Zavrieť

Porady

Mám podať daňové priznanie?

Pekný podvečer.

Chcem sa informovať, či mám podávať daňové priznanie, keď som v roku 2007 odpracoval len prvé 4 mesiace roku? Potom som nepoberal žiaden dôchodok, ani podporu v nezamestnanosti. Evidovaný som bol na úrade práce!

ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    xplode Pozri príspevok
    Pekný podvečer.

    Chcem sa informovať, či mám podávať daňové priznanie, keď som v roku 2007 odpracoval len prvé 4 mesiace roku? Potom som nepoberal žiaden dôchodok, ani podporu v nezamestnanosti. Evidovaný som bol na úrade práce!

    ďakujem za odpoveď
    Ak tvoj zdaniteľný príjem neprekročil 47.808,- Sk nie si povinný podávať DP. Ale ak si bol zamestnaný a zo mzdy sa ti zrážala daň oplatí sa podať. Zrejme celá výška zrazenej dane sa ti vráti.

    xplode je offline (nepripojený) xplode

    xplode
    Príjem túto čiastku neprekročil. Čiže mi odporúčaš podať daňové priznanie? Mám tám uvádzať aj napr. poistné tých 12 000,- čo je možné odpočítať?

    Díky

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Poistné uvádzať nemusíš, veď máš odpočítateľnú položku na seba vo výške 95.616,- Sk.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    xplode Pozri príspevok
    Príjem túto čiastku neprekročil. Čiže mi odporúčaš podať daňové priznanie? Mám tám uvádzať aj napr. poistné tých 12 000,- čo je možné odpočítať?

    Díky
    Bol si zamestnaný, a zrazili ti daň? Ak áno, potom odporúčam podať DP. Uplatniť sa dá nezdaniteľná čiastka na daňovníka, prípadné poistenie životné (v tvojom prípade je zbytočné).

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Nebudeš už tých 12.000 potrebovať, nezdanit. časť na daňovníka je 95616
    aj tak bude nulová daňová povinnosť a zrazené preddavky Ti vráti DU po podaní DP.

    katka25 je offline (nepripojený) katka25

    katka25
    ja som sa už nato dnes pýtala, ale neviem tú tému nájsť , takže sa ešte raz opýtam tu a trochu podrobnejšie : Moja svokra je starobná dôchodkyňa, má 67 rokov, a pracovala počas celého roka nepravidelne ako anketárka asi v 3 Agentúrach, zaoberajúcich sa prieskumom verejnej mienky. Teraz od nich dostala potvrdenie o zdanit. mzde, cca 30.000 Sk, a o zrazenej dani (neviem, asi zrážkovej) Ona chce podať DP a uplatniť si nárok na vrátenie dane ... Teraz neviem, zákl. nezdaniteľná časť sa týka aj dôchodcov, ktorí pracujú na dohodu už som z toho jeleň

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    katka25 Pozri príspevok
    ja som sa už nato dnes pýtala, ale neviem tú tému nájsť , takže sa ešte raz opýtam tu a trochu podrobnejšie : Moja svokra je starobná dôchodkyňa, má 67 rokov, a pracovala počas celého roka nepravidelne ako anketárka asi v 3 Agentúrach, zaoberajúcich sa prieskumom verejnej mienky. Teraz od nich dostala potvrdenie o zdanit. mzde, cca 30.000 Sk, a o zrazenej dani (neviem, asi zrážkovej) Ona chce podať DP a uplatniť si nárok na vrátenie dane ... Teraz neviem, zákl. nezdaniteľná časť sa týka aj dôchodcov, ktorí pracujú na dohodu už som z toho jeleň
    Ak bola starobnou dôchodkyňou aj 1.1.2007, tak nárok na nezdaniteľnú čiastku má iba ako rozdiel dôchodku a nezdaniteľnej čiastky. Ak dôchodok prekračuje NČ, tak nárok nemá. Ale oplatí sa podať DP a daň sa jej vráti, totiž jej celoročný príjem je nižší ako 47.808,-.

    katka25 je offline (nepripojený) katka25

    katka25
    ďakujem veľmi pekne za odpoveď. samozrejme bola doch. celý rok, a jej dôchodok je určite vyšší ako NČ.

    Takže, mám tomu rozumieť, že jej vrátia daň presne v tej istej výške ako jej zrazili v tých agentúrach ?

    okrem toho má aj životnú poistku, aj to sa má zohladniť v DP?

    Mám podať daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.