Zavrieť

Porady

predaj cenín v stravovacom zariadení

Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť,ako v JÚ účtujete
keď reštaurácia ceniny,ktorými jej platili zákazníci,predá na základe súpisky dodávateľovi str.poukazov (napr. DOXX) a DOXX im vystaví faktúru:

stravné lístky
mínus odmena
rozdiel im poukážu na účet (DOxx reštaurácii)

je to došlá faktúra
zaúčtujem iba príjem-teda rozdiel?
účtujem do obderateľských faktúr?

Poraďte mi prosím..
ďakujem veľmi moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môžete mi prosím poradiť,ako v JÚ účtujete
    keď reštaurácia ceniny,ktorými jej platili zákazníci,predá na základe súpisky dodávateľovi str.poukazov (napr. DOXX) a DOXX im vystaví faktúru:

    stravné lístky
    mínus odmena
    rozdiel im poukážu na účet (DOxx reštaurácii)

    je to došlá faktúra
    zaúčtujem iba príjem-teda rozdiel?
    účtujem do obderateľských faktúr?

    Poraďte mi prosím..
    ďakujem veľmi moc
    poradí mi prosím niekto?
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môžete mi prosím poradiť,ako v JÚ účtujete
    keď reštaurácia ceniny,ktorými jej platili zákazníci,predá na základe súpisky dodávateľovi str.poukazov (napr. DOXX) a DOXX im vystaví faktúru:

    stravné lístky
    mínus odmena
    rozdiel im poukážu na účet (DOxx reštaurácii)

    je to došlá faktúra
    zaúčtujem iba príjem-teda rozdiel?
    účtujem do obderateľských faktúr?

    Poraďte mi prosím..
    ďakujem veľmi moc


    joj naozaj nikto?

    Maja75 je offline (nepripojený) Maja75

    Maja75
    My tiež prijímame gastrolístky, postupujem nasledovne. Za deň mám nejakú tržbu, v kt. je časť v hotovosti a časť v cenine = gastrolístok.Za daný deň dám celú sumu do POZD. Keď za určitú dobu posielam stravov.spoločnosti gastrolístky, tak vystavujem FA ( za službu, suma je rovnaká ako hodnota gastrolístkov ), kt.zaradím medzi pohľadávky a pošlem spolu so súpiskou strav. spoloč. V deň odoslania VPD celú sumu gastrol. s 0 % základom znížim hotovosť v pokladni, kód účelu = iný neovplyvň. daň z príjmu, peňaž. operácia = výdaj do banky. Po uhradení mi na podnikateľ. účet príde suma očistená o províziu, bankový výpis zaúčtujem nasledovne. Príjem na bank. účte ( celá suma gastrol. s 0 % základom ), kód účelu = príjem z priebež. položky, peňaž. operácia = príjem stravov.spoločnosť ( zadať úhradu pohľadávky ). Bankový výdavok ( provízia ), kód účelu = prevádz. réžia ( už sa delí na základ a DPH ), peňaž. operácia = provízia strav. spoloč., zadať aj úhrada záväzku. Nesmieš zabudnúť zaradiť medzi záväzky províziu, kt. si strav. spoloč. automaticky odráta a jej hodnotu Ti strav. spoloč. vyčísli na FA.

    predaj cenín v stravovacom zariadení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.