Zavrieť

Porady

Dp za rok 2007-paušálne výdavky

Chcela by som sa spýtať: V daňovom priznaní pri uplatňovaní paušálnych výdavkov v VI. oddiely dve polozky, z ktorých jednu treba zaškrtnúť(pod tabuľkou)
- výdavky percentom z príjmov a preukázateľne zaplatené poistné
- výdavky percentom z prijmov

1.Aký je medzitým rozdiel?

2.ak si chce daňovník uplatniť paušálne výdavky, ktoré má zaškrtnúť?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    denisamka Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať: V daňovom priznaní pri uplatňovaní paušálnych výdavkov v VI. oddiely dve polozky, z ktorých jednu treba zaškrtnúť(pod tabuľkou)
    - výdavky percentom z príjmov a preukázateľne zaplatené poistné
    - výdavky percentom z prijmov

    1.Aký je medzitým rozdiel?

    2.ak si chce daňovník uplatniť paušálne výdavky, ktoré má zaškrtnúť?

    ďakujem
    1.) Čítaj: § 6, odst. 1, 2, alebo § 6, odst. 3
    2.) Podľa toho, aké má príjmy (viď bod 1)

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    a na čiaru napíše sumu za zp a sp a do výdavkov dá príjmy-40%+poistné(aspoň tak to bolo v hospo.novinách) alebo tam napíše sumu za ZP a SP a do výdavkov dá príjem-40%-odvody?

    díky moc

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    denisamka Pozri príspevok
    a na čiaru napíše sumu za zp a sp a do výdavkov dá príjmy-40%+poistné(aspoň tak to bolo v hospo.novinách) alebo tam napíše sumu za ZP a SP a do výdavkov dá príjem-40%-odvody?

    díky moc
    Odiel VI riadok 2 do výdavkov na základe konzultácie s DU som dala 40%+ poistné a dole pod tabuľku odvody do SP,ZP

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    karpis Pozri príspevok
    Odiel VI riadok 2 do výdavkov na základe konzultácie s DU som dala 40%+ poistné a dole pod tabuľku odvody do SP,ZP
    Nech si "zabehnú" na stránku DR a vyplnia jedno DP spôsobom, ktorý doporučili. Vyhodí to chybu.

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    Díky moc.

    Minulý rok to potom bolo výhodnejšie, lebo za rok 2006 bolo 40%-odvody a teraz len 40%

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    denisamka Pozri príspevok
    Díky moc.

    Minulý rok to potom bolo výhodnejšie, lebo za rok 2006 bolo 40%-odvody a teraz len 40%
    NIEEEEEEE - 40% + odvody = výdaje platí aj tento rok. "Problém" je len v tom, či odvody dať aj do riadku 2 alebo len 9.

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Pepa Pozri príspevok
    NIEEEEEEE - 40% + odvody = výdaje platí aj tento rok. "Problém" je len v tom, či odvody dať aj do riadku 2 alebo len 9.
    Treba vydržať. Pani na DÚ sa k vyplňovaniu tlačív na internete nevedela vyjadriť. Bude volať na DR do BB, či tam nie je chyba v programe.

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    v dnešných hospodárskych novinách bolo písané: prijmy-40%+odvody do riadku 2 aj 9 a na tú čiaru pod tabuľkou bola napísaná suma za odvody. Len z vlastnej skúsenosti si to overujem, lebo nie je vždy pravda, čo sa v novinách píše.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nejde o život, hlavne, že odovzdáte DP zavčasu a so správnym konečným výsledkom.
    ..............................

    Nechajme to na koňa, ten má väčšiu hlavu!

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    Paula Pozri príspevok
    ..............................

    Nechajme to na koňa, ten má väčšiu hlavu!
    Kôň som z toho hlavne ja a ešte pár ďalších, ktorí márne hľadajú logiku tam, kde..........sídli DÚ

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    ola Pozri príspevok
    Kôň som z toho hlavne ja a ešte pár ďalších, ktorí márne hľadajú logiku tam, kde..........sídli DÚ
    Zbytočná strata času, aj tak nenájdeš.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Minulý rok som vyplnila podľa predtlače na DP - do r.2 40 % výdavky, do r. 9 plus odvody, asi 7 priznaní. K jednému ma volali, že to mám opraviť ´- lebo ich program to "neberie" (to zn. aj do r. 2 aj s odvodmi ). Ostatné bez pripomienok - asi opravili sami. Tento rok vyplňujem podľa predtlače. Sama som zvedavá, lebo naozaj program na internete vykazuje chybu . Už som si zvykla, že DÚ podáva mylné informácie. Len škoda, že z nás robí blbcov.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    denisamka Pozri príspevok
    v dnešných hospodárskych novinách bolo písané: prijmy-40%+odvody do riadku 2 aj 9 a na tú čiaru pod tabuľkou bola napísaná suma za odvody. Len z vlastnej skúsenosti si to overujem, lebo nie je vždy pravda, čo sa v novinách píše.


    Na pravda.sk/tvojepeniaze z 19. 2. som čítala, že:

    "Pri zistení základu dane pri paušálnych výdavkoch sú v sumách výdavkov zahrnuté všetky daňové výdavky okrem zaplateného poistného na verejné zdravotné poistenie, poistného na sociálne poistenie, poistného na sociálne zabezpečenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, ktoré daňovník musí povinne platiť."

    Čo je teda tou skutočnou pravdou ? (som tvrdý neúčtovník )

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Opravili elektr. vypĺňanie DP na portáli daňového riaditeľstva ? Ak vyplňujem typ B - paušálne výdavky a do riadku 2 dám spolu s odvodmi, do riadku 9 mi samo vypočíta tú istú sumu a už nevykazuje chybu. Skúste, či naozaj.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.