Zavrieť

Porady

Kombinované príjmy a daňový bonus

Prosím o radu v nasledujúcom prípade.

Daňovník mal v roku 2007 v mesiacoch 1 až 9 príjem zo závislej činnosti 82566 Sk v mesiacoch 10 až 12 príjem zo živnosti 34818 Sk a kladný základ dane.Zamestnávateľ mu vyplatil daňový bonus za mesiace 1 až 9. Môže si uplatniť zvyšnú časť daňového bonusu v daňovom priznaní aj keď zo živnosti nedosiahol 6-násobok minimálnej mzdy? Podľa zákona som to pochopil že má v uvedenom prípade nárok na daňový bonus na celý rok ale v novinách som sa zas dočítal,že aby si mohol uplatniť daňový bonus na celý rok a má kombináciu príjmov musí dosiahnuť z každého príjmu 6 násobok minimálnej mzdy. Daňovník žije s manželkou a dieťaťom v spoločnej domácnosti ale trvalý pobyt má u svojich rodičov. Podľa zákona a aj v príspevkoch čo som tu čítal som prišiel k záveru že na priznanie daňového bonusu nie je potrebné mať spoločný trvalý pobyt. Prosím Vás nemá niekto skúsenosti s tým či daňový úrad akceptuje nejaké čestné vyhlásenie o tom, že daňovník žije z dieťaťom v spoločnej domácnosti alebo ako sa to vlastne v uvedenom prípade rieši lebo podľa mňa žiť s niekým v spoločnej domácnosti znamená mať s ním aj spoločný trvalý pobyt alebo aspoň prechodný.

Za pomoc vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maxel Pozri príspevok
    Prosím o radu v nasledujúcom prípade.

    Daňovník mal v roku 2007 v mesiacoch 1 až 9 príjem zo závislej činnosti 82566 Sk v mesiacoch 10 až 12 príjem zo živnosti 34818 Sk a kladný základ dane.Zamestnávateľ mu vyplatil daňový bonus za mesiace 1 až 9. Môže si uplatniť zvyšnú časť daňového bonusu v daňovom priznaní aj keď zo živnosti nedosiahol 6-násobok minimálnej mzdy? Podľa zákona som to pochopil že má v uvedenom prípade nárok na daňový bonus na celý rok ale v novinách som sa zas dočítal,že aby si mohol uplatniť daňový bonus na celý rok a má kombináciu príjmov musí dosiahnuť z každého príjmu 6 násobok minimálnej mzdy. Daňovník žije s manželkou a dieťaťom v spoločnej domácnosti ale trvalý pobyt má u svojich rodičov. Podľa zákona a aj v príspevkoch čo som tu čítal som prišiel k záveru že na priznanie daňového bonusu nie je potrebné mať spoločný trvalý pobyt. Prosím Vás nemá niekto skúsenosti s tým či daňový úrad akceptuje nejaké čestné vyhlásenie o tom, že daňovník žije z dieťaťom v spoločnej domácnosti alebo ako sa to vlastne v uvedenom prípade rieši lebo podľa mňa žiť s niekým v spoločnej domácnosti znamená mať s ním aj spoločný trvalý pobyt alebo aspoň prechodný.

    Za pomoc vopred ďakujem.
    Nárok na DB má. Skúma sa celoročný príjem spočítaný zo všetkých druhov príjmov. Nie je potrebné čestné prehlásenie k uplatneniu DB o spoločnej domácnosti.

    Kombinované príjmy a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.