Zavrieť

Porady

dan z prijmu zo zahranicia-irsko

Dobry den, chcela by som sa opytat ci musim platit dan z prijmu na slovensku, ak budem pracovat v irsku dva-tri mesiace od zaciatku tohto roku a potom sa vratim na slovensko.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Eviku37 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa opytat ci musim platit dan z prijmu na slovensku, ak budem pracovat v irsku dva-tri mesiace od zaciatku tohto roku a potom sa vratim na slovensko.dakujem
    Ťažká otázka - to či budeš platiť daň z príjmov v SR závisí od výšky dosiahnutých príjmov ...
    Aj to, či budeš povinná podať DP závisí od výšky príjmov ...
    Ak však prekročíš hranicu príjmu, od ktorej je povinnosť daňové priznanie podávať, do DP budeš zahŕňať aj príjmy z Írska. Preto ak budeš z Írska odchádzať, nezabudni na potvrdenie o výške príjmu a zaplatenej dani v Írsku.

    Eviku37 je offline (nepripojený) Eviku37

    Eviku37
    A aka je hranica prijmu od ktorej je povinnost podavat danove priznanie?
    Ja zarabam minimalnu mzdu v irsku, aj dane mam minimalne....tak za dva mesiace mi to vychadza okolo 2500 eur. Na zdokladovanie vysky prijmu mi stacia vyplatne pasky?Aky potrebujem doklad o zaplatenej dani?
    Dakujem.

    dan z prijmu zo zahranicia-irsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.