Zavrieť

Porady

Práca na dve dohody a daňové priznanie.

lier lier

lier je offline (nepripojený) lier

Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať. Moja kamarátka je študentka. A za rok 2006 robila na dve dohody. No nepodala, žiadne daňové. A neviem teraz čo a ako? Či ho mala podať, do koľko ho nemusí podávať a pod. Ak ho mala, čo teraz s tým?

Ďakujem za odpovede
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak jej príjem v r. 2006 nepresiahol 50% nezdaniteľnej čiastky, platnej na rok 2006, tak nemala povinnosť podávať DP.
0 0
lier lier

lier je offline (nepripojený) lier

a koľko je ta nezdanitelna ciastka?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

lier Pozri príspevok
a koľko je ta nezdanitelna ciastka?
Za r. 2006 bola NČ 90 816,-Sk
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

lier Pozri príspevok
a koľko je ta nezdanitelna ciastka?
za rok 2006 to bolo 90 816,- SK a 50% z toho 45 408,- SK. Ak zarobila na dohody do tejto výšky a zaplatila si aj daň, tak jej celú vrátia, ak samozrejme podá daňové priznanie ešte za rok 2006. Pozor, je potrebné zistiť aká je výška dane, nakoľko keďže by podávala DP za rok 2006 teraz, DÚ jej vyrúbi pokutu vo výške 1000 - 2000 Sk, za nepodanie priznania v lehote do 31.3.2007. No a keby jej výsledná daň bola cca 1000,- Sk, tak môže aj prerobiť, ak jej DÚ vyrúbi pokutu 2000,- Sk. Ale ak by daň bola v zaujímavej výške napr. 7 000,- Sk, potom sa to oplatí. Ja som tak minulý rok robila DP môjmu svokrovi aj za rok 2005. Dostal za rok 2005 a 2006 späť daň vo výške 15 000,- Sk a pokutu mu vyrúbili 1 000,- Sk. Takže sa oplatilo.
0 0
lier lier

lier je offline (nepripojený) lier

Ďakujem – Aby som si to zosumarizoval: to znamená, že pokiaľ mala pod 45 408 nemusela dávať daňové priznanie a keď nad 45 408, tak áno?
0 0
lier lier

lier je offline (nepripojený) lier

ide o to, že ona nepodala, ziadne danove a zarobila cca 60 000.

ak tomu dobre chápem: Teraz si podá daňové priznanie za rok 2006. Dostane pokutu. dajem tomu 2000. Ako to je s tým - prerobila - neprerobila. Mozu jej dan vrátiť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lier Pozri príspevok
ide o to, že ona nepodala, ziadne danove a zarobila cca 60 000.

ak tomu dobre chápem: Teraz si podá daňové priznanie za rok 2006. Dostane pokutu. dajem tomu 2000. Ako to je s tým - prerobila - neprerobila. Mozu jej dan vrátiť?
Ak nemala podpísané vyhlásenie k zdaneniu príjmov ani pri jednej dohode, tak jej daň bola asi 11 tisíc. Zaplatí pokutu 2000,- ale na daniach jej vrátia tých 11 tisíc. Takže sa oplatí podať DP.
0 0
lier lier

lier je offline (nepripojený) lier

Ďakujem!
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

lier Pozri príspevok
ide o to, že ona nepodala, ziadne danove a zarobila cca 60 000.

ak tomu dobre chápem: Teraz si podá daňové priznanie za rok 2006. Dostane pokutu. dajem tomu 2000. Ako to je s tým - prerobila - neprerobila. Mozu jej dan vrátiť?
určite podať DP, pretože tie peniaze sa jej vráti a aj po odrátaní pokuty získa
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte, nadväzujem na tému práca na dohodu. Potrebujem si overiť..osoba pracujúca ako SZČO v ten istý rok pracovala aj na dohodu a potom bola zamestnaná. Vzhľadom na to, že práca z dohody bola zdanená (aspoň predpokladám, že bola) musí sa tento príjem zahrnúť do DP?
Ja by som ho tam už neuvádzala ak bude naozaj daňovo vysporiadaný. Rozmýšľam správne?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

mimaemma Pozri príspevok
Ahojte, nadväzujem na tému práca na dohodu. Potrebujem si overiť..osoba pracujúca ako SZČO v ten istý rok pracovala aj na dohodu a potom bola zamestnaná. Vzhľadom na to, že práca z dohody bola zdanená (aspoň predpokladám, že bola) musí sa tento príjem zahrnúť do DP?
Ja by som ho tam už neuvádzala ak bude naozaj daňovo vysporiadaný. Rozmýšľam správne?
Ak išlo o príjem, z ktorého bola odvedené zrážková daň, tak ju nemusí zahrnúť, táto daň je vysporiadaná. Ale ak islo o preddavkovú daň, tu musí uviesť v DP.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Kvetka, ďakujem Ti za ďalšiu radu. Chcela som si to overiť, lebo babenka, ktorej mám robiť DP mi vravela, že mzdárka u nich v práci povedala nasledovné "ze vraj k tomu potrebujem aj nejaky doklad od firmy, pre ktoru som robila na dohodu a zarobila od nej celkovo viac ako 5.000". Tak sa mi to nezdalo...
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

mimaemma Pozri príspevok
Kvetka, ďakujem Ti za ďalšiu radu. Chcela som si to overiť, lebo babenka, ktorej mám robiť DP mi vravela, že mzdárka u nich v práci povedala nasledovné "ze vraj k tomu potrebujem aj nejaky doklad od firmy, pre ktoru som robila na dohodu a zarobila od nej celkovo viac ako 5.000". Tak sa mi to nezdalo...
Ale ak to bol jeden príjem na dohodu vo výške nad 5.000,-, tak tam bola určite zrazená preddavková daň a na to by si už to potvrdenie naozaj potrebovala.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Kvetka, opäť si ma nesklamala a poradila..ďakujem. Áno, aj ja som jej vravela, nech si pre istotu všetky papiere vypýta..keby to potrebovala neskôr kvôli kontrole. Platí teda ale že pokiaľ bola daň riadne zrazená a odvedená, nemusím to uvádzať v DP, áno?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

mimaemma Pozri príspevok
Kvetka, opäť si ma nesklamala a poradila..ďakujem. Áno, aj ja som jej vravela, nech si pre istotu všetky papiere vypýta..keby to potrebovala neskôr kvôli kontrole. Platí teda ale že pokiaľ bola daň riadne zrazená a odvedená, nemusím to uvádzať v DP, áno?
Nejde o to, či bola riadne zrazená a odvedená, ale či ide o zrážkovú daň alebo preddavkovú. A to najlepšie zistíš, keď Ti to potvrdenie predsa len donesie.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Aha, vidíš, toto ma nenapadlo, zas som o kúsok múdrejšia
Opäť díky.
0 0
desinka desinka

desinka je offline (nepripojený) desinka

rada by som tiež nadviazala na prácu na dohodu. Som študentka, zároveň vlastným licenciu na sprostredkovanie finančných služieb-čiže sa radím k SZČO.Od minulého mája minulého roka brigádujem na dohodu. Nie som si istá či do DP k príjmov zo závislej činnosti treba dať ten príjem z dohody a aké podmienky tam platia. ďakujem za odpoveď
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

desinka Pozri príspevok
rada by som tiež nadviazala na prácu na dohodu. Som študentka, zároveň vlastným licenciu na sprostredkovanie finančných služieb-čiže sa radím k SZČO.Od minulého mája minulého roka brigádujem na dohodu. Nie som si istá či do DP k príjmov zo závislej činnosti treba dať ten príjem z dohody a aké podmienky tam platia. ďakujem za odpoveď
pokiaľ bola dohoda zdanená zrážkovo tak sa nemusí dávať do DP, je už vysporiadaná. Pokiaľ bola zdanená preddavkovo tak ju treba zaradiť do DP
0 0
Vanesa34 Vanesa34

Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

Prajem pekný deň. Dnes prišiel známy z RZZP, aby som mu pomohla z vyplnením a zistli sme, že nemá v DP zarátané prímy z dohody a tiež preddavky na daň(podľa § 35) z tejto dohody. Mal príjmy z dohody, zo zamest. a živnosti. Chcela by som poprosiť, príjmy z dohody mám pripočítať k príjmom zo zamest. a spolu uviesť na r.33 DP "B" a preddavky z dohody pripočítať k preddavkom zo zamest. a uviesť na r.100 DP? Všetko ostatné zostáva nezmenené. Vychádza mu preplatok 2 634 SK, neviete mi ešte prosím poradiť akú pokutu zaplatí? Vopred ďakujem!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vanesa34 Pozri príspevok
Prajem pekný deň. Dnes prišiel známy z RZZP, aby som mu pomohla z vyplnením a zistli sme, že nemá v DP zarátané prímy z dohody a tiež preddavky na daň(podľa § 35) z tejto dohody. Mal príjmy z dohody, zo zamest. a živnosti. Chcela by som poprosiť, príjmy z dohody mám pripočítať k príjmom zo zamest. a spolu uviesť na r.33 DP "B" a preddavky z dohody pripočítať k preddavkom zo zamest. a uviesť na r.100 DP? Všetko ostatné zostáva nezmenené. Vychádza mu preplatok 2 634 SK, neviete mi ešte prosím poradiť akú pokutu zaplatí? Vopred ďakujem!
l. Príjem z dohody je nad 5000 SK mesačne?
2.Ide o príjem od jedného zamestnávateľa?
3. Má vystavené Potvrdenie o príjme ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať