Zavrieť

Porady

povinnosť daňového priznania

Ahojte, chcem sa spýtať kedy má nezisková organizácia povinnosť podať daňové priznanie?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    ked majú príjmy ktoré sú predmetom dane, odporúčam, § 12, 13, 41 zákona o dani z príjmov. keďže § 12 ods. 7 hovorí, čo nie je predmetom dane u neziskoviek, ak máš len také, tak dp nepodávaš

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Vdaka optimistka, precitala som si tie § v zakone, podla Tvojej rady,
    cize ak to dobre chapem, kedze prijmy neziskovej organizacie (tykajuce sa ich nepod.cinnosti) nie su predmetom dane, nemaju povinnost podavat danove priznanie.
    Nemaju ziadne prijmy, ktore by mali podla zakona o dani z prijmov zdanit.
    Maju nejaku inu povinnost voci danovemu uradu? Nemaju nahodou podavat nejake oznamenie o tom, ze nemaju prijmy, z ktorych by mali platit dan a preto nebudu podavat danove priznanie?
    Prosim vsetkych o radu, dufam, ze z toho prispevku vyjdete :-)Dakujem.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    Ahoj, čítaj pozornejšie § 12 ods. 7, ak máš len tieto príjmy, ktoré sú tam uvedené, to sú 2 %,dary,dedenie, .... a príjmy z ktorých sa daň vyberá zrážkou vtedy nepodávaš dp, ak máš napr. ako v mojom prípade školné žiaka v súkromnej škole, musíš podať DP, ale v DP uvádzaš že sú oslobodené, je tam na to kolonka, takto si to pamätám zo školenia z decembra 2007

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Vdaka optimistka.
    Takze, ak som to spravne pochopila, neziskovka nemusi podavat ziadne oznamenie, ale vyplni danove priznanie, kde do riadkov na to urcenych napise svoj prijem z cinnosti, ktore ne su predmetom danea prijem z cinnosti, ktore su predmetom dane, ale su od dane oslobodene.

    axara je offline (nepripojený) axara

    axara
    Zdravím všetkých!
    Prosím Vás, chcem si iba overiť, či neziskovka, ktorá vedie jednoduché účtovníctvo a má príjmy iba z činnosti, za účelom ktorej vznikla, nemusí podať daňové priznanie. Príjmy má iba členské a dotácie od obce. Ako je to potom s daňovým úradom? podáva nejaké hlásenie?
    Ďakujem!

    axara je offline (nepripojený) axara

    axara
    nikto? prosim vas, nie som si ista, ci musim podat to danove priznanie nulove, alebo ho nemam podavat. Poradte mi prosim. V zakone je, ze ak neziskovka vykonava iba cinnost, za ucelom ktorej vznikla, nemusi podavat, pletu ma vsak tie prijmy. Dotacie od obce kam spadaju? dakujem...

    axara je offline (nepripojený) axara

    axara
    Prosím, odpovedzte mi niekto. Už som nahodila tú moju neziskovku, ale okrem dotácie tam majú jeden príjem - faktúru za vystúpenie folklórného súboru. V stanovách majú, že okrem iného aktivujú mládež pre mládežnícke a folkórne aktivity, ktoré majú výchovný charakter..
    Tieto peniaze použili na svoju činnosť a v podstate sú v strate. Ako je to s tým daňovým? Musia ho podávať, alebo nie? Ďakujem pekne! Je to príjem z činnosti, za účelom ktorým vznikli.. už som z toho popletená... prosím poraďte...

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    POdaj daňové priznanie akurát dotácia aj hlavná činnosť bude na riadku oslobodené. Oslobodené budú aj výdavky, ktoré patria k týmto činnostiam.
    Výsledok 0. Ale daňové treba podať.

    povinnosť daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.