Zavrieť

Porady

paušálne výdavky alebo skutočné náklady?

som začiatočníčka, prvýkrát idem robiť daňové priznanie pre SZČO. potrebujem poradiť v tomto:
jeho príjmy boli: 143.340,-
výdavky mal: odvody do SP 4.560,-, odvody do ZP 1.750,-
čiže základ dane má 137.030,-, od toho odpočítam nezdaniteľnú časť 95.616,-, vyjde mi 41.414,- a túto čiastku zdaním. Prosím o kontrolu...
Keďže ten dotyčný, nechce platiť daň (lepšie povedané nechce zaplatiť vysokú daň), tak by som mu uplatnila paušálne výdavky-je to pre neho výhodnejšie.
Moja otázka spočíva v tom, že on už účtoval 3 roky v JÚ, teraz nebude účtovať a napríklad nabudúci rok môže zase účtovať v JÚ? Nebude vadiť že tento rok nebude mať účtovníctvo vedené?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    suzinka je offline (nepripojený) suzinka

    suzinka
    chcem iba stručnú odpoved... nebude vadiť že tento rok vynechá ten SZČO účtovníctvo?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pozri si § 17 zákona o dani z príjmov, môže sa stať že mu budeš musieť upraviť podľa tohto § základ dane za r. 2006. Následne uplatníš paušálne výdavky za r. 2007.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    suzinka Pozri príspevok
    chcem iba stručnú odpoved... nebude vadiť že tento rok vynechá ten SZČO účtovníctvo?
    Ak dodržíš podmienky prechodu z JU na paušálne výdavky, tak to vadiť nebude...

    paušálne výdavky alebo skutočné náklady?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.