Zavrieť

Porady

Skončenie dohody o vykonaní práce

Ahojte, potrebovala by som len takú malú pomoc. Keď sa končí dohoda o vykonaní práce na dobu neurčitú alebo určitú potrebujem dať dohodárovi nejaké potvrdenie alebo zmluvu o skončení dohody??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    LadyK Pozri príspevok
    Zdravím Vás :-)
    chcem sa niečo opýtať, možno je to hlúposť, ale aj tak - mám uzatvorenú DoVP ohľadne robenia prekladov, okrem toho som šéfovi pomáhala aj poradenstvom v oblasti vybavovania rodinných prídavkov v Rakúsku. Tie sa samozrejme robia len občas. Stále som registrovaná na UPSVaR. Od 1.10. nastupujem do zamestnania v Brne a nebudem mať aspoň zatiaľ čas na preklady a na tie prídavky už vôbec nie, preto som sa so šéfom dohodla na ukončení. Keďže onedlho budem mať prac. zmluvu, ktorú samozrejme zašlem na úrad práce, potrebujem im zasielať aj ukončenie DoVP? Vďaka za odpovede (aj keď viem, že je to hlúpa otázka)
    Záleží na tom, čo bude skôr. Ak bude ukončenie DoVP skôr ako uzatvorená nová PZ, je potrebné ukončenie DoVP odovzdať na úrade. Ak bude uzatvorená skôr PZ, ukončenie DoVP nemusíš odovzdávať, nakoľko ťa z úrade práce vyradia na základe uzatvorenej PZ.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    (2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

    DoVP sa neuzatvára na dobu neurčitú alebo dobu určitú. Uvedie sa doba, počas ktorej má byť pracovná úloha splnená.
    Môže sa dať dohodárovi oznámenie o tom, že splením úlohy a dohodnutej doby vymedzenej v dohode, sa končí.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Dohoda na dobu určitú končí určeným dňom. Možno ju ukončiť aj pred týmto dňom, ak sa tak obe strany dohodnú. Pri dohodách platí všeobecne 15-dňová výpovedná doba.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    Ďakujem.
    A ešte jedna vec, dohodár prišiel ku mne s tým že keď je na úrade práce a poberá dávky že nesmie robiť na dohodu, je to pravda?? Preto chce skončiť dohodu.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Môže pracovať na DoVp alebo aj na DoPČ. Avšak uchádzač o zamestnanie evidovaný na úp môže zarobiť na dovp max. 3200 mesačne a odpracovať 64 hodín.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Aké dávky poberá? Ak sociálne dávky, tak mu budú krátené o tú časť, ktorú zarobí.

    A ak by zarobil viac ako je tých 3200 mesačne, bude vyradený z evidencie.

    Milla je offline (nepripojený) Milla

    Milla
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ako je to s nahlasovaním dohodára na soc. poisťovňu?

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Dohodára, tak isto ako pracovníka musíš prihlásiť do Soc. poisťovne. Na prihlasovacom trlačive označíš DOVP. Prihlásenie musí byť p r e d dohodnutým nástupom do práce. Npr. Dohoda od 1. 2., prihlásený 31. 1.
    Po ukončení DOVP je ho potrebné odhlásiť.

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Ak by sme z dohodárom chceli skončiť dohodu o skončení dohody, môže sa uzavrieť aj v deň skončenia?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MIRKA111 Pozri príspevok
    Neviete na aký § Zákonníka práce sa môžem odvolať?
    Odvolaj sa na § 228a ods. 3:

    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

    Mám v tejto súvislsoti jednu práve aktuálnu otázku. Ak nie je spokojnosť s vykonanou prácou a ak je dohoda o vykonaní práce uzatvorená na dlhšiu dobu, je možné ukončiť ju výpoveďou s 15-dňovou lehotou ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Viera Klimentová Pozri príspevok
    Mám v tejto súvislsoti jednu práve aktuálnu otázku. Ak nie je spokojnosť s vykonanou prácou a ak je dohoda o vykonaní práce uzatvorená na dlhšiu dobu, je možné ukončiť ju výpoveďou s 15-dňovou lehotou ?
    Áno, je to v súlade s § 228 odst 2 ZP.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Ak je Dohoda o prac. čin. uzatvorená na dobu určitu končí sa týmto dňom. Je potrebná aj nejaká písomnosť samozrejme okrem odhlášky zo SP?

    LadyK je offline (nepripojený) LadyK

    LadyK
    Zdravím Vás :-)
    chcem sa niečo opýtať, možno je to hlúposť, ale aj tak - mám uzatvorenú DoVP ohľadne robenia prekladov, okrem toho som šéfovi pomáhala aj poradenstvom v oblasti vybavovania rodinných prídavkov v Rakúsku. Tie sa samozrejme robia len občas. Stále som registrovaná na UPSVaR. Od 1.10. nastupujem do zamestnania v Brne a nebudem mať aspoň zatiaľ čas na preklady a na tie prídavky už vôbec nie, preto som sa so šéfom dohodla na ukončení. Keďže onedlho budem mať prac. zmluvu, ktorú samozrejme zašlem na úrad práce, potrebujem im zasielať aj ukončenie DoVP? Vďaka za odpovede (aj keď viem, že je to hlúpa otázka)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.