Zavrieť

Porady

Používanie matematických znakov v exceli

Potrebovala by som surne vediet kde najdem matematicke znaky v exceli. Potrebujem vypracovat jednu pracu s grafmi atd a ktomu by som chcela spravit vypocty taktiez na pocitaci, len neviem kde najdem napr summu,odmocninu alebo zlomky.. Nepotrebujem aby mi bunky spocitavalo ale aby som to tam mala napisane.
Prosim pomozte! Dakujeeeem!!!!!
Usporiadat
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Skús si otvoriť aj Word - tam daj službu Vložiť - symbol - tam si ho už musíš pohľadať, potom si to vo Worde skopíruj a prepni sa do Excelu a daj si to cez úpravy prilepiť.Takto sa to dá.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keby si chcela mať matematické (vzorce) znaky, musela by si si ich zvlášť doinštalovať cez inštalačné CD, lebo pri klasickej inštalácii túto možnosť PC nenainštaluje.
Ale keď chceš len takéto základné znaky, choď na mapu znakov, tam si ich nájdeš. (v XP: Štart, programy, príslušenstvo, systémové nástroje, mapa znakov). Tam si konkrétny znak skopíruj (CTRL+C) a vlož do textu (CTRL+V).
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Armola
Potrebovala by som surne vediet kde najdem matematicke znaky v exceli. Potrebujem vypracovat jednu pracu s grafmi atd a ktomu by som chcela spravit vypocty taktiez na pocitaci, len neviem kde najdem napr summu,odmocninu alebo zlomky.. Nepotrebujem aby mi bunky spocitavalo ale aby som to tam mala napisane.
Prosim pomozte! Dakujeeeem!!!!!
Armola, nerozumiem presne co potebujes. Zda sa, ze potrebujes pisat vzorce. Na to je vo Worde MS Equation. Cez Vlozit - Objekt - vyhladas Microsoft Equation. Zobrazi sa ti panel so vsetkymi znakmi pre pisanie vzorcov (Zlomky, odmocniny, integraly, matice,....). Skus presnejsie napisat, co potrebujes. Tu pracu pises vo Worde?
1 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Evanka
Armola, nerozumiem presne co potebujes. Zda sa, ze potrebujes pisat vzorce. Na to je vo Worde MS Equation. Cez Vlozit - Objekt - vyhladas Microsoft Equation. Zobrazi sa ti panel so vsetkymi znakmi pre pisanie vzorcov (Zlomky, odmocniny, integraly, matice,....). Skus presnejsie napisat, co potrebujes. Tu pracu pises vo Worde?
Evanka, chcela som presne take vzorce ake si mi aj ty napisala. Tu pracu si pisem v exceli ale uz si snad nejako poradim.

Dakujem vsetkym, ktory sa mi snazili pomoct. Idem to vyskusat (vcera som mala dovolenku, takze skusim to teraz.)
Keby nieco, ved ja sa ohlasim.

Pekny den
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Armola
Evanka, chcela som presne take vzorce ake si mi aj ty napisala. Tu pracu si pisem v exceli ale uz si snad nejako poradim.

Dakujem vsetkym, ktory sa mi snazili pomoct. Idem to vyskusat (vcera som mala dovolenku, takze skusim to teraz.)
Keby nieco, ved ja sa ohlasim.

Pekny den
Armola, skus pozriet, ci tam mas nainstalovaný tento doplnok Wordu (Microsoft Equation). Existuje na to aj mohutnejsi nastroj, napriklad Mate type, ale ten spominany ti urcite postaci). Bez neho by sa ti ale vzorce pisali velmi tazko. Mam s tym skusenosti pri pisani skript.
0 0
Peter J Peter J

Peter J je offline (nepripojený) Peter J

Armola
Potrebovala by som surne vediet kde najdem matematicke znaky v exceli. Potrebujem vypracovat jednu pracu s grafmi atd a ktomu by som chcela spravit vypocty taktiez na pocitaci, len neviem kde najdem napr summu,odmocninu alebo zlomky.. Nepotrebujem aby mi bunky spocitavalo ale aby som to tam mala napisane.
Prosim pomozte! Dakujeeeem!!!!!
Nerob to zbytočne komplikovane cez WORD, v PC - ŠTART - PRÍSLU3ENSTVO - SYSTÉMOVÉ NÁSTROJE - MAPA ZNAKOV !!!
Ak mapu znakov nemáš, treba ju priinštalovať zo systémového inštalačného CD príslušného WINDOWS-u.
Potom otvoríš Mapu znakov (môžeš si pravým tlačítom myši odoslať odkaz na plochu - prípadne dať dolu na lištu aby bola po ruke) potom si vyhľadáš symbol, označíš ho a dáš skopírovať, prepneš sa do EXCEL-u a tam dáš VLOŽIŤ (napríklad skratkou: stlačením kláves - naraz a to: klávesy "CTRL" a "V" !!!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Peter J
Nerob to zbytočne komplikovane cez WORD, v PC - ŠTART - PRÍSLU3ENSTVO - SYSTÉMOVÉ NÁSTROJE - MAPA ZNAKOV !!!
Ak mapu znakov nemáš, treba ju priinštalovať zo systémového inštalačného CD príslušného WINDOWS-u.
Potom otvoríš Mapu znakov (môžeš si pravým tlačítom myši odoslať odkaz na plochu - prípadne dať dolu na lištu aby bola po ruke) potom si vyhľadáš symbol, označíš ho a dáš skopírovať, prepneš sa do EXCEL-u a tam dáš VLOŽIŤ (napríklad skratkou: stlačením kláves - naraz a to: klávesy "CTRL" a "V" !!!
Peter, cez mapu znakov asi tazko budes pisat vzorce obsahujuce zlomky, intagraly, matice a odmocniny. Vlozis iba znak. Ale na pisanie vzorcov je to nepouzitelne.
0 0
Peter J Peter J

Peter J je offline (nepripojený) Peter J

Armola
Potrebovala by som surne vediet kde najdem matematicke znaky v exceli. Potrebujem vypracovat jednu pracu s grafmi atd a ktomu by som chcela spravit vypocty taktiez na pocitaci, len neviem kde najdem napr summu,odmocninu alebo zlomky.. Nepotrebujem aby mi bunky spocitavalo ale aby som to tam mala napisane.
Prosim pomozte! Dakujeeeem!!!!!
Nerob to komplikovane,
V PC máš mapu znakov. Je v PONUKA ŠTART, PRÍSLUŠENSTVO, SYSTÉMOVÉ NÁSTROJE. Daj si odkaz pravým tlačítkom myši na PLOCHU a prípadne to presuň na spodnú lištu, ak máš WIN 98 a vyššiu verziu. Vo WIN 95 a nižšej sa to na lištu nedá dať a treba odkaz urobiť na ploch tak, že pravým tlačítkom klikneš na plochu a zadáš cestu až ku MAPe ZNAKOV.
Súčasne môžeš mať otvorených aj viac programov, pravda ak nemáš starý PC ako je 286-tka a podobne. Takže, zminimalizuješ si EXCEL, otvoríš MAPU ZNAKOV, nájdeš symbol, označíš ho, káš skopírovať. Potom sa prepneš do EXECLu, označíš políčko kam ho chceš dať, a prípadne ak ho chceš pridať do vety klikneš ešte do riadku UPRAVIŤ VZOREC za písmenko kam chceš znak vložiť, a potom zadáš vložiť, prípadne pri zadaní vložiť použi skratku stlačením kláves a to spolu CTRL a V. Neznervózňuj sa, stlač najprv CTRL, drž stlačenú a potom stlač V, potom obe súčasne pusti a znak máš v riadku !!!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Peter J
Nerob to komplikovane,
V PC máš mapu znakov. Je v PONUKA ŠTART, PRÍSLUŠENSTVO, SYSTÉMOVÉ NÁSTROJE. Daj si odkaz pravým tlačítkom myši na PLOCHU a prípadne to presuň na spodnú lištu, ak máš WIN 98 a vyššiu verziu. Vo WIN 95 a nižšej sa to na lištu nedá dať a treba odkaz urobiť na ploch tak, že pravým tlačítkom klikneš na plochu a zadáš cestu až ku MAPe ZNAKOV.
Súčasne môžeš mať otvorených aj viac programov, pravda ak nemáš starý PC ako je 286-tka a podobne. Takže, zminimalizuješ si EXCEL, otvoríš MAPU ZNAKOV, nájdeš symbol, označíš ho, káš skopírovať. Potom sa prepneš do EXECLu, označíš políčko kam ho chceš dať, a prípadne ak ho chceš pridať do vety klikneš ešte do riadku UPRAVIŤ VZOREC za písmenko kam chceš znak vložiť, a potom zadáš vložiť, prípadne pri zadaní vložiť použi skratku stlačením kláves a to spolu CTRL a V. Neznervózňuj sa, stlač najprv CTRL, drž stlačenú a potom stlač V, potom obe súčasne pusti a znak máš v riadku !!!
Peter, ale asi sa navzájom nechápeme. Samozrejme, mapa znakov slúži dobre na vkladanie znakov, ktoré nie sú bežne na klávesnici. Dá sa to vložiť aj cez ASCII kódy pomocou klávesových skratiek. Armola však píše, že potrebuje urobiť výpočty Tak asi potrebuje vložiť nielen nejaký znak do bunky Excelu, vtedy by jej pomohla mapa znakov ale potrebuje tam napísať celé vzorce, obsahujúce zlomky, integrály, alebo sumačné znamienka. V tom prípade jej mapa znakov sotva pomôže.

Ale to by musela povedať ona, čo vlastne potrebuje. Myslím však, že usilovne pracuje, lebo nie je prihlásená.
V prílohe prikladám súbor so vzorcami., písamými v MEquation. Dúfam, že sa to zobrazí dobre aj na PC, kde nie je doplnok doinštalovaný. Peter pozri to a odpíš. Zaujíma ma to.

0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

MS EQUATION sa da pouzivat aj v exceli.
Tak isto ako vo worde ( ak je to vobec nainstalovane).
V exceli sa to tiez natahuje cez "vlozit"(insert),"object", a zo zoznamu v zalozke "vytvorit novy" si vybrat vlozenie "Microsoft Equation x.y"
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Dakujem Vam vsetkym za pomoc ale nemam to nainstalovane (
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Armola
Dakujem Vam vsetkym za pomoc ale nemam to nainstalovane (
A čo tak použiť tabuľku znakov....nie je tam možno všekto...ale niekedy aj to vystačí...
cez štart, príslušenstvo...a podľa operačného systému...nájsť tabuľka znakov
0 0
Armola Armola

Armola je offline (nepripojený) Armola

Vsetky moznosti som vyskusala a jednoznacne by som potrebovala Microsoft Equation - tak ako Evanka a Hron.

Znaky su super ale je to strasna babracka a nie je to ono.
Ako by som si to mohla nainstalovat??
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Armola
Vsetky moznosti som vyskusala a jednoznacne by som potrebovala Microsoft Equation - tak ako Evanka a Hron.

Znaky su super ale je to strasna babracka a nie je to ono.
Ako by som si to mohla nainstalovat??
Jasne, vedela som, ze cez vkladanie symbolov ani cez mapu znakov nemozes pisat cele vzorce. Neviem ako ti mozem pomoct. Microsoft Equation je doplnok programov v MS Office. Mas instalacky? Asi nemas tento doplnok nainstalovany, musis ho doinstalovat.
0 0
Kočtúchová Kočtúchová

Kočtúchová je offline (nepripojený) Kočtúchová

Ahojte poraďáci,
prosím skúsenejších o radu. Potrebujem v excelovskej tabuľke vynásobiť medzi sebou čísla v dvoch stĺpcoch (robí sa to cez = označenie bunky * označenie bunky - to už viem), potom si len skopírujem formát a mám to už všade. ale ja v tej tabuľke nemám všetky riadky zapísané číslami, tzn. že ked si skopírujem formát v riadku, kde nie sú čísla mi to ukáže nulu, alebo vložte hodnotu - to potom musím pracne vymazávať. Neviem, či som vysvetlila dosť jasne, ide mi o to, aby mi automaticky násobilo len tie riadky kde sú nejaké číselné hodnoty. PS: mám windows 2003 - anglickú verziu, takže ... my english is very, very ...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Kočtúchová
Ahojte poraďáci,
prosím skúsenejších o radu. Potrebujem v excelovskej tabuľke vynásobiť medzi sebou čísla v dvoch stĺpcoch (robí sa to cez = označenie bunky * označenie bunky - to už viem), potom si len skopírujem formát a mám to už všade. ale ja v tej tabuľke nemám všetky riadky zapísané číslami, tzn. že ked si skopírujem formát v riadku, kde nie sú čísla mi to ukáže nulu, alebo vložte hodnotu - to potom musím pracne vymazávať. Neviem, či som vysvetlila dosť jasne, ide mi o to, aby mi automaticky násobilo len tie riadky kde sú nejaké číselné hodnoty. PS: mám windows 2003 - anglickú verziu, takže ... my english is very, very ...
V stĺpcoch ktoré násobíš, v riadkoch kde (asi) nemáš žiadny údaj, dopíš nulu. Ak sa ti ale nehodí dopísať nulu, potom v stĺpci kde máš výsledky treba vymazať formát vzorca.
No neviem či som to napísala zrozumiteľne...
0 0
jurko jurko

jurko je offline (nepripojený) jurko

Ja to robím tak, že napíšem vzorec a potom ho jednoducho cez CTRL C a CTRL V vkladám len do riadkov, ktoré potrebujem. Ak je viacej riadkov za sebou potom vzorec nevkladám, ale potiahnem myšou v pravom dolnom rohu okna.
0 0
Kočtúchová Kočtúchová

Kočtúchová je offline (nepripojený) Kočtúchová

Ale ked mám 1000 riadkov pod sebou, tiež robím tak že iba sformátujem vzorec do každej dalšej bunky (v pravom dolnom rohu bunky sa zobrazí čierny krížik) a ide to. Lenže mám veľa takých riadkov kde údaj nie je. Nula sa mi tam nehodí písať. Potom mám veľa ručného vymazávania. Chcelo by to taký vzorec aby automaticky preskakol prázdne riadky.

A to ja neumim.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Kočtúchová
Ale ked mám 1000 riadkov pod sebou, tiež robím tak že iba sformátujem vzorec do každej dalšej bunky (v pravom dolnom rohu bunky sa zobrazí čierny krížik) a ide to. Lenže mám veľa takých riadkov kde údaj nie je. Nula sa mi tam nehodí písať. Potom mám veľa ručného vymazávania. Chcelo by to taký vzorec aby automaticky preskakol prázdne riadky.

A to ja neumim.
treba skusit nieco insô :-)
napriklad namiesto

´ =a1*b1

dat vzorec

=KDYŽ(A1<>0;A1*B1;"")

ak nefunguje KDYŽ, tak namiesto neho pouzit IF
Naposledy upravil ivka70 : 28.09.14 at 12:29
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

hron
treba skusit nieco insô :-)
napriklad namiesto

´=a1*b1

dat vzorec

=KDYŽ(A1<>0;A1*B1;"")

ak nefunguje KDYŽ, tak namiesto neho pouzit IF
Hron, nezmýlil si sa? Pochybujem, že tento vzorec pomôže dotazujúcej. V tomto prípade iba vyhodnotí, či je číslo v bunke rôzne od nuly a keď tam bude text, zasa bude vracať #HODNOTA! Ak má zisťovať, či je v bunkách A:A text alebo číslo, treba použiť funkciu =IF(ISNUMBER(A1);A1*B1;""). Ak by sa malo zisťovať, či je číslo aj v iných bunkách (v stĺpci B), musela by sa použiť naviac funkcia AND.
=IF(AND(ISNUMBER(A1);ISNUMBER(B1));A1*B1;"")
Naposledy upravil ivka70 : 28.09.14 at 12:29
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať