Zavrieť

Porady

JÚ ale paušálne výdavky

Ahojte, chcem sa poradiť s takou vecou... ak som dva roky účtovala v jednoduchom účtovníctve a boli tam zahrnuté skutočné náklady a tento rok by som si chcela uplatniť paušálne výdavky? Dá sa to? Alebo musím pokračovať v účtovníctve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Sposob uctovania mozeme menit podla potreby, musime vsak mysliet na viacero obmedzeni. Ak si vypocitas, ze sa ti vyplati uvadzat pausalne vydavky, pricom doteraz si uctovala v jednoduchom uctovnictve, postupuj v sulade s vybranymi odsekmi paragrafu 17 zakona o dani z prijmov. Rovnako sa to robi aj v opacnom garde.

    Ak prechadzas z jednoducheho uctovania na pausalne vydavky alebo naopak, pocinas si, akoby si koncila s podnikanim. Musis si upravit danovy zaklad za obdobie, ktore predchadzalo zmene sposobu uctovania.

    Pri prechode z realnych na pausalne vydavky si zvysis zaklad dane o cenu nespotrebovanych zasob, zostatky vytvorenych rezerv a opravnych poloziek k nadobudnutemu majetku a o sumu pohladavok (okrem vynimiek). Zaroven vsak svoj danovy zaklad znizis o sumu zavazkov povazovanych za danovy vydavok a o pomernu vysku najomneho, ktora pripada na prislusne zdanovacie obdobie ci jeho cast. Ked neskor predavas svoje nespotrebovane zasoby, do danoveho zakladu si zahrnas uz iba rozdiel, o ktory ich predajna cena prevysuje cenu nespotrebovanych zasob uvedenu v danovom priznani.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    larysa Pozri príspevok
    Ahojte, chcem sa poradiť s takou vecou... ak som dva roky účtovala v jednoduchom účtovníctve a boli tam zahrnuté skutočné náklady a tento rok by som si chcela uplatniť paušálne výdavky? Dá sa to? Alebo musím pokračovať v účtovníctve?
    Toto je to, čo sa mi na Porade nepáči :
    http://www.porada.sk/665427-post37.html

    larysa je offline (nepripojený) larysa

    larysa
    čo tým chceš povedať? ten príspevok predtým som písala za seba, ale toto za kolegyňu, ktorá tiež robí JÚ. tak nechápem, čo sa ti nepáči?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    larysa Pozri príspevok
    čo tým chceš povedať? ten príspevok predtým som písala za seba, ale toto za kolegyňu, ktorá tiež robí JÚ. tak nechápem, čo sa ti nepáči?
    Tak Ti poviem ja, čo sa mi nepáči. Že o riešení toho, čo sa pýtaš už vrabci na Slovensku vďaka Porade čvirikajú.....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    larysa Pozri príspevok
    čo tým chceš povedať? ten príspevok predtým som písala za seba, ale toto za kolegyňu, ktorá tiež robí JÚ. tak nechápem, čo sa ti nepáči?
    Mne sa nepáči toto http://www.porada.sk/663264-post14.html

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    larysa Pozri príspevok
    ok, aj to je odpoveď.
    bez urážky, ale vieš kde sa nachádza vyhľadávač? Skús ho aj použiť!

    JÚ ale paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.