Zavrieť

Porady

Dotácia z úradu práce

Ahojte poraďáci....
Prešiel a prehľadal som už snad vsetko no odpoved na moju jednoduchu otazku som nenasiel. Jedna sa o poskytnutie jednorazovej dotacie z uradu prace pre zacinajuceho podnikatela. Dotacia je poukazana na podnikatelsky ucet. To slovo podnikatelsky ma zarazilo a tak som sa skusal informovat ako to vlastne je. Chcel som pouzit na tento ucel samostatny ucet, vedeny na mna ako fyzicku osobu nepodnikatela, aby sa mi neplietli sukromne veci s biznisom. Podla pracovnicok UPSVaR je to mozne, no podla riaditela jednej regionalneho pradensko-informacneho centra zaoberajuceho sa prave europskym socialnym fondom musi byt ucet PODNIKATELSKY a tak aj vedeny v banke.
Kde je vlastne pravda ? Vie niekto, kde by sa to dalo najst, zistit, pripadne ci je to nejako osetrene v zmluve s uradom prace, kde ziadate o dotaciu, videl niekto tu zmluvu, alebo predklada sa tam zmluvu s bankou o vedeni uctu ???
DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Podnikateľský účet znamená, že je to účet zriadený na podnikanie. Čo sa týka dodácie z UP, tak to nie je súkromná "vec" ale súvisí s podnikaním a podľa toho sa o dotácii účtuje.

    synko je offline (nepripojený) synko

    synko
    ekopo Pozri príspevok
    Podnikateľský účet znamená, že je to účet zriadený na podnikanie. Čo sa týka dodácie z UP, tak to nie je súkromná "vec" ale súvisí s podnikaním a podľa toho sa o dotácii účtuje.
    Tomu rozumiem, bol by to ucet na podnikanie,len nechcem banke platit zbytocne za balik oznaceny ako bussines o 100 Sk viac mesacne

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    synko Pozri príspevok
    Tomu rozumiem, bol by to ucet na podnikanie,len nechcem banke platit zbytocne za balik oznaceny ako bussines o 100 Sk viac mesacne
    Ak ten súkromný účet, teda účet občana (nie podnikatelský) budeš využívať čiste na účely podnikania, a zároveň je ten účet nahlásený aj na DÚ, tak nevidím v tom žiadny problém.

    Témy s problematikou:
    http://www.porada.sk/t68605-firemny-vs-osobny-ucet.html
    http://www.porada.sk/t40908-podnikat...omny-ucet.html
    http://www.porada.sk/t15156-podnikat...obny-ucet.html

    a mnoho ďalších
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 19.01.08 at 07:52

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Z pohľadu daňového by to nemal byť problém, hlavne, keď na zriadenom účte budeš mať iba podnikateľské "pohyby". Otázne je ako je to z pohľadu banky. Iné obchodné podmienky sú v prípade podnikateľských a iné v prípade osobných účtov. Ak sa však jedná o FO podnikateľa, je to v podstate ten istý subjekt, takže v tom tiež nevidím problém. Nikde som nenašla žiadne striktné nariadenia ...

    synko je offline (nepripojený) synko

    synko
    Presne to si myslim aj ja. Ak ucet budem vyuzivat len na podnik. ucely a bude prihlaseny na DU nemal by byt ziadny problem na urade prace, aj ked bude ucet v banke vedeny ako bezny. Len ci tam rozdeluju pojem ucet na urceny na podnikanie a podnikatelsky ucet

    Miro1969 je offline (nepripojený) Miro1969

    Miro1969
    Mne pracovnicka ÚP vcera striktne ulozila povinnost zalozit podnikatelsky ucet, inak nedostanem dotaciu.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Mne pracovnicka ÚP vcera striktne ulozila povinnost zalozit podnikatelsky ucet, inak nedostanem dotaciu.
    spýtaj sa, ktorý predpis ju k takému príkazu oprávňuje

    krupo je offline (nepripojený) krupo

    krupo
    to len banky chcu zarobit,aby si niekto zalozil podnikatelsky ucet,povinne to urcite nieje.Ak pridete do banky,ze chcete podnikat a zalozit si ucet,ihned vas budu nahovarat na podnikatelsky,pricom k dotacii staci len ,,ucet" a pre prehlad by to mal byt iny ako sukromny.

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Úrad nemá na základe akého oprávnenia od Teba žiadať výhradne podnikateľský účet, väčšinou sa žiada, aby si bol aspoň majiteľom účtu. Na takéto konanie nemajú žiadne oprávnenie a žiadala by som, aby mi ukázali na základe čoho to odo mňa žiadajú...
    Aj v žiadosti je písaný účet v banke, ale nie je nikde napísané, že musí byť Tvoj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.