Zavrieť

Porady

Danove priznanie - praca v zahranici

Dobry den,

rad by som poprosil niekoho o radu ohladne danoveho priznania.

Aby som vysvetlil moju situaciu.
Od svojich 19 rokov som zil vo Velkej Britanii. Tam som aj pracoval, moje prijmi som mal riadne zdanene, danove priznanie za mna odvadzal zamestnavatel. Pocas pobytu v Britanii som zislkal aj Britske obcianstvo.

Minuly rok t.j. 2007 som pracoval v Ceskej republike. Odpracoval som 7 mesiacov. Dane boli riadne odvadzane zamestnavatelom. Danove priznanie musim podat v CR. To spravim.

V decembri minuleho roku som prvy krat pracoval na Slovensku. Danove zuctovanie mi poda moj zamestnavatel za minuly rok, za obdobie odpracovane na Slovensku.

Rad by som poziadal, ci mi vie niekto poradit, ci musim podavat danove priznanie a ako na to pretoze som dufal, ze DP nebudem musiet poavat.

Za pomoc vopred dakujem.

Branotn
Usporiadat
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Ďakujem, urobila som to tak, ale nebola som si istá, či to robím dobre.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

kn-alka Pozri príspevok
Už 3 roky takto robím DP, netrápim sa so zápočtom dane, ale hneď automaticky uplatňujem vyňatie príjmu pri príjme z EÚ.
Ani nepozerám s ktorým štátom je aká zmluva. Vyňatie je vždy výhodnejšie.
kn-alka, prosím ťa m ako je to z príjmami z nemecka, kam dávaš tkzv. kostolovú daň, solidárny príspevok, a je možné že sa ponižuje odpočítateľná položka aj keď príjmu na Sk boli len 2000, že ak zamestnanec ktorý pracoval na slovensku 2 mesiace a potom v nemecku , kde zarobil cca 28 000 eur - takže môže vyjsť doplácanie dane??? nechapem to
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Žiaľ pri takýchto vysokých príjmoch sa skracuje nezdaniteľná časť základu dane, preto vychádza platiť daň.

Čo sa týka kostolovej dane a solidárneho príspevku neviem poradiť, možno sa ozve niekto skúsenejší.
Môj osobný názor: kostolová daň nemá nič spoločné s daňou z príjmu, a ani solidárny príspevok nepatrí medzi poistné.
0 0
Maria129 Maria129

Maria129 je offline (nepripojený) Maria129

ahojte, prosím o radu. Kamoška skončila školu a pracovala na dohodu o vykonaní práce od 6-9mesiaca 2012. Avšak prekročila limit a neevidovali ju na úrade...v takomto prípade musí mať nejaké potvrdenie k danovému od úradu alebo čestné prehlásenie stačí napísať...v 10 mesiaci šla do anglicka a robí tam až doteraz. Poslala mi príjmy z anglicka..spočítam všetky sumy na výplatných páskach a vydelím kurzom-môžem dať aj kurz ku 31,12,2012? a príjmy v hrubom alebo po odpočítaný poistenia mám zadať do danového? a ešte poslednú pásku má zo 4,1,2013 tam sú zahrnuté tri dni z decembra aj to tam treba dať? lebo nevem ako to vyrátať... :/ Viete mi niekto pomôcť? budem moc moc vdačná !!!! ĎAKUJEM !!
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

z SVK priložíš potvrdenie o zdaniteľnej mzde nič viac, čo sa týka anglicka sčítaš všetky príjmy, to isté aj odvody prepočítaš hoc aj priemerným ročným kurzom a príjmy pripočítaš k SVK
to isté spravíš aj s odvodmi
anglické príjmy vyjmeš, aby sa z toho nezaplatila daň. V oddieli IX. uvedieš že sa jedná o príjmy z anglicka a príslušný pokec
ja osobne prikladáím aj prekopírované anglické pásky
1 0
Maria129 Maria129

Maria129 je offline (nepripojený) Maria129

a priemerný kurz nájdem na NBS? to mám bať k 31.12.2012?

Anik Pozri príspevok
z SVK priložíš potvrdenie o zdaniteľnej mzde nič viac, čo sa týka anglicka sčítaš všetky príjmy, to isté aj odvody prepočítaš hoc aj priemerným ročným kurzom a príjmy pripočítaš k SVK
to isté spravíš aj s odvodmi
anglické príjmy vyjmeš, aby sa z toho nezaplatila daň. V oddieli IX. uvedieš že sa jedná o príjmy z anglicka a príslušný pokec
ja osobne prikladáím aj prekopírované anglické pásky
0 0
Maria129 Maria129

Maria129 je offline (nepripojený) Maria129

riadok 46 sa mi vysvietil v edanich.... ze je tam chyba ako mám dalej postupovať??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať