Zavrieť

Porady

razítkovanie dokladov znehodnocovanie??

Mam problém , ako je to s razítkovaním označovním - znehodnocovaním prijatých dokladov do JU po zaevidovaní v PD a zopnutí s výdavkovým dokaldom by tento mal byť podla súdruha Kozlíka označený mojím razítkom alebo ako.Aby sa po kontrole nedal ešte raz použiť ??? VRAJ JE NA TO OPATRENIE MINISTERSTVA FINANCII viete o tom niekto viac?? Učtujem s sustave JU a som platca DPH .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Bloky z ERP orazis na druhej strane razitkom firmy, nedaju sa potom pouzit ako naklady inej firmy.
    Olga

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Si platca DPH, výstup z registracnej pokladnice neobsahuje nazov a sidlo tvojej firmy a taktiez neobsahuje tvoje IC DPH. Podla zakona to danovy doklad musi obsahovat, preto je potrebne bloky z ERP opeciatkovat alebo uvedene udaje dopisat. V praxi danova kontrola neuznava ako danovy doklad blok z ERP ktory tieto udaje neobsahuje a neobstoji ani tvrdenie ze na VPD tieto udaje su.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Tu bola taká menšia diskusia na túto tému:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...ght=pe%E8iatka
    Lenka, súhlasím s tebou, nie je treba pečiatkovať, žiaden zákon nám to neprikazuje. Už som prežila veľmi veľký počet kontrol, ale ani jedna mi to nevytkla.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Keby tu bol rozprávkový škriatok, všetky reakcie za posledné mesiace na túto tému by zhrnul 1:1. Každý robí tak, ako mu vyhovuje, resp. ako mu povedali daňoví alebo iní poradcovia.
    Moja skúsenosť: Nikdy mi za mnohé roky žiadna kontrola nevytkla neopečiatkované doklady z ERP, ktoré sme dávali do nákladov (netúžila po pečiatke našej ani predajcovej, pokiaľ mal predajca na doklade všetky údaje zákonom stanovené uvedené - napokon pečiatku vám urobia takmer všade bez toho, aby pýtali originál výpisu z OR alebo ŽL). Zákonom dané údaje majú byť na doklade z ERP, nie na pečiatke.
    Môj prístup: Neznášam pečiatku na doklade z ERP, ktorá je "buchnutá" cez sumu, dátum alebo iný dôležitý údaj a je jedno, či je z líca alebo z rubu dokladu, pretože často presiakne celým dokladom (a je absolútne nečitateľný).
    Môj záver: Ak si niekto nedá do poriadku SW v pokladni a nemá na doklade všetky zákonom potrebné údaje, pečiatka nie je riešením.
    Naposledy upravil Paula : 12.03.05 at 22:40

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím s Paulou.

    Špaňo je offline (nepripojený) Špaňo

    Špaňo
    Môže mi niekto poradiť ako v Alfe vytlacim výdavkový pokladnicný doklad tak aby som mohol vpisovať potrebne udaje na pocitaci.Dokazem si zatial vytlacit len cisze tlacivo ale vidim ze v prikladoch su aj kompletne vypísane doklady v pocitaci.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Za 14 rokov som pri daňovej kontrole nenarazila na problém pečiatkovania
    dokladov - znehodnocovania a pod. Ak má doklad z RP všetky náležitosti,
    nikto nevyžadovať pečiatku (ani na vstupe, ani výstupe).

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Špaňo
    Môže mi niekto poradiť ako v Alfe vytlacim výdavkový pokladnicný doklad tak aby som mohol vpisovať potrebne udaje na pocitaci.Dokazem si zatial vytlacit len cisze tlacivo ale vidim ze v prikladoch su aj kompletne vypísane doklady v pocitaci.

    Pri účtovaní hotovosti v pokladni .....či to bude príjem alebo výdaj ....máš ešte jednu ikonu vľavo tesne pod riadkom PD"tlačiť doklad " na to si klikni a tam sa Ti objaví VPD alebo PPD a cez F7 si môžeš nastaviť buď odberateľa alebo dodávateľa .....vo vnútri tohto dokladu stačí kliknúť "OK" a doklad sa vytlačí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.