Zavrieť

Porady

Prílohy k DP B

Aké prílohy majú byť pri DP B?
RL detí, výkaz o prijmoch a výdavkoch, o majetku a zaväzkoch a ešte niečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    majoo Pozri príspevok
    Aké prílohy majú byť pri DP B?
    RL detí, výkaz o prijmoch a výdavkoch, o majetku a zaväzkoch a ešte niečo?
    Na uplatnenie DB môže byť RL alebo Potvrdenie z ÚPRaSV o poberaní rodinných prídavkov alebo Potvrdenie o návšteve školy.
    Ak je SZČO účtovnou jednotkou /vedie účtovníctvo a neuplatňuje paušálne výdavky/ tak 1x Výkaz o príjmoch a výdavkoch a Výkaz o majetku a záväzkoch.
    Pre úplnosť uvádzam - pokiaľ SZČO mal príjmy aj zo závislej činnosti podľa §5 prikladá i Potvrdenia o príjme od jednotlivých zamestnávateľov.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Prípadne, ak si uplatňuje aj príspevky na životné poistenie a účelové sporenie, tak aj kópie potvrdení od poisťovní.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Ľuba Pozri príspevok
    Prípadne, ak si uplatňuje aj príspevky na životné poistenie a účelové sporenie, tak aj kópie potvrdení od poisťovní.
    Myslím, že toto potvrdenie sa neprikladá. Prikladá sa len v prípade RZD zamestnávateľovi.

    EFA je offline (nepripojený) EFA

    EFA
    Vlani sa viedli diskusie, že prílohy o život. poistení netreba prikladať. Tento rok ich treba?

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    EFA Pozri príspevok
    Vlani sa viedli diskusie, že prílohy o život. poistení netreba prikladať. Tento rok ich treba?
    nie
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Bola som sa osobne pýtať na daňovom úrade, tak potvrdenia od poisťovní už netreba. Treba ich mať doma, v prípade daňovej kontroly.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    evka-janekova Pozri príspevok
    Bola som sa osobne pýtať na daňovom úrade, tak potvrdenia od poisťovní už netreba. Treba ich mať doma, v prípade daňovej kontroly.
    Ani nikdy neboli povinnou prílohou k DP

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    Ľuba Pozri príspevok
    Prípadne, ak si uplatňuje aj príspevky na životné poistenie a účelové sporenie, tak aj kópie potvrdení od poisťovní.
    toto potvrdenie sa dáva len k výpisu na SP

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja som ich doteraz vždy prikladala a nikto z DÚ neprotestoval, ale keď netreba, tak už nebudem.

    Milka P. je offline (nepripojený) Milka P.

    Milka P.
    Ja len pre zaujímavosť pridám informáciu, ktorú som dostala na DÚ. Výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch je súčasťou daňového priznania a preto by sa do počtu príloh nemal písať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.