Zavrieť

Porady

Výpis z DP 2007-pre sociálku

Vyplňujem výpisy za rok 2007 a rozčuľuje ma riadok č. 12.
Načo je sociálke informácia koľko si SZČO platí DDP, životnú poistku?
Chcú potvrdenie z poisťovní ja ich prikladám k danovým priznaniam kde sú potrebné na zdokladovanie nezdaniteľnej časti. čo sa stane ak to nevyplním?
Je to moja súkromná záležitosť.

Aký máte názor? Nebodaj nám aj to zdania
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
EditaF Pozri príspevok
Vyplňujem výpisy za rok 2007 a rozčuľuje ma riadok č. 12.
Načo je sociálke informácia koľko si SZČO platí DDP, životnú poistku?
Chcú potvrdenie z poisťovní ja ich prikladám k danovým priznaniam kde sú potrebné na zdokladovanie nezdaniteľnej časti. čo sa stane ak to nevyplním?
Je to moja súkromná záležitosť.

Aký máte názor? Nebodaj nám aj to zdania
O tú sumu si môžeš znížiť vymeriavací základ na výpočet odvodov. A doteraz SP nemala ako odkontrolovať či sa správne znižoval vym.základ. Asi preto je ten r.12
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

smith Pozri príspevok
O tú sumu si môžeš znížiť vymeriavací základ na výpočet odvodov. A doteraz SP nemala ako odkontrolovať či sa správne znižoval vym.základ. Asi preto je ten r.12
Na výpočet vymeriavacieho základu pre odvody so SP slúžia údaje r. 01 až r.08 výpisu. Teda údaje VI. oddielu tab. 1 DP FO B. A na tie údaje výška príspevkov o DDP, ŽP a ÚSP nemá žiadny vplyv. Je to podľa mňa "nadmerná iniciatíva" SP a zrejme bez nejakej opory v predpisoch... Alebo som niečo nepostrehol ?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

andrej_rv Pozri príspevok
Na výpočet vymeriavacieho základu pre odvody so SP slúžia údaje r. 01 až r.08 výpisu. Teda údaje VI. oddielu tab. 1 DP FO B. A na tie údaje výška príspevkov o DDP, ŽP a ÚSP nemá žiadny vplyv. Je to podľa mňa "nadmerná iniciatíva" SP a zrejme bez nejakej opory v predpisoch... Alebo som niečo nepostrehol ?
Nie je. Pozri § 138 ods. 6 zákona 461/2003 Z.z. A už od 1.7.2007 sa to takto dalo znížiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

andrej_rv Pozri príspevok
Na výpočet vymeriavacieho základu pre odvody so SP slúžia údaje r. 01 až r.08 výpisu. Teda údaje VI. oddielu tab. 1 DP FO B. A na tie údaje výška príspevkov o DDP, ŽP a ÚSP nemá žiadny vplyv. Je to podľa mňa "nadmerná iniciatíva" SP a zrejme bez nejakej opory v predpisoch... Alebo som niečo nepostrehol ?
Pozri § 138 odst. 6 Zákona o soc.poistení :
) Vymeriavací základ povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby je polovica pomernej časti základu dane z príjmov fyzických osôb dosiahnutých vykonávaním podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti. Pomerná časť základu dane je časť pripadajúca na jeden kalendárny mesiac výkonu podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti. Suma vymeriavacieho základu sa zníži o výšku príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne najviac v sume nezdaniteľnej časti základu dane podľa osobitného predpisu78a) pripadajúcej na jeden kalendárny mesiac. Pri nedodržaní podmienok ustanovených osobitným predpisom, 78b) alebo ak životné poistenie zanikne z dôvodov ustanovených osobitným predpisom78c) sa suma vymeriavacieho základu zvýši o sumu príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie, platieb poistného na životné poistenie a platieb účelového sporenia zaplatenú podľa osobitného predpisu78d) pripadajúcu na jeden kalendárny mesiac.

---------
Veronika
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Ďakujem za vysvetlenie, naozaj som opäť niečo nepostrehol
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zníženie vymeriavacieho základu pre SP o poistenia bolo možné aj minulý rok.
Sranda bola. že sa z výpisu z DP za rok 2006 takýto údaj na SP nedozvedeli ...
0 0
EditaF EditaF

EditaF je offline (nepripojený) EditaF

Ďakujem Drakovi už viac ráz mi dobre poradil. Vďaka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
EditaF Pozri príspevok
Ďakujem Drakovi už viac ráz mi dobre poradil. Vďaka
Toto bola ale čistá porada, žiadný drak.
0 0
EditaF EditaF

EditaF je offline (nepripojený) EditaF

Súhlasím ja som chcela poďakovať Tebe - Smithovi , ale medzi daňovými priznaniami mi to už nemyslí. Ešte raz dík.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
EditaF Pozri príspevok
Súhlasím ja som chcela poďakovať Tebe - Smithovi , ale medzi daňovými priznaniami mi to už nemyslí. Ešte raz dík.
Vďaka patrí aj ostatným, ktorí citovali aj presné znenie zákona.
0 0
Janaex Janaex

Janaex je offline (nepripojený) Janaex

možnosť znížiť si VZ o bola v zákone od 1.1.2004 (" Suma vymeriavacieho základu sa zníži o výšku príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo
činnou osobou na jej doplnkové dôchodkové poistenie najviac do výšky 3 % jednej dvanástiny jej základu dane ).Prvýkrát vám VZ mohli znížiť už k 1.7.2004, ak ste doniesli kópiu výpisu o zapatení DDP. V čase od 1.1.04 do 31.7.06 sa VZ znižoval o 3% ,od 1.8.2006 sa znižuje max o 12 000 z DDP, ŽP, UP (ako je uvedené v predchádzajúcich príspevkoch). Zníži sa len Vz ,ktorý je vyšší ako minimálny (>8100),pod minimálnu mzdu sa už nedá. Keďže v zákone nieje stanovená lehota do kedy je predložení potvrdení. Ale treba dávať pozor na vyplatené nemocenské dávky, aby vám neznikol preplatok na dávke väčší ako bude samotné zníženie. VZ vám neznížia v prípade SZČO,ktorý má na dané obdobie vydané rozhodnutia o nedoplatku na poistnom a už sú po lehote na obnovu konania.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,prosím Vás,iba si chcem overiť-minimálna výška odvodov do SP bola od 1.10.2006 do 30.6.2007 2520 sk a od 1.10.2007 2686,-Sk? Ďakujem veľmi moc
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem. Ešte Vás chcem pekne poprosiť o radu,ako by ste v JÚ zaúčtovali taký prípad,keď SZČO neplatil také odvody do SP,aké mal platiť,platil nižšie,ale bol to iba prvý rok podnikania,tzn platil dobrovolné odvody 1500 sk a nie 2520 sk - mám do záväzkov zaúčtovať sumu 1500 sk? (nebol povinný platiť 2520 sk.. )
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pravdu .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Janaex Pozri príspevok
možnosť znížiť si VZ o bola v zákone od 1.1.2004 (" Suma vymeriavacieho základu sa zníži o výšku príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo
činnou osobou na jej doplnkové dôchodkové poistenie najviac do výšky 3 % jednej dvanástiny jej základu dane ).Prvýkrát vám VZ mohli znížiť už k 1.7.2004, ak ste doniesli kópiu výpisu o zapatení DDP. V čase od 1.1.04 do 31.7.06 sa VZ znižoval o 3% ,od 1.8.2006 sa znižuje max o 12 000 z DDP, ŽP, UP (ako je uvedené v predchádzajúcich príspevkoch). Zníži sa len Vz ,ktorý je vyšší ako minimálny (>8100),pod minimálnu mzdu sa už nedá. Keďže v zákone nieje stanovená lehota do kedy je predložení potvrdení. Ale treba dávať pozor na vyplatené nemocenské dávky, aby vám neznikol preplatok na dávke väčší ako bude samotné zníženie. VZ vám neznížia v prípade SZČO,ktorý má na dané obdobie vydané rozhodnutia o nedoplatku na poistnom a už sú po lehote na obnovu konania.
A ja len doplním:
že už od r. 2004 treba na SP k výpisu doložiť aj kópiu o výške zaplatených príspevkov /ak ste si teda nárokovali znížený VZ/
....a platí to je pre výpis z DP za r. 2007
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Paula Pozri príspevok
Pravdu .
no dik pauli ale moc nechapem
on nebol povinny platit,takže to čo platil by malo stačiť.. neviem
takže do zaväzkov zaúčtujem 1500 sk, zaplatil 1500 sk a bude to v poriadku neviem.. strielam
ale keď nemal povinnosť platiť,nemal záväzok voči SP 2250, takže do záväzkov by som vlastne asi ani nič nemala účtovať
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

erika_H Pozri príspevok
no dik pauli ale moc nechapem
on nebol povinny platit,takže to čo platil by malo stačiť.. neviem
takže do zaväzkov zaúčtujem 1500 sk, zaplatil 1500 sk a bude to v poriadku neviem.. strielam
ale keď nemal povinnosť platiť,nemal záväzok voči SP 2250, takže do záväzkov by som vlastne asi ani nič nemala účtovať
Erika,
ak sa prihlásil dobrovoľne na platenie, tak sa stal povinným.
Čiže zaúčtuješ si záväzok vo výške na akú sa zaviazal a odúčtuješ koľko zaplatil.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Muška Pozri príspevok
Erika,
ak sa prihlásil dobrovoľne na platenie, tak sa stal povinným.
Čiže zaúčtuješ si záväzok vo výške na akú sa zaviazal a odúčtuješ koľko zaplatil.
aha ok
ďakujem Muška
0 0
Danovnik Danovnik

Danovnik je offline (nepripojený) Danovnik

Neviete mi, prosím Vás, poradiť, či riadok č. 11 výpisu do SP znižujem o počet mesiacov, keď som bola PN a na materskej? Alebo tam uvediem celých 12 mesiacov?

Len by som doplnila, že počas celého roku 2007 som nemala pozastavenú živnosť, ale samozrejme som počas PN a materskej nerobila.

Ďakujem pekne za Vašu pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať