Zavrieť

Porady

Podpisovanie výkazov

zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Výkazy o majetku,záväzkoch,príjmoch/prílohy k d.priznaniu/ podpisuje len SZČO alebo aj ,ja keď mu to robím na moju živnosť?ˇV konečnom dôsledku je on zodpovedný za vedenie účtovníctva,
Naposledy upravil zhv : 07.03.08 at 10:54
Usporiadat
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

Môžem ja ako osoba, ktorá robí účtovníctvo a mzdy pre SZČO podpisovať kvartálny Prehľad o zrazených preddavkoch ...., alebo to musí iba SZČO
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
osh Pozri príspevok
Môžem ja ako osoba, ktorá robí účtovníctvo a mzdy pre SZČO podpisovať kvartálny Prehľad o zrazených preddavkoch ...., alebo to musí iba SZČO
Nie, nemôžeš. Na podpisovanie musíš mať splnomocnenie od majiteľa,že môžeš podpisovať svojím menom. Toto splnomocnenie musíš odovzdať aj na DU.
0 0
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

a výkaz do SP a zdrav.poisťovní?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

osh Pozri príspevok
a výkaz do SP a zdrav.poisťovní?
ak posielaš ako externista elektronicky, máš vlastne poverenie od spoločnosti, za ktorú to odosielaš. ak poštou, mal by to podpísať ten, kto koná v mene spoločnosti.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Lenka1979 Pozri príspevok
Nie, nemôžeš. Na podpisovanie musíš mať splnomocnenie od majiteľa,že môžeš podpisovať svojím menom. Toto splnomocnenie musíš odovzdať aj na DU.
Chcela by som sa opýtať, aký to môže mať dopad, keď ja podpisujem prehľady aj hlásenia na DÚ za SZČO, u ktorého som zamestnaná? Podľa toho čo píšeš stačí aspoň ak dodatočne urobíme splnomocnenie na podpisovanie a budeme mať založené aspoň vo firme? Ostatné dokumenty ako priznania k DPH, daň z MV a iné na DÚ podpisuje SZČO, do ZP podpisujem ja.
Ešte v nejakej staršej téme o podpisovaní dokumentov som čítala od Zoltána Kovacsa, že má spísanú dohodu s klientom v ktorej je uvedené, že na mes.výkazoch bude podpísaný on. Takúto dohodu môžem spísať s kamoškou, ktorej robím mzdy a bude to O.K, ak budem potom ja podpísaná na mes. výkazoch do ZP?

Vopred ďakujem za radu
Naposledy upravil L-M : 20.02.12 at 07:27
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

L-M Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, aký to môže mať dopad, keď ja podpisujem prehľady aj hlásenia na DÚ za SZČO, u ktorého som zamestnaná? Podľa toho čo píšeš stačí aspoň ak dodatočne urobíme splnomocnenie na podpisovanie a budeme mať založené aspoň vo firme? Ostatné dokumenty ako priznania k DPH, daň z MV a iné na DÚ podpisuje SZČO, do ZP podpisujem ja.
Ešte v nejakej staršej téme o podpisovaní dokumentov som čítala od Zoltána Kovacsa, že má spísanú dohodu s klientom v ktorej je uvedené, že na mes.výkazoch bude podpísaný on. Takúto dohodu môžem spísať s kamoškou, ktorej robím mzdy a bude to O.K, ak budem potom ja podpísaná na mes. výkazoch do ZP?

Vopred ďakujem za radu
posúvam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať