Zavrieť

Porady

Danove priznanie 1 zamestnavatel + predaj bytu

Dobry den,
chcel by som sa informovat ako je to s podanim danoveho priznania z dani z prijmu ak za cely rok 2007 som mal jedneho zamestnavatela ale v roku 2006 som kupil byt a v roku 2007 som ho predal za tu istu cenu. Som povinny si podat danove priznanie sam kompletne ak z dane z prijmu predaja nehnutelnosti je vlastne nula.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Angelika je offline (nepripojený) Angelika

    Angelika
    Dobry den, plati to rovnako, aj ked sa predava polovica bytu - pri vysporiadani majetku ? Manzelia mali byt a jeden z nich odkupi polovicu bytu. Dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    eduard1 Pozri príspevok
    pepa a porad prosím ako?
    Ten byt ste vlastnili viac ako 5 rokov? Alebo ste tam mali trvalý pobyt 2 roky?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    No bez zodpovedania predchádzajúcej otázky ťažko ti poradíme.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Asi zbytočne čakám na doplňujúce informácie.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Dôležité je, že eduard1 "rozhodil siete" s rovnakou otázkou v troch témach a asi sa odporúčal na zaslúžený nočný odpočinok. Alebo odišiel do nočnej služby? Podľa údajov z jeho profilu sa dá očakávať aj to.

    Zolo (smith) a Erika (Pepa), dúfam, že do rána využijete schopnosti všetkých dostupných jasnovidcov z blízkeho a aj vzdialeného okolia a správnu odpoveď tu budete mať pre eduard1 nachystanú na "stolčeku prestri sa".

    eduard1 je offline (nepripojený) eduard1

    eduard1
    prepáč nerátal som že zareagujete tak rýchlo. byt sme mali menje ako 5 rokov a pobyt sme v ňom mali menej ako 2 roky teda daň platím určite. Ide len o technické zvládnuitie veci.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    eduard1 Pozri príspevok
    pepa a porad prosím ako?
    Teda ako pozerám, tak pozerám -okrem citovaného nevidím žiadnu tvoju otázku .... čo chceš vlastne pomôcť ?

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ja mam prave pred sebou jedno DP FO mal zamestnanie u dvoch firiem, CZ mi vysiel 616 888 uplatnili mu odpocitatel.polozku 95 616, dan mu zrazili 99 035 , prijem z predaja nehnut. mal 350 000, vychadza mi ze nema narok na odpocitatel.polozku a dan bude 183 708 - 99 035 kt. zaplatil k uhrade dan 84 673.-
    do r. 69 vypisem zaklad dane /616888+350000/ 966 888
    r. 70 nevypisujem alebo vypisem ked mu to zapocitali v pracovnom pomere?myslime ze tam bude nula

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Majka Pozri príspevok
    ja mam prave pred sebou jedno DP FO mal zamestnanie u dvoch firiem, CZ mi vysiel 616 888 uplatnili mu odpocitatel.polozku 95 616, dan mu zrazili 99 035 , prijem z predaja nehnut. mal 350 000, vychadza mi ze nema narok na odpocitatel.polozku a dan bude 183 708 - 99 035 kt. zaplatil k uhrade dan 84 673.-
    do r. 69 vypisem zaklad dane /616888+350000/ 966 888
    r. 70 nevypisujem alebo vypisem ked mu to zapocitali v pracovnom pomere?myslime ze tam bude nula
    Nemá nárok tak nepíšeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.