Zavrieť

Porady

Pes v byte

Dobry den,
chcela by som sa spytat, ci vlastnici bytov v bytovom dome mozu pomocou peticie zakazat chov psov v bytoch (cinziaku)? Ja mam psika a spravkyna bytov ho nema rada, preto spisuju peticiu . Da sa proti tomu nejako branit?? Alebo mozu peticiou chov psikov uplne zakazat??
Vopred dakujem za odpoved.
Usporiadat
subard subard

subard je offline (nepripojený) subard

Neviem ale myslim ze to neni chovna stanica a ked platis dan za psika, Ja som mal taky problem ked som mal psika s jednou k.....a do dnes sa na mna horsie pozera ako pes Bas.... myslim kym nerusi nocny klud a nespini po chodbe ja som mal doma 13 rokov a okrem jednej nemal nik namietky ale su ludia a ludia
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sagitta sagitta

sagitta je offline (nepripojený) sagitta

Dakujem, vcelku som si oddychla. Psik nesteka a nijako nerobi zle, vykaly ani nic.. Tak snad to bude okey..
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zostaň v kľude, psíka ti nikto nemôže zakázať...
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ale podľa príspevkov v iných témach môžu odhlasovať,že naňho budeš platiť za výťah alebo spotrebu el.en. v spol priestoroch.
To keď ho budeš chodiť venčiť.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
kedysi boli také " návrhy" ako sú osobomesiace, tak by mali byť aj psomesiace
absurdistan
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Absurdistan je pre mna, ak vlastnicke bytu chodia vencit jej psov dve dievcata. Pridu rano, vyvezu sa vytahom, zoberu psov, vyvencia a vratia sa nazad, vyvezu, zvezu dole. Jedno vencenie, styri jazdy vytahom, za den celkovo v ramci vencenia 16 jazd vytahom. Vytah plny srsti, casto pomoceny,ale majitelia psov ho nevyriadia, pred vonkajsimi dverami extrementy, lebo majitelovi sa nechce ist so psom dalej.To vsetko v ramci solidarity maju platit ostatni vlastnici bytov ? Vratane osvetlenia ? Ja si myslim, ze je iba spravodlive, ak ten, co ma psa v byte si priplati za vytah a spolocne osvetlenie.Solidarnost v ramci platenia vytahu je vo vztahu k ludom a nie k ich zvieratam.A to este vlastnicka bytu si drzo napise, ze manzela nema doma cely rok, deti nema doma cely rok, len aby na druhych usetrila? Zvierata doma same cez denm stekaju o dusu a clovek si pripada ako v psinci, skor v blazinci. Myslim si, ze by to malo byt ako v Nemecku. K chovu psa v dome suhlas vsetkych vlastnikov. Potom by sa aj inak casto stavali k svojim zvieratam. Pretoze casto je dojem, ze prava psa su nadradenejsie, ako prava cloveka. A to mam psov rad.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
najag,
Pretoze casto je dojem, ze prava psa su nadradenejsie, ako prava cloveka.
v porovnaní s človekom: všimni si čo máš pod oknami - špaky, odpadky rôzneho druhu, sakle z hypermarketov,
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Zaujímavá debata.
Nikdy sme nechceli psa a s odporom sme sa pozerali na tých čo ich venčili na spoločných priestranstvách.
V januári pri -17 st.C sme pri našej záhrade objavili mrznúcu a hladnú fenku. Dali sme jej keks a starú deku na terasu. Už tam zostala. 1/2 roka na záhrade, neskôr sme ju pre zdravotné problémy zobrali domov. Ešte tú jar sme s ňou prežili cisársky rez a výchovu 4 šteniatok, ktoré sme rozdali. Máme ju 5 rokov. Druhý, tak dobrý a vďačný psík snáď ani neexistuje. Dnes viem, že zvieratká maju svoju inteligenciu a najmä dušu.
Môže mi niekto vyčítať, že "chovám" psa?
Druhá vec je ohľaduplnosť. Venčíme (snažíme sa mimo frekventované okolie panelákov a väčšinou zbierame...), jazdíme výťahom (my 3x denne ale k susedom denne plno cudzích návštev), štekáme (ak má pocit, že niekto ohrozuje naše teritorium, no u susedov kričia a dupú tak, že to počuť o 4 poschodia nižšie).
Mohla by som pokračovať. Je jasná, že každé spolužitie vyžaduje toleranciu.
Ak chce niekto postihnúť toho kto ruší, nadmerne užívá spoločné zariadenia a znečisťuje spoločné priestory a priľahlé okolie a pod., tak nech postihuje ale spravodlivo. T.j. aj majiteľa psa ale aj neohľaduplného obyvateľa. Na toho druhého si však väčšinou nikto netrúfne (bývá drzejší ako majiteľ psíka)!
1 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

ked ten psik nenarušuje okolie, neobmedzuje inych ľudi, tak ti to zakazať nemôže nikto.

určite budeš v nemilej situacii, pretože všetko, akukoľvek špinu ktora sa objavi vo vchode, tak bude za to vinny psik.
Ak sa bude vyostrovať spor, podal by som na nu trestne oznamenie za ohovaranie a našiel by som si k tomu aj svedka, že obvinuje nepravom.
Treba si davať pozor.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Hanelie : prava su prava a odpadky su odpadky. Tieto dve veci sa nedaju porovnavat. A ono je to vzdy o cloveku, pretoze zviera sa sprava tak, ako sa mu dovoli. Vo vztahoch ide vzdy o vzajomnu ohladuplnost voci sebe. Spravanie, ktore vyplyva z pravnych noriem a spravanie, ktore by malo byt vysledkom nasej ludskej slusnosti voci ostatnym.
0 0
luciaq luciaq

luciaq je offline (nepripojený) luciaq

nevidim dovod, preco by si vlastnik ps mal priplacat za vytah,alebo osvetlenie, nech si priplacaju aj rodicia, ktori maju dospievajuce deti, za ktorymi chodia nonstop kamarati, fajcia vo vchodoch, robia neporiadok ,podpaluju schranky. to je v poriadku? ten pes ozaj menej skody spravi ako vyrastkovia
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Tu nejde o škody a neporiadok, ale o náklady na prevádzku. Ten pes je tam stále. O nákladoch na nejaké návštevy sa tu už toho popísalo veľa a k ničomu to neviedlo, len k vzájomnému osočovaniu diskutujúcich.
0 0
chiarca chiarca

chiarca je offline (nepripojený) chiarca

Prepáčte , ale človeku sa rozum zastaví . len preto priplácat za spoločne osvetlenie a vytah, že niekto ma domáceho miláčika? Dobre že nedostaneme príkaz že kolko krat denne môžem z domu vykročit. A ten kto býva na prízemí?
0 0
Nesi Nesi

Nesi je offline (nepripojený) Nesi

Chov psa v byte ti môže zakázať jedine súd a to ak pes nad mieru primeranú pomerom obťažuje susedov hlukom, zápachom a pod. To, že sa tak skutočne deje, ti ale súd musí dokázať /napr. meraním decibelov, ktorými pes šteká/. Ak máš za psa zaplatenú daň a pes naozaj nešteká napr. v čase nočného kľudu a nešpiní v spoločných priestoroch domu, môžu spísať aj 10 petícií a psa ti nikto nemôže zakázať.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Svojar, ako som písala tak chodím so psom 3x denne von. A kto mi môže povedať, že vytváram naviac náklady na psa? Jo ho vyvenčím súčasne s návštevou obchodu, krajčírky, obuvníka, nadýchat sa čerstvého vzduchu atď. Myslíš, že by som tam - nemať psa - neišla?
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Veľkú radosť z toho má potom ten pes priviazaný pred obchodom, krajčírkou, obuvníkom, alebo ostatní návštevníci uvedených inštitúcií, keď na nich prípadne breše.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja "tam" nie som nikdy dlho a obrovskú radosť má, keď sa vrátim, pretože takmer vždy dostane niečo malé, dobré za trpezlivosť.
Na ľudí nešteká, len na iného psa.

Ale nedohadujme sa.
Viem, že ľudia sú všelijakí.
Niekto neváhá dať tisíce za čistokrvného psíka a pritom je mu za ťažko brať ohľad na susedov tým, že by s ním išiel na poriadnu prechádzku mimo okolie domu a podobne.
Aj keď sa mi niektorí čistokrvní psíci páčia, nekúpila by som ich, pretože nechcem podporovať "veľkovýrobcov psov". Navyše si myslím, že by som asi nevedela riadne vychovať šteniatko. Je treba veľa terpezlivosti a dôslednosti, aby neobťažovalo rodinu a susedov.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Patrim k rodine,ktora zije v dome a je vlastnikom psa.Pes si beha po pozemku,nikoho neotravuje ale o dva domy dalej byvaju susedia co ho nemozu vystat.Vadi im,ze steka,dokonca uz volali aj mestku policiu,ktora nad tym mavla rukov,lebo nas pes nieje jediny ktory steka a urcite nebrese 24 hodin denne,povedala by som,ze minimalne,pokial nejde okolo macka alebo iny pes.Ti nasi susedia vsak mali problem len s nami ale to,ze hlasnejsie brese pes ich susedy bolo v poriadku.Najlepsie na tom je,ze oni maju nieco proti nasmu psovi a pritom ich pes,bol zavrety po cely zivot v dome,na dvore mal minimalny priestor,kedze sadia este aj na balkone,opatera onho takmer ziadna,vychudnuty....takze urobte si obraz akí ludia su proti psikom-najvernejsim priatelom.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Ja by som sa chcela spýtať na radu. Suseda si na vianoce kúpila psa, keď ho chodí venčiť, poneviera sa sním len v okolí bytovky a zistili sme že nám očúrava garážovú bránu, ktorá po 2 týždňoch očúravania začína hrdzavieť. Poradte mi čo mám urobiť aby tam ten pes nechodil čúrať. Susede je zbytočné dohovárať lebo ona na starosť rozum nemá (hovorí od veci)
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Nas pes robi to iste,znackuje si cely svoj dvor,vcetne brany a plotu.Nam bolo doporucene aby sme miesta,ktore si najviac znackuje poliali zriedenou octovou vodou alebo kupili specialny pripravok,ktory ho mal odtial odpudit.Vyskusali sme oboje,bol z toho len zbytocny smrad a nas pes v tom dalej pokracuje....mozno to na inych psov zaberie viac.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať