Zavrieť

Porady

ochranná doba

Mám zamestnanca na dobu určitú do 29.2.2008. Od 20.1.2008 je na PN, PN pravdepodobne bude trvať i po 29.2.2008.PN mu vyplatím, ostatok soc.poisť. Budem postupovať správne ak mu k 29.2.2008 vystavím zápočtový list, evidenčný list a odhlášku do sociálnej poisťovne ? Čiže ukončí pracovný pomer tak ako keby ani nezačala PN.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Andrea25 Pozri príspevok
    Mám zamestnanca na dobu určitú do 29.2.2008. Od 20.1.2008 je na PN, PN pravdepodobne bude trvať i po 29.2.2008.PN mu vyplatím, ostatok soc.poisť. Budem postupovať správne ak mu k 29.2.2008 vystavím zápočtový list, evidenčný list a odhlášku do sociálnej poisťovne ? Čiže ukončí pracovný pomer tak ako keby ani nezačala PN.
    Pracovný pomer končí dohodnutým dňom - 29.2.08, aj keď PN bude trvať naďalej. Po skončení prac.pomeru nemocenské naďalej vypláca soc.poisťovňa.

    ------
    Veronika

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Je zamestnanec, ktorý je na OčR v ochrannej dobe podla § 64 ZP? Nič také tam totiž nevidím, no neviem, či niečo neprehliadam.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    brčko Pozri príspevok
    Je zamestnanec, ktorý je na OčR v ochrannej dobe podla § 64 ZP? Nič také tam totiž nevidím, no neviem, či niečo neprehliadam.
    Súhlas.
    OČR nespadá do ochrannej doby.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Chobot, dakujem.
    Nejako som to brala automaticky, že je OD aj počas očr a až teraz podrobne pozerám ten paragraf a som zostala paf!
    Presvedčila som totiž o tom aj mzdárku aj zamestnávatela a môj PP vdaka tomu pokračuje (teraz som však už v skutočnej OD). Budem musieť s pravdou von. Ešteže máme dobré vzťahy aj napriek výpovedi.

    Ešte raz Chobot, velmi pekne dakujem za všetky tvoje rady. Velmi mi pomohli (v nie práve závideniahodnej situácii) a sú pre mna stále prínosom a tiež uistením.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Môže dostať žena, ktorá po MD čerpá zostatok dovolenky, počas tejto doby výpoved? Teda ak nie je osamelá?
    Myslím, že áno, lebo nie je v OD z dôvodu RD ani MD. Ale ak by počas výpovednej doby začala čerpať rodičovskú dovolenku, tak jej PP by sa skončil až posledným dnom RD.
    Je to tak?
    Dakujem !

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    brčko Pozri príspevok
    Môže dostať žena, ktorá po MD čerpá zostatok dovolenky, počas tejto doby výpoved? Teda ak nie je osamelá?
    Myslím, že áno, lebo nie je v OD z dôvodu RD ani MD. Ale ak by počas výpovednej doby začala čerpať rodičovskú dovolenku, tak jej PP by sa skončil až posledným dnom RD.
    Je to tak?
    Dakujem !
    Áno, je to tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.