Zavrieť

Porady

Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Náhrada príjmu počas PN je dávka a je oslobodená od dane z príjmu.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

balunka Pozri príspevok
do príjmu SZČO sa započítava PN?
Do akého príjmu SZČO ? Lebo do príjmu z podnikania podľa § 6 nie. A do vlastného príjmu podľa § 11 ods. 5 áno.
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Prosim o radu . Danovnik je szčo, manželka poberala na syna opatrovaci prispevok, do danoveho jej manžela vpišem do kolonky,, prijmy manželky,, jej tento prijem ? A prosim ešte o radu ak danovnik prechadza z paušalnych vydavkov na učtovnictvo, čo služi v penažnom denniku ako vklad podnikatela . Dakujem
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

nunik Pozri príspevok
Prosim o radu . Danovnik je szčo, manželka poberala na syna opatrovaci prispevok, do danoveho jej manžela vpišem do kolonky,, prijmy manželky,, jej tento prijem ? A prosim ešte o radu ak danovnik prechadza z paušalnych vydavkov na učtovnictvo, čo služi v penažnom denniku ako vklad podnikatela . Dakujem
Opatrovací príspevok nie je. Ak je to zaopatrovací príspevok podľa zákona č.236/1998 Z.z., tak ten sa do príjmu nepočíta, ak je to ale sociálna dávka poskytované podľa zákona č.195/1998 Z.z. o sociálnej pomoci, tak to do príjmu ide. (Treba vidieť rozhodnutie, tam je uvedený zákon, na základe ktorého sa priznal.)
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Vdaka moc poradačka Janka O ! A prosim Ta ak prachadza danovnik z paušalnych vydavkov na učtovnictvo oproti skutočne predloženym vydajom, čo uvediem do penažneho dennika ako vklad podnikatela . Dakujem vopred .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jednoducho do pokladne dáš vklad podnikateľa, cez Príjmový pokladničný doklad a zaúčtuješ to v denníku ako príjem, ktorý neovplyvňuje základ dane.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Do peňažného denníka vložíš finančný obnos, ktorý si podnikateľ vloží na začiatok podnikania a ten účtuješ ako príjem neovplyvňujúci základ dane.
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dakujem krasne a prajem prijemny den !
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dobry deň poradaci. Prosim o radu: Danovnik podal danove priznanie ale o vratku dane musi požiadat v Ceskej republike,lebo zamestnavatel mu odmietol o to požiadat. Danovy urad to nevyplati. Ako ma postupovat ? Dakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

nunik Pozri príspevok
Dobry deň poradaci. Prosim o radu: Danovnik podal danove priznanie KDE ? ale o vratku dane musi požiadat v Ceskej republike,lebo zamestnavatel V ČR ? mu odmietol o to požiadat. Danovy urad KTORÝ ? ČESKÝ ? to nevyplati. Ako ma postupovat ? Dakujem
Prosím doplniť, nerozumiem tomu.
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Prosim poradte ! Danovnik podal danove pr. na Slovensku aj pracuje za slov.firmu,ale vratku dane mu nevyplati danovy urad ani zamestnavatel mu nechce požiadat. Kde sa ma obratit ? Ide o 3576 Kč. Dakujem za radu.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

nunik Pozri príspevok
Prosim poradte ! Danovnik podal danove pr. na Slovensku aj pracuje za slov.firmu,ale vratku dane mu nevyplati danovy urad ani zamestnavatel mu nechce požiadat. Kde sa ma obratit ? Ide o 3576 Kč. Dakujem za radu.

Ja tomu aj tak nerozumiem....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Neviem či to dobre chápem, ale píšeš o českých korunách, takže ak chce sumu 3576 Kč späť musí si podať DP aj v Čechách.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

nunik Pozri príspevok
Prosim poradte ! Danovnik podal danove pr. na Slovensku aj pracuje za slov.firmu,ale vratku dane mu nevyplati danovy urad ani zamestnavatel mu nechce požiadat. Kde sa ma obratit ? Ide o 3576 Kč. Dakujem za radu.
V profile máš uvedené - mzdár.
Je veľký problém napísať úplné a zrozumiteľné zadanie ???
Nie je čas na pátranie a dohady .

Doplňujúce otázky :
Aké DP podal v SR? Prečo má preddavky v Kč ? Mal príjmy z ČR ? ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... a v neposlednom rade - sme v téme príjmy SZČO - Tvoja otázka sa javí ako príjmy zo závislej činnosti .... ako to je ?
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Prosim Vas chcem sa opytat. Od 1.8.2006 som dobrovolne nemoc.pois.osoba,minuly rok 1.5.2007 mi vznikol narok na nemocenske. Stale si platim minimum 357 sk, chcela by som si zvyšit napr.na 600 sk mesačne. Aky bude vym.zaklad ? Aešte jedna otazočka . SZCo si tiež chce zvyšit mesačne pripoistenie dobrovolne. Aky bude tam vym. zaklad ? Pekne dakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
prepáč, my sa Ti tu snažíme pomôcť s Tvojim problémom ktorý si zadala a Ty miesto toho aby si odpovedala na otázky týkajúce sa Tvojho problému prikladáš otázky, ktoré s touto témou vôbec nesúvisia.....prečítaj si návod na poradu.....
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Prepač Johanka ale ja sa pytam zrozumitelne ! Iny mi nato vie odpovedat a nezlosti sa !! .... a som nova nedavno zaregistrovana tak tiež by si mohla byt ohladuplnejšia .
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
nunik Pozri príspevok
Prepač Johanka ale ja sa pytam zrozumitelne ! Iny mi nato vie odpovedat a nezlosti sa !! .... a som nova nedavno zaregistrovana tak tiež by si mohla byt ohladuplnejšia .
Johanka Ti položila otázky na ktoré si vôbec neodpovedala a čakáš odpoveď. Keď Ti niekto vie poradiť prosím.....
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

...Danove priznanie podal typu B lebo mal prijmy zo zavislej činnosti aj z prenajmu,teda s podnikania.Preddavky mal v českych korunach preto lebo mzdu mal vyplacanu v českych korunach.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať