Zavrieť

Porady

preddavková a zrážková daň

Ahojte, mili poradaci. Poradite mi, prosim, so zrazkovou a preddavkovou danou? Spolocnost S.R.O. ma 2 zamestnancov - slobodni, bezdetni. Poberaju minimalnu mzdu. Ako je to v tomto pripade s preddavkovou a zrazkovou danou? Podla mna sa ziadna z nich neplati.
Opomenula som vsak stvrtrocne vykazy, ktore, ako predpokladam, sa maju posielat aj s nulovou hodnotou. Neviete, ako to chodi so sankciami v tomto pripade?
V tomto som zaciatocnik, tak sa necudujte mojim otazkam.
Dakujem za vase pripadne rady.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ninka Pozri príspevok
Ahojte, mili poradaci. Poradite mi, prosim, so zrazkovou a preddavkovou danou? Spolocnost S.R.O. ma 2 zamestnancov - slobodni, bezdetni. Poberaju minimalnu mzdu. Ako je to v tomto pripade s preddavkovou a zrazkovou danou? Podla mna sa ziadna z nich neplati.
Opomenula som vsak stvrtrocne vykazy, ktore, ako predpokladam, sa maju posielat aj s nulovou hodnotou. Neviete, ako to chodi so sankciami v tomto pripade?
V tomto som zaciatocnik, tak sa necudujte mojim otazkam.
Dakujem za vase pripadne rady.
Ak títo zamestnanci majú podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, ich daň zo ZČ ( ak by mali) bola daňou preddavkovou.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ninka Pozri príspevok
Ahojte, mili poradaci. Poradite mi, prosim, so zrazkovou a preddavkovou danou? Spolocnost S.R.O. ma 2 zamestnancov - slobodni, bezdetni. Poberaju minimalnu mzdu. Ako je to v tomto pripade s preddavkovou a zrazkovou danou? Podla mna sa ziadna z nich neplati.
Opomenula som vsak stvrtrocne vykazy, ktore, ako predpokladam, sa maju posielat aj s nulovou hodnotou. Neviete, ako to chodi so sankciami v tomto pripade?
V tomto som zaciatocnik, tak sa necudujte mojim otazkam.
Dakujem za vase pripadne rady.
PRi minimálnej mzde vychádza daň 0,- Sk. Urýchlene podaj 1/4 ročné hlásenia. A veru pokuta ťa neminie.
0 0
skvarki skvarki

skvarki je offline (nepripojený) skvarki

V tvojom pripade sa jedna o preddavkou daň ktoru neplatis lebo z minimalnej mzdy nevide platit. Sankcia za neskore podanie bude 2000,- Sk podľa §35 ods. 4 písm.b) zákona č. 511/92 Zb.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ninka Pozri príspevok
Ahojte, mili poradaci. Poradite mi, prosim, so zrazkovou a preddavkovou danou? Spolocnost S.R.O. ma 2 zamestnancov - slobodni, bezdetni. Poberaju minimalnu mzdu. Ako je to v tomto pripade s preddavkovou a zrazkovou danou? Podla mna sa ziadna z nich neplati.
Opomenula som vsak stvrtrocne vykazy, ktore, ako predpokladam, sa maju posielat aj s nulovou hodnotou. Neviete, ako to chodi so sankciami v tomto pripade?
V tomto som zaciatocnik, tak sa necudujte mojim otazkam.
Dakujem za vase pripadne rady.
Aj pri minimálnej mzde v 10- 12 / 2007 už vznikla povinnosť odviesť preddavkovú daň (8.100 - 7.698). Pokiaľ sa vypláca mzda, je aj v prípade nulových preddavkov povinnosť vypisovať prehľady. Pokuta je za každý neodoslaný 2.000,- Sk, ale možno by sa dalo požiadať o odpustenie z dôvodu, že nevznikala povinnosť platiť preddavky. Ale vyhovieť nemusia.
(Pokiaľ to je pracovný pomer, z ktorého sa platia aj sociály, potom nevznikajú preddavky.)
Naposledy upravil JAJA11 : 25.01.08 at 11:39 Dôvod: Doplnenie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
Aj pri minimálnej mzde v 10- 12 / 2007 už vznikla povinnosť odviesť preddavkovú daň (8.100 - 7.698). Pokiaľ sa vypláca mzda, je aj v prípade nulových preddavkov povinnosť vypisovať prehľady. Pokuta je za každý neodoslaný 2.000,- Sk, ale možno by sa dalo požiadať o odpustenie z dôvodu, že nevznikala povinnosť platiť preddavky. Ale vyhovieť nemusia.
Nesúhlasím:

Min.mzda 8100
ZP 4% -324 odvod zamestnanca
SP 9,4% -762 odvod zamestnanca zaokruhlenie
NČ -7968

K zdaneniu 0,- Sk
0 0
ninka ninka

ninka je offline (nepripojený) ninka

Tak teda sa idem pustit do vyplnania stvrtrocnych vykazov. S tou pokutou ste ma nepotesili, ale popravde, moja chyba. Mate niekto skusenost s takouto pokutou? Bola aj vyssia ako 2000 Sk?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ninka Pozri príspevok
Tak teda sa idem pustit do vyplnania stvrtrocnych vykazov. S tou pokutou ste ma nepotesili, ale popravde, moja chyba. Mate niekto skusenost s takouto pokutou? Bola aj vyssia ako 2000 Sk?
Je to fixná sadzba. Za každý 1/4 rok. Za 4.Q to ešte stihneš, takže pokuta bude 3x2000
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

smith Pozri príspevok
Nesúhlasím:

Min.mzda 8100
ZP 4% -324 odvod zamestnanca
SP 9,4% -762 odvod zamestnanca zaokruhlenie
NČ -7968

K zdaneniu 0,- Sk
Áno na to som zabudla.
0 0
ninka ninka

ninka je offline (nepripojený) ninka

Len 2 x 2000 Sk, nastastie su zamestnani len od 1. jula 2007 - aspon nieco.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ninka Pozri príspevok
Len 2 x 2000 Sk, nastastie su zamestnani len od 1. jula 2007 - aspon nieco.
Tak potom len raz, veď za IV. Q je to ešte bez pokuty do konca januára. Pokuta je len za III. Q.
0 0
ninka ninka

ninka je offline (nepripojený) ninka

Jupí, tak to mám len za 2 tis. Uz som to vypisala, nabuduce budem poriadnejsia. Dakujem Vam za odpovede.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

smith Pozri príspevok
Je to fixná sadzba. Za každý 1/4 rok. Za 4.Q to ešte stihneš, takže pokuta bude 3x2000
Je to minimálna sadzba .., našťastie pre nás takú zafixovali
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Dobrý deň, mám otázku,zamestnanec mi priniesol potvrdenie od iného zamestnávateľa (kvôli ročnému zúčtovaniu) a má tam príjem zdaňovaný aj zrážkovou daňou. Môžem mu robiť ročné zúčtovanie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SILVIA54 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám otázku,zamestnanec mi priniesol potvrdenie od iného zamestnávateľa (kvôli ročnému zúčtovaniu) a má tam príjem zdaňovaný aj zrážkovou daňou. Môžem mu robiť ročné zúčtovanie?
Môžeš.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

SILVIA54 Pozri príspevok
Dobrý deň, mám otázku,zamestnanec mi priniesol potvrdenie od iného zamestnávateľa (kvôli ročnému zúčtovaniu) a má tam príjem zdaňovaný aj zrážkovou daňou. Môžem mu robiť ročné zúčtovanie?

pokiaľ si chce transformovať zrážkovú daň na preddavkovú tak si musí urobiť sám DP. Ak tam má príjem aj s preddavkovou aj so zrážkovou daňou tak ty ako zamestnávateľ berieš len príjem s preddavkovou daňou
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Nerozumiem tomu, záleží to od príjmu alebo keď si ju transformuje na preddavkovú tak má nejakú výhodu?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

SILVIA54 Pozri príspevok
Nerozumiem tomu, záleží to od príjmu alebo keď si ju transformuje na preddavkovú tak má nejakú výhodu?
Zrážková daň sa považuje za vysporiadanú. Nemusí sa tento príjem už dalej zdaňovať. Niekedy však nastane situácia že pokiaľ si človek urobí DP a zmení v ňom zrážkovú daň na preddavkovú tak sa mu to oplatí a daň mu vrátia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SILVIA54 Pozri príspevok
Nerozumiem tomu, záleží to od príjmu alebo keď si ju transformuje na preddavkovú tak má nejakú výhodu?
ZD- znamená, že jej zrazením pri príjme, je daň už vysporiadaná, ale ak sa rozhodne, že ju bude brať ako daň preddavkovú, zohľadní sa mu ako preddavok na celkovú daň. Tu si už ale sám podáva DP.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem, tak potom teda urobím ročné zúčtovanie a zrážkovú daň nebudem brať do úvahy.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

SILVIA54 Pozri príspevok
Ďakujem, tak potom teda urobím ročné zúčtovanie a zrážkovú daň nebudem brať do úvahy.

pokiaľ ťa zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie a má aj príjem zdanený zrážkou tak tento príjem ani nemôžeš zohľadňovať. Čiže je predpoklad že zamestnanec nechce meniť zrážkovú daň na preddavkovú
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať