Zavrieť

Porady

Daň z predaja nehnuteľnosti čo možno odpočítať

Dobrý deň,

prosím Vás o radu, chcem predať nehnuteľnosť ktorú som nadobudla kúpou v r. 2005 . Nehnuteľnosť som opravila a začala som ju využívať ako nepodnikateľ na prenájom.Teraz v roku 2008 ju chcem predať.Nespĺňam podmienky dva roky trvalý pobyt ,ani nevlastním nehnuteľnosť 5 rokov. V katasri je dom zapísaný ako rodinný dom. Dom predávam cez realitnú kanceláriu, ktorá si bude účtovať províziu. Môžem si od predajnej ceny k zdaneniu odrátať: -Kúpnu cenu za ktorú som si nehnuteĺnosť kúpila
- Doložené bločky za material,ktorý som zabudovala
- Províziu ktorú dám realitnej kancelárii ?
Čo môžem prípadne ešte odrátať ? Predpokladám,že výšku americkej hypotéky ktorú som si na nákup domu zobrala odrátať nemôžem a nepomôže mi ani vypracovanie znaleckého posudku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    vajhes Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    -Kúpnu cenu za ktorú som si nehnuteĺnosť kúpila ano
    - Doložené bločky za material,ktorý som zabudovala ano
    - Províziu ktorú dám realitnej kancelárii ? ano
    Čo môžem prípadne ešte odrátať ? Predpokladám,že výšku americkej hypotéky ktorú som si na nákup domu zobrala odrátať nemôžem a nepomôže mi ani vypracovanie znaleckého posudku.
    - osobne by som si odrátala i úroky, kt. som platila za hypotéku, bol to tiež môj výdavok, v súvislosti s obstaraním nehnuteľnosti,

    Nati7 je offline (nepripojený) Nati7

    Nati7
    Dobry vecer, prave dnes som sa bola na danovom urade BA IV opytat, ci do obstaravacej ceny bytu mozu ist aj uroky z hypotekarneho uveru, z ktoreho prostriedky sme na jeho kupu pouzili a bolo mi povedane, ze v ZIADNOM pripade tam uroky nesmiem zapocitat, nema to vraj oporu v zakone. Tak ja to radsej nedam !

    Daň z predaja nehnuteľnosti čo možno odpočítať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.