUJEM
V zmysle zákona 235/1998 máte nárok (aj napriek tvojim 3 bodom) po narodení na príspevok pri narodení vo výške 151,37 EUR a na príplatok k príspevku pri narodení vo výške 678,49 EUR.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. a samozrejme aj na rodičovský príspevok a prídavok na dieťa

O všetky príspevky treba požiadať na UPSVaR.
0 0
sašenka200 sašenka200

sašenka200 je offline (nepripojený) sašenka200

Dobry den chcela by som sa opytat mam uz syna a porodila som dvojičky,dostanem prispevok pri na rodeni dietata iba na jedno dieta?.dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

)
sašenka200 Pozri príspevok
Dobry den chcela by som sa opytat mam uz syna a porodila som dvojičky,dostanem prispevok pri na rodeni dietata iba na jedno dieta?.dakujem
ÁNo. Dostaneš viac, ako pri jednom.
Naposledy upravil Tweety : 07.09.11 at 07:25
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

pekny den poradaci
poradte mi prosim, nevyznam sa v tlacive ziadost o priplatok k prispevku pri narodeni dietata. uz mam potvrdene od gynekologa, /potvrdenie od pediatra na zvlast tlacive/ a riesim dilemu,ci treba aj potvrdenie od zdravotnej poistovne,ze som bola 270dni poistena, alebo netreba. materske poberam,tak mi logicky vychadza,ze som poistena musela byt. a moje dieta sa nenarodilo v cudzine. poradte prosim,zdravotku mam dost daleko,bola by som radsej,keby nebolo treba tam ist. vdaka
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
270 dní si poistená nie v ZP, ale v SP, či?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

sašenka200 Pozri príspevok
Dobry den chcela by som sa opytat mam uz syna a porodila som dvojičky,dostanem prispevok pri na rodeni dietata iba na jedno dieta?.dakujem
Tweety Pozri príspevok
ÁNo.
Twety mýliš sa.

[hore]Príspevok pri narodení dieťaťa od 1.1.2011


Ak sa súčasne narodili dve deti alebo viac detí, nárok na príspevok na každé dieťa sa zvyšuje o polovicu, teda o 75,69 eur. Teda pri narodení dvojičiek, patrí príspevok vo výške 227,06 eur (151,37 + 75,69 eur)

http://www.finance.sk/dochodok/infor...-pri-narodeni/

a ak má len jedného syna tak na deti jej patrí aj príplatok k príspevku

[hore]Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa 678,49 eur



Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa je štátna sociálna dávka, ktorou štát prispieva na pokrytie výdavkov spojených so zabezpečením nevyhnutných potrieb novorodenca.
Tento príspevok sa poskytuje pri narodení prvého, druhého a tretieho dieťaťa. Pri narodení ďalších detí sa neposkytuje.

http://www.finance.sk/dochodok/infor...odeni-dietata/

Takže dokopy môže dostať 227,06 + 678,49 + 678,49 = 1584,04 €
2 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

KEJKA Pozri príspevok
270 dní si poistená nie v ZP, ale v SP, či?
ja sa v tom nevyznam...ale teraz som to lepsie prezrela,je tam napisane,ze je treba mat potvrdenie zp o tom,ze som bola pred porodom 12mesiacov zdravotne poistena v sr
myslim,ze sa toto tyka deti narodenych v cudzine a ze ja ako slovensky obcan s dietatom narodenym na slovensku taketo potvrdenie zp nemusim mat. ci ???
0 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

no,ja to teda risknem podat na upsvar bez toho potvrdenia zo zp...som zvedava,ci mi to ta "mila" uradnicka vezme alebo ma zase posle kade lahsie. boze,ja mam pocit,akoby nam mamickam zavideli,ze nam stat nieco aj da. platim kadejake odvody a dane od kedy som skolu skoncila a ked mam ja raz cosi dostat,tak mi hadzu polena pod nohy
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať