Zavrieť

Porady

Daňový bonus na dieťa

Zdravím,
je daňový bonus na dieťa (teraz tuším okolo 550 Sk) viazaný na spolužitie oboch partnerov v domácnosti? Alebo ho môže poberať slobodná matka žijúca s dieťaťom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    HeReTiC Pozri príspevok
    Zdravím,
    je daňový bonus na dieťa (teraz tuším okolo 550 Sk) viazaný na spolužitie oboch partnerov v domácnosti? Alebo ho môže poberať slobodná matka žijúca s dieťaťom?
    Podmienka uplatnenia je spoločná domácnosť rodiča, ktorý si uplatňuje DB, s dieťaťom.

    miskas je offline (nepripojený) miskas

    miskas
    Ahojte,
    mam takú rýchlu otázočku mám zamestnakynu, ktorá poberá Danový bonus na dve deti a nosí mi potvrdenia o návšteve školy. Jedno dieťa ukončilo v roku 2007 4.ročník OA. Mám potvrdenie o návšteve školy 2006,2007. Po skúškach na VS ju prijali ale dialkovo, nie na denné štúdiu, myslím, že aj pracuje. Je samozrejme, že jej DB už nevyplácam , ale jej nárok na danový bonus na toto dieťa je do konca júna. t.j. 1-6/07 alebo sa mýlim?
    6 mesiacov v roku 2007
    ĎAKUJEM ZA SKORU ODPOVED

    gonad je offline (nepripojený) gonad

    gonad
    Pokiaľ to bolo nezaopatrené dieťa, ktoré doštudovalo v 06/2007, nárok na daňový bonus je za 01-06/2007.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Podľa § 4 ods.4 písm.a) zákona č.600/2003 Z.z. sústavná príprava na povolanie je aj obdobie bezprostredne nadväzujúce na skončenie štúdia na strednej škole, najdlhšie do konca školského roka, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole (v prípade štúdia na strednej škole v zásade do 31.8. roka, v ktorom skončilo štúdium).

    Podľa § 4 ods.6 zákona č.600/2003 Z.z. sústavná príprava dieťaťa na povolanie nie je obdobie po skončení štúdia na strednej škole (viď predošlý odsek) alebo jeho časť, ak dieťa v tomto období vykonáva zárobkovú činnosť s výnimkou dohody o brigádnickej práci študentov, dohody o vykonaní práce alebo ak dieťa bolo zaradené do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie.

    bendo je offline (nepripojený) bendo

    účtovník-začiatočník bendo
    Nárok na daňový bonus je podmienený nezaopatrenosťou dieťaťa podľa zákona č. 600/2003 Z.z. o prídavku na dieťa. Takže ak toto dieťa počas prázdnin 7,8/2007 nebolo zamestnané alebo zaevidované na ÚPSVaR ako uchádzač o zamestnanie, spĺňa podmienky nároku na prídavok na dieťa a tým aj na daňový bonus.
    (ak sa zamestnalo v priebehu augusta, nie od 1.8., ale od 2.8. a viac, tak spĺňa podmienky nároku aj za august. To isté platí aj v prípade evidencie na ÚPSVaR).

    miskas je offline (nepripojený) miskas

    miskas
    Ďakujem velmi pekne. Tak teda, aby som to zhrnula, ak nerobila a pripravovala sa na skúšky na VS tak jej patrí za rok 2007- 8mesiacov DB.

    Dakujem za tak rýchlu
    pomoc.

    bendo je offline (nepripojený) bendo

    účtovník-začiatočník bendo
    miskas Pozri príspevok
    Ďakujem velmi pekne. Tak teda, aby som to zhrnula, ak nerobila a nebola evidovaná na ÚPSVaR ako uchádzač o zamestnanie, iba sa pripravovala na skúšky na VS tak jej patrí za rok 2007- 8mesiacov DB.

    Dakujem za tak rýchlu
    pomoc.
    Musí spĺňať obe podmienky, nezabudnúť!

    Prajem pekný deň!

    Vikicke je offline (nepripojený) Vikicke

    Vikicke
    Ja by som sa chcela opýtať, či môžem uplatniť podnikateľke daňový bonus aj za mesiac máj ak jej dcéra skončila nadstavbové štúdium 24.5.2007. Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vikicke Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela opýtať, či môžem uplatniť podnikateľke daňový bonus aj za mesiac máj ak jej dcéra skončila nadstavbové štúdium 24.5.2007. Ďakujem
    Áno môžeš, lebo k 1.5.2007 ešte splňala podmienku.

    u.erika je offline (nepripojený) u.erika

    matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac u.erika
    Ahojte!
    Mám takúto otázku: Akým dokladom preukázať spoločnú domácnosť? Zamestnanec žije s družkou v spoločnej domácnosti od roku 2004, ale družka nie je k nemu prihlásená na prechodný pobyt. Majú dve deti /2004-august, 2007-júl/. DB za roky 2004,2005,2006 chce vysporiadať s podaním dodatočného DP. Na DÚ mu povedali, že čestné vyhlásenie overené na matrike nestačí. Na obecnom úrade mu nedajú potvrdenie, že žijú v spoločnej domácnosti, hoci vedia že žijú spolu. Čo má robiť?
    Za rýchlu odpoveď Vám vopred ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.