Zavrieť

Porady

Založenie internetového obchodu - ako na to?

Dobrý deň.

Chcela by som zistiť čo všetko treba spraviť na to aby si človek mohol založiť internetový obchod.Prevažne ma zaujíma čo treba udať ako predmet činnosti v žiadosti na Živnosť.Treba ešte ďalšie potvrdenia ,ak ano tak aké?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    tools Pozri príspevok
    Začínam ešte len z internetovým obchodom a potreboval by som poradiť
    ako presne ukladať faktúry či musia byť v dajakej účtovníčka knihe, potom
    či si treba ukladať aj výpisy z účtu a ked niečo kúpim v hotovosti pre chod
    obchodu napr. kancelárske potreby či stačí si odložiť len bloček, ďalej internet
    či musí byť nahlaseny na firmu alebo stačí na mňa ako súkromná osoba aby som
    to mohol dávať do nákladov a tak isto aj telefón.
    No proste mohol by to niekto rozpisať podrobne čo si všetko treba odkladať pre
    účtovníčku a ako presne to ukladať aby to bolo správne.
    Ďakujem
    najlepšie, keď si nájdeš účtovníčku už teraz a spolu sa dohodnete, čo a ako.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Podla mna staci: Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod).

    Aky e-shop planujes mat? Mas uz vyhliadnuty dajaky OpenSource produkt, alebo hladas vlastny v rozumnej cene?
    Zaoberam sa totiz aj e-shopmi.

    baba64 je offline (nepripojený) baba64

    baba64
    Hľadám niečo čo by bolo tak v akurátnej cene.Išlo by o predaj detských vecí./kočíky,sedačky a pod./Len dosť dobre nechápem to platenie tých poplatkov za ten Web.Niektoré sú príliš drahé.Tú temu som už čítala ale nieje tam nič moc,čo by mi pomahlo.Musím na živostenský úrad.
    Ale ďakujem za upozornenie.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    V skratke ti trochu vysvetlim poplatky:

    Ak chces dat e-shop na internet, aby bol dostupny uzivatelom, mas 3 moznosti:

    1. free server - malo free serverov (skoro ziadny) poskytuje dostatok priestoru a nastaveni potrebne pre chod e-shopov. Ak by si predsa len taky server nasiel, tak mas poplatok len za kupu e-shopu, alebo v pripade OpenSource shopov to mas zadarmo. Len nemas ziadnu garanciu pre chod, nemas technicku podporu, hocikedy ti mozu odstranit e-shop (free server ti negarantuje v podstate nic). A domenu mas len tretieho radu (tvar: napr.: www.mojshop.dajakyfreehosting.sk)

    2. plateny hosting - rocna platba za hosting uz od 800 Sk, domena za rok od 300Sk. Mas plnu technicku podporu. Mozes instalovat OpenSource shop (zadarmo, ale ty musis instalovat, v obchode ty musis vsetko nastavit, zmenit vzhlad, nemas k tomu podporu) alebo mozes dat instalovat aj kupeny e-shop (jednorazovy poplatok za kupu od 7000Sk, plna technicka podpora, moznost si dat zmenit vzhlad, po dohode aj naplnenie tovarom, definicia cien a vela inych nalezitosti). Domenu mas napr. v tvare www.mojshop.sk, server (hosting) ti garantuje az 100%-nu dostupnost stranky.

    3. celkovy hosting e-shopu v CMS systeme u poskytovatela sluzieb. Tu su rozne moznosti, ale ako som uz pisal, z dlhodobeho hladiska (uz 1 rok!) je to drahsie, ako zakupeny e-shop. Tu platis mesacny poplatok za pouzivanie vygenerovaneho e-shopu a za hosting na ich serveri. Adresu mas v tvare www.mojshop.dajakycms.sk, alebo za poplatok mozes mat e-shop aj pod svojou domenou napr. www.mojshop.sk, ale samozrejme musis uhradit aj rocny poplatok za domenu (od 300 Sk).

    Volba je na tebe.

    baba64 je offline (nepripojený) baba64

    baba64
    OK.Ďakujem,pôjdem na úrad a potom sa rozhodnem,asi je jednoduchšia tá 2 možnosť .Až to vybavím napíšem ak sa zaoberáš e-shopmi.
    Ďakujem veľmi pekne.

    camoghe je offline (nepripojený) camoghe

    camoghe
    Pre istotu vkladám svoju otázku aj do tohto fóra (je už v "internetový biznis"), hádam sa nájde viac odpovedí :
    Vedel by mi poradiť niekto z vás, čo už máte int.obchod, ako vlastne začať? Keď sa rozhodnem predávať určitý tovar, treba obehať osobne všetkých výrobcov, alebo radšej veľkoobchody? Alebo to funguje inak? Ako zoženiem informácie a fotografie čo najväčšieho množstva výrobkov, ktoré by som mala uviesť na stránke, ak ich nemám všetky fyzicky na sklade?

    baba64 je offline (nepripojený) baba64

    baba64
    Poslala som Ti e-mail .Rozhodla som sa ísť dotoho.tak ak môžeš porať,čo potrebuješ na to aby si mi mohol vytvoriť celý E-shop.
    Ďakujem

    lukas28 je offline (nepripojený) lukas28

    lukas28
    ahoj mam zaujem spravit si vlastny e-shop som trosku nemehlo v tychto veciach mohol by mi prosim niekto poradit velmi pekne prosim keby bol niekto OCHOTNY DAKUJEM

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    lukas28 Pozri príspevok
    ahoj mam zaujem spravit si vlastny e-shop som trosku nemehlo v tychto veciach mohol by mi prosim niekto poradit velmi pekne prosim keby bol niekto OCHOTNY DAKUJEM
    O tejto téme sa tu už dosť popísalo, popozeraj v podobných príspevkoch

    lukas28 je offline (nepripojený) lukas28

    lukas28
    Economic Pozri príspevok
    O tejto téme sa tu už dosť popísalo, popozeraj v podobných príspevkoch



    cital som si len by som potreboval postupne kroky lebo mam z toho mys maš

    tools je offline (nepripojený) tools

    tools
    Začínam ešte len z internetovým obchodom a potreboval by som poradiť
    ako presne ukladať faktúry či musia byť v dajakej účtovníčka knihe, potom
    či si treba ukladať aj výpisy z účtu a ked niečo kúpim v hotovosti pre chod
    obchodu napr. kancelárske potreby či stačí si odložiť len bloček, ďalej internet
    či musí byť nahlaseny na firmu alebo stačí na mňa ako súkromná osoba aby som
    to mohol dávať do nákladov a tak isto aj telefón.
    No proste mohol by to niekto rozpisať podrobne čo si všetko treba odkladať pre
    účtovníčku a ako presne to ukladať aby to bolo správne.
    Ďakujem

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    tools Pozri príspevok
    čo si všetko treba odkladať pre
    účtovníčku a ako presne to ukladať aby to bolo správne.
    co tak najst si tu uctovnicku najskor, a ona uz ti to vysvetli

    tools je offline (nepripojený) tools

    tools
    Potom neviem načo toto forum existujú ked jedinú rádu tu človek
    dostane OPÝTAJ SA ÚČTOVNÍČKY. Ďakujem za takú rádu bez vás
    by som to nevedel.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    tools Pozri príspevok
    Potom neviem načo toto forum existujú ked jedinú rádu tu človek
    dostane OPÝTAJ SA ÚČTOVNÍČKY. Ďakujem za takú rádu bez vás
    by som to nevedel.
    1. Nikto Ťa nenúti sem chodiť.
    2. odpoveď by bola veľmi rozsiahla
    3. Treba na tomto "fóre" ako píšeš trošku témy popozerať a nájdeš aj odpovede na to, na čo sa pýtaš
    4. Dobrú účtovníčku určite budeš potrebovať, aby si mal všetko správne vedené a hlavne zaúčtované. Je to lacnejšie ako platiť potom pri dodaňovaní po kontrole správcom dane.
    5. Účtovník alebo ekonóm je pre každú firmu veľmi dôležitá osoba. No nie každý si to uvedomuje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.