Zavrieť

Porady

Výkaz majetku a záväzkov

Čaute
Robím jednoduché účtovníctvo pre združenie FO, ktoré tvoria 2 osoby s 50% podielom vo firme. Výkaz majetku a záväzkov musím priložiť obidvom k DP, neviem však či ho mám vypísať v plnej hodnote pre obidvoch, alebo mám majetok deliť na polovicu a každému vypísať len jeho časť. Ako je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    medlin Pozri príspevok
    Čaute
    Robím jednoduché účtovníctvo pre združenie FO, ktoré tvoria 2 osoby s 50% podielom vo firme. Výkaz majetku a záväzkov musím priložiť obidvom k DP, neviem však či ho mám vypísať v plnej hodnote pre obidvoch, alebo mám majetok deliť na polovicu a každému vypísať len jeho časť. Ako je to správne?
    Deliť, uvádzaš tam podiel jednotlivých účastníkov združenia. Tak isto aj príjmy delíš.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    medlin Pozri príspevok
    Čaute
    Robím jednoduché účtovníctvo pre združenie FO, ktoré tvoria 2 osoby s 50% podielom vo firme. Výkaz majetku a záväzkov musím priložiť obidvom k DP, neviem však či ho mám vypísať v plnej hodnote pre obidvoch, alebo mám majetok deliť na polovicu a každému vypísať len jeho časť. Ako je to správne?
    Pri združení prikladá k DP účtovnú závierku iba ten člen združenia, ktorý je poverený vedením účtovníctva .
    Do DP uvedieš, že príjmy boli dosiahnuté spoločne s iným daňovníkom + jeho identifikačné údaje na základe zmluvy o združení, pričom uvedieš aj celkové dosiahnuté príjmy a výdavky. Zmluva o združení je prílohou DP.

    medlin je offline (nepripojený) medlin

    medlin
    Viem, že niekedy sa to tak robilo, že VMaZ dával len ten, na ktorého bolo vedené účtovníctvo, ale asi 2-3 roky sa už dáva VMaZ pre každého. Takže deliť?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    medlin Pozri príspevok
    Viem, že niekedy sa to tak robilo, že VMaZ dával len ten, na ktorého bolo vedené účtovníctvo, ale asi 2-3 roky sa už dáva VMaZ pre každého. Takže deliť?

    Ja osobne taktiež delím , každý odovzdáva jednotlivo spolu s DP.Robím k DP osobitný zápis , uvediem mená členov združenia ,adresu, DiČ , spoločne dosiahnuté príjmy , spoločné výdavky a podiel člena . Prikladám zmluvu o združení .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    medlin Pozri príspevok
    Viem, že niekedy sa to tak robilo, že VMaZ dával len ten, na ktorého bolo vedené účtovníctvo, ale asi 2-3 roky sa už dáva VMaZ pre každého. Takže deliť?
    ja mám presne opačnú skúsenosť, kedysi som delila , ale už niekoľko rokov nedelím.... asi to funguje od dverí po dvere .

    .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Aj na DU v TT asi cca 4 roky dozadu začali pýtať aj pre každého člena združenia výkazy k DP, tak to tiež delím...

    Výkaz majetku a záväzkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.