Zavrieť

Porady

konateľ

pozdravujem Vas,
kto mi vie poradiť, keď je konateľ zaroveň aj zamestnanec ma narok na dovolenku a stravne lístky .
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Áno má nárok na stravné lístky aj na dovolenku.
    Stavný lístok za každý odpracovaný deň , 55% z ceny lístka najviac 55% z ceny stravného pri služ.cestách v rozpätí od 5-12 hodín = 89,- SK teda najviac 55% z 89,- sk = 48,95 SK hradí firma, zbytok
    môžeš dať aj príspevok zo Sociálneho fondu, a zbytok si zaplatí konateľ-teda má pozíciu zamestnanca .

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Daj pozor, funkciu konateľa môže vykonávať len na základe zmluvy o výkone funkcie, ak je zamestnanec nemôže byť zamestnaný ako konateľ, musí mať inú funkciu.

    evelin30 je offline (nepripojený) evelin30

    evelin30
    Ahoj,
    funkciu konatela vykonava na zaklade Zmluvy o vykone funkcie. Takze nie je zivnostnik ale je zaroven zamestnanec a v zmluve sa uvadza ze ma narok na stravu. Nemozem sa dopatrat ako je to z dovolenkou.
    Kto mi vie poradit?

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    evelin30 Pozri príspevok
    a ako to je z dovolenkou odkial vychadza narok na dovolenku
    dakujem za odpoved
    Zo zákonníka práce.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    evelin30 Pozri príspevok
    a ako to je z dovolenkou odkial vychadza narok na dovolenku
    dakujem za odpoved
    Funkciu konateľa nerobí na základe pracovnej zmluvy. Ak je však konateľ súčasne aj zamestnanec (na inú činnosť ako vyplýva z fcie konateľa), je posudzovaný ako každý iný zamestnanec. Teda má nárok na dovolenku aj zabezpečenie stravy v súlade so Zákonníkom práce.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Evanka Pozri príspevok
    Funkciu konateľa nerobí na základe pracovnej zmluvy. Ak je však konateľ súčasne aj zamestnanec (na inú činnosť ako vyplýva z fcie konateľa), je posudzovaný ako každý iný zamestnanec. Teda má nárok na dovolenku aj zabezpečenie stravy v súlade so Zákonníkom práce.
    Môže konateľ(zamestnanec) odmietnuť SP?Proste nechcel by ich.Môže to byť na základe nejakého vyhlásenia?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maxinka Pozri príspevok
    Môže konateľ(zamestnanec) odmietnuť SP?Proste nechcel by ich.Môže to byť na základe nejakého vyhlásenia?
    Môže, jednoducho tak, že si ich nebude nárokovať,( ale nie písomným vyhlásením- taký úkon nie je platný) vy ako firma ale musíte preukázať, že ste stravovanie, resp. stravenky zamestnancom zabezpečili.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Tweety Pozri príspevok
    Môže, jednoducho tak, že si ich nebude nárokovať,( ale nie písomným vyhlásením- taký úkon nie je platný) vy ako firma ale musíte preukázať, že ste stravovanie, resp. stravenky zamestnancom zabezpečili.
    To znamená, že SP pre neho nemusím nakupvať?Iba pre ostatných zamestnancov?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Maxinka Pozri príspevok
    To znamená, že SP pre neho nemusím nakupvať?Iba pre ostatných zamestnancov?
    Ak ich nechce, tak nie. Donútiť, aby si ich bral, ho nemôžeš.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    HankaS Pozri príspevok
    Áno má nárok na stravné lístky aj na dovolenku.
    Stavný lístok za každý odpracovaný deň , 55% z ceny lístka najviac 55% z ceny stravného pri služ.cestách v rozpätí od 5-12 hodín = 89,- SK teda najviac 55% z 89,- sk = 48,95 SK hradí firma, zbytok
    môžeš dať aj príspevok zo Sociálneho fondu, a zbytok si zaplatí konateľ-teda má pozíciu zamestnanca .
    Stravné je od 1.6.2008 - viď.

    http://www.porada.sk/t82997-sumy-str...-6-2008-a.html

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    evelin30 Pozri príspevok
    Ahoj,
    funkciu konatela vykonava na zaklade Zmluvy o vykone funkcie. Takze nie je zivnostnik ale je zaroven zamestnanec a v zmluve sa uvadza ze ma narok na stravu. Nemozem sa dopatrat ako je to z dovolenkou.
    Kto mi vie poradit?



    Chcela by som poprosiť, či mi vie niekto poradiť, či sa niekde tu na Porade nachádza vzor Zmluvy o výkone konateľa a ak nie ako by mala byť písana atď.

    Ďakujem veľmi pekne vopred za vaše odpovede a prajem príjemný deň

    andyt je offline (nepripojený) andyt

    andyt
    andyt Pozri príspevok
    Chcela by som poprosiť, či mi vie niekto poradiť, či sa niekde tu na Porade nachádza vzor Zmluvy o výkone konateľa a ak nie ako by mala byť písana atď.

    Ďakujem veľmi pekne vopred za vaše odpovede a prajem príjemný deň

    Ešte jedna otázka k Zmluvu o výkone konateľa - platí táto zmluva aj pri jedno osobovej SRO?
    Ďakujem!! Prajem príjemný deň.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Nikde som sa tu nedočítala, či má nárok na stravné aj konateľ, ktorý vykonáva funkciu bez nejakého zmluvného vzťahu, bez odmeny, len na základe titulu funkcie konateľa, zapísanej v obchodnom registri, pretože je zároveň aj spoločníkom. Vedel by mi niekto odpovedať?

    Doplnenie: Takáto odpoveď je len v DRAKOVI, kde nemám prístup, ale potešilo by ma, keby mi niekto odpovedal aj v tejto nespoplatnenej téme. Ďakujem.
    Naposledy upravil vieroslava : 05.12.08 at 15:53 Dôvod: Doplnenie:

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    vieroslava Pozri príspevok
    Nikde som sa tu nedočítala, či má nárok na stravné aj konateľ, ktorý vykonáva funkciu bez nejakého zmluvného vzťahu, bez odmeny, len na základe titulu funkcie konateľa, zapísanej v obchodnom registri, pretože je zároveň aj spoločníkom. Vedel by mi niekto odpovedať?

    Doplnenie: Takáto odpoveď je len v DRAKOVI, kde nemám prístup, ale potešilo by ma, keby mi niekto odpovedal aj v tejto nespoplatnenej téme. Ďakujem.
    Pokiaľ nie je v pracovno-právnom vzťahu, na stravné lístky nemá nárok.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vieroslava Pozri príspevok
    Nikde som sa tu nedočítala, či má nárok na stravné aj konateľ, ktorý vykonáva funkciu bez nejakého zmluvného vzťahu, bez odmeny, len na základe titulu funkcie konateľa, zapísanej v obchodnom registri, pretože je zároveň aj spoločníkom. Vedel by mi niekto odpovedať?

    Doplnenie: Takáto odpoveď je len v DRAKOVI, kde nemám prístup, ale potešilo by ma, keby mi niekto odpovedal aj v tejto nespoplatnenej téme. Ďakujem.

    zo stránky www.drsr.sk:

    Ak je konateľ spoločnosti s ručením obmedzeným zamestnancom spoločnosti (je v pracovnom pomere resp. po prerokovaní so zástupcami zamestnancov je rozšírený okruh osôb, ktorým je zamestnávateľ povinný poskytnúť stravovanie na pracovisku o zamestnancov napr. na dohody a pod.) a ak sú splnené podmienky definované § 152 Zákonníka práce, v tomto prípade je zamestnávateľ povinný zabezpečiť stravovanie aj konateľovi. Ak zamestnávateľ počas pracovnej zmeny prispeje zamestnancovi na stravovanie v rozmedzí stanoveného limitu podľa Zákonníka práce, zaúčtovaný náklad je daňovým výdavkom podľa § 19 ods. 2 písm. c) bod 4. zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.