Zavrieť

Porady

Zmena sídla s.r.o.

Prosím poraďte skúsenejší, mňa to čaká 1x.
V spoločnosti (s.r.o., jeden spoločník=konateľ) chceme vykonať zmenu sídla spoločnosti na adresu bydliska konateľa. V zakladateľskej listine je napísané, že orgánmi spoločnosti je valné zhromaždenie a konateľ. Čo potrebujem predložiť na súd - zápis z valného zhromaždenia o zmene sídla spoločnosti alebo mi postačí len rozhodnutie jedného spoločníka? Dnes mi povedali na OR, že musí byť valné zhromaždenie, je to pravda, keď s.r.o. má len jedného spoločníka=konateľa? Ak máte vzory o zmene sídla, rada ich uvítam.
Čo je potrebné priložiť k zmene? Kúpnu zmluvu o byte a aktuálny výpis z katastra? Alebo aj niečo iné? Nerada by som to robila na 100x...
Veľmi pekne ĎAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    "hľadaj, hľadaj..... všetko tu už bolo....teda je. Aj so vzormia príkladmi, sama som to využila.
    tiež sa nám nechce 100x opakovať to isté...............
    =============
    Hore vpravo máš vyhľadávač....použi ho.

    elikkk je offline (nepripojený) elikkk

    elikkk
    ĎAKUJEM.

    No preštudovala som, ale aj tak ma niečo zarazilo. Nie som právnička, takže radšej sa pýtam. Je potrebné urobiť aj novú zakladateľskú zmluvu? Jednoducho len zmením sídlo a adresu konateľa (má nový občiansky)?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno je to zemna ako každá iná a VŽDY treba priložiť v návrhu na zápis zmien do OR aj úplne znenie ZL (okrem iného).
    Ani ja nie som právnička.

    katmen je offline (nepripojený) katmen

    katmen
    a netreba zabudnut zalozit uplne znenie zl aj s najomnou zmluvou do zbierky listin v opacnom pripade hrozia sankcie az vymaz sro

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    KEJKA Pozri príspevok
    áno je to zemna ako každá iná a VŽDY treba priložiť v návrhu na zápis zmien do OR aj úplne znenie ZL (okrem iného).
    Ani ja nie som právnička.
    Úplné znenie nie je potrebné prikladať k Návrhu (ale pre zjednodušenie sa to prikladá), stačí ho doložiť do Zbierky listín dodatočne....

    Evinka73 je offline (nepripojený) Evinka73

    zaciatocnik - úctovnik Evinka73
    Nezabudnite nahlásiť zmenu sídla spoločnosti aj na živnostn.úrad. Tiež je tam pokuta, ktorú Vám dajú ak zmenu máte len v obchodnom registri. To, že zmenu sídla je potrebné založiť do zbierky listín som tiež nevedela. Musím to hneď napraviť.

    ekovm je offline (nepripojený) ekovm

    ekovm
    Zabudli sme po zmene sídla spoločnosti opraviť po zápise do OR adresu a tak všetky odoslané faktúry máme vystavené na starú adresu firmy . Čo teraz? Príslušnosť k DÚ je tá istá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.