Zavrieť

Porady

Nakupovanie v Poľsku

Ahojte,


Kedže budem blízko poľských hraniíc, rozmýšľam či sa oplatí íst do poľska na nákupy - oblečenie,možno elektronika?

Budem v okolí Ružomberka, čiže ísť do Poľska na nákup pár kusov oblečeniamprípadne elektroniky a ak áno kam, do Jablonky?

ďakujem
Usporiadat
chruno chruno

chruno je offline (nepripojený) chruno

Boli sme v Poľsku a v normálnom obchode sme kúpili výborného lososa kilo za 80 SK a tu na Slovensku ho kupujeme 250-300 SK za kilo.Kto je milovnik rýb tak tie sa tam oplatia kupovať.
0 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

Ja sa chcem len opýtať, či ste niekto boli dnes v Poľsku na nákupe?
Ako to tam vyzerá, myslím cenovo. Aký je kurz zlotého?
vopred ďakujem.
0 0
Tomi Tomi

Tomi je offline (nepripojený) Tomi

Bol niekto nakupovať v Poľsku a platil platobnou karou ? Vraj sa to oplatí lepšie ako meniť peniaze.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
danielka78 Pozri príspevok
Oblečenie áno, ale elektroniku neradím...
A aký je rozdiel medzi elektronikou predávanou v Poľsku a elektronikou predávanou v iných členských štátoch EÚ?
0 0
daraba daraba

daraba je offline (nepripojený) daraba

K tomu nakupovaniu v Poľsku, my sa chystáme tiež. Ideme kupovať motorovú pílu STIHL u nás stojí cca 13.900,- tam presne ten istý typ kúpime za 10.500,- rozdiel 3.400,- aj benzín majú lacnejší, takže keď tam aj natankuješ, tak máš zaplatenú cestu. A čo sa týka reklamácie a servisu, normálne ideš do najbližšieho servisného strediska v Tvojom okolí na Slovensku. A to isté platí aj na elektroniku.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Izuzan Pozri príspevok
Ja sa chcem len opýtať, či ste niekto boli dnes v Poľsku na nákupe?
Ako to tam vyzerá, myslím cenovo. Aký je kurz zlotého?
vopred ďakujem.
Kurz zlotého je na úrovni 1 EUR = 4,7 zlotý (+-5% podľa zmenárne). Avšak dá sa platiť na trhoch eurami. Najvýhodnejšie platiť kartou v supermarketoch.
0 0
Janatomaskovicova Janatomaskovicova
trisestri,je to hrúza, našla som v pár vetách 40!!! pravopisných chýb,to sa nedalo čítať
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Moznoze sa za rok zlepsili /a/
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Tomi Pozri príspevok
Bol niekto nakupovať v Poľsku a platil platobnou karou ? Vraj sa to oplatí lepšie ako meniť peniaze.
Ja som bol začiatkom februára. Platil som v rozpätí dvoch víkendových dní kreditnou od VUB a debetnou od TB. Kurzy v rozpätí od 1€ = 4,286 PLN cez 4,420 až po 1€ = 4,500 PLN (kreditka).
Čiže tie rozdiely v kurzoch môžu byť asi dosť veľké - v závislosti od konkrétneho dňa, typu karty, a banky ktorá kartu vydala.
Najlepšie je pozrieť si a porovnať aktuálny kurz banky (pre platobné karty kurz devíza predaj) a na nete checknúť nejakých poľských kantorov v mieste kam sa chystáš.
Väčšina bánk nemá spoplatnené nákupy na POS termináloch, naopak zvyčajne majú spoplatnené výbery z bankomatov. Výber z bankomatu z kreditky je samozrejme poplatková samovražda.
0 0
Maronni Maronni

Maronni je offline (nepripojený) Maronni

Ak si myslíš, že pokryješ všetky náklady a budeš mať ešte k tomu aj zisk...To ti teda gratulujem človeče. Poliaci rujnujú nielen obchodníkov, ale aj pracovný trch, kedže idú aj pod minimálnu mzdu. Aj pre TO ich neznášam.
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

Viem,že som skutocne sama proti sebe, ale do Polska ani Madarska by som nesla ani nebudem chodit kupovat, lebo zijem a chcem plnenie do a zo statneho rozpoctu Slovenska. Zavidim Nemcom, ze si kupuju iba svoje vyrobky a lutujem ich, ze potom musia doplacat na "sponzorovanie krajin, co si brali uvery vo Svajciarsku . Ved na Slovensku je uz povoleny "Predaj z dvora " (t.j. maso, mieko , zelenina ,ovocie a pod". Kedy sa odhodlaju zacat predaj male drustva a zivnostnici, ked nie teraz pri krachu velkych masokombinatov a mliekarní ? No nikdy, pokial ani teraz nedokazeme podporit nasich vyrobcov a malych predajcov, tak nebudeme mat ani robotu na Sk a budeme "podporovat" zamestnanost a prosperitu inej krajiny. Veru ked nebude vyroba frcat, tak nebude zaujem ani o sluzby ekonomicke, pravne a pod. Bohuzial len par exekutorov, likvidatorov a učtovnikov na zaverecny audit a kopu statnej spravy! Ale robime si to sami a hlavne nasi nenapapani obchodnici! a nik nas nenuti robit inak!
Pre strom nevidime ( obchodnici aj spotrebitelia) les
sorry zabudla som na pravidlo diakritiky,polepsim sa
0 0
slezka456 slezka456

slezka456 je offline (nepripojený) slezka456

Nič v zlom, ale myslím si že nákupom v Poľsku pomôžem hlavne môjmu rodinnému rozpočtu. Ja som blízko hraníc a chodím tam pravidelne na bežne nákupy ( MLIEKO, MASLO, SYRY, JOGURTY ....). Pri takomto kurze sa oplatí naozaj všetko. Ale myslím si že to nebude trvať dlho. Tak to treba využiť !!! A mám známych ktorý kúpili aj auta v poľsku a ušetrili nejakych 200 000. :-(.
0 0
tamaja tamaja

tamaja je offline (nepripojený) tamaja

Včera t. j. 13.3. menili 4,43 zl. za euro
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

tamaja Pozri príspevok
Včera t. j. 13.3. menili 4,43 zl. za euro
Zloty je teraz mierne silnejší, minulý štvrtok som v poľskom kantorovi - zmenárni, menila 4,66 zl/euro
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
orlica Pozri príspevok
Viem,že som skutocne sama proti sebe, ale do Polska ani Madarska by som nesla ani nebudem chodit kupovat, lebo zijem a chcem plnenie do a zo statneho rozpoctu Slovenska. Zavidim Nemcom, ze si kupuju iba svoje vyrobky a lutujem ich, ze potom musia doplacat na "sponzorovanie krajin, co si brali uvery vo Svajciarsku . Ved na Slovensku je uz povoleny "Predaj z dvora " (t.j. maso, mieko , zelenina ,ovocie a pod". Kedy sa odhodlaju zacat predaj male drustva a zivnostnici, ked nie teraz pri krachu velkych masokombinatov a mliekarní ? No nikdy, pokial ani teraz nedokazeme podporit nasich vyrobcov a malych predajcov, tak nebudeme mat ani robotu na Sk a budeme "podporovat" zamestnanost a prosperitu inej krajiny. Veru ked nebude vyroba frcat, tak nebude zaujem ani o sluzby ekonomicke, pravne a pod. Bohuzial len par exekutorov, likvidatorov a učtovnikov na zaverecny audit a kopu statnej spravy! Ale robime si to sami a hlavne nasi nenapapani obchodnici! a nik nas nenuti robit inak!
Pre strom nevidime ( obchodnici aj spotrebitelia) les
sorry zabudla som na pravidlo diakritiky,polepsim sa
Na 1. mieste je u mňa moja peňaženka a nie / NENAPAPANÍ/ naši obchodníci/ brat ma potraviny a viem aky rabat si dáva na tovar./ Tak že asi okrem chleba a rožkov si u nas nič nekúpim.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

pred týždňom som bola v Leclercu prvýkrát na väčší nákup a už si ho nezopakujem, niežeby sa mi nepáčil, ale už neexistuje

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/n...erc_91397.html
0 0
6resu 6resu

6resu je offline (nepripojený) 6resu

Ahojte, neviete náhodou niekto, či sa dá v Poľsku nakupovať v obchodoch s nábytkom aj na kartu??? Alebo treba mať zloté ??? Dík
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

6resu Pozri príspevok
Ahojte, neviete náhodou niekto, či sa dá v Poľsku nakupovať v obchodoch s nábytkom aj na kartu??? Alebo treba mať zloté ??? Dík
Všade kde je na dverách nálepka s logami tak sa dá. Boli by blázni keby v obchodoch s nábytkom nemali terminály. Pozor na denný limit na karte.
Karty sme v tejto téme riešili aj tu: http://www.porada.sk/981319-post30.html
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

A keď sa už tu rozbehlo o Poľsku, dovolím si zase vytiahnuť moju otázku:
http://www.porada.sk/t103958-stavebniny-v-polsku.html
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

orlica Pozri príspevok
Viem,že som skutocne sama proti sebe, ale do Polska ani Madarska by som nesla ani nebudem chodit kupovat, lebo zijem a chcem plnenie do a zo statneho rozpoctu Slovenska.
No ja myslím že štátny rozpočet a ekonomika je problém štátu aby to podporovali svojimi opatreniami. Ja ekonomiku nezachránim. Ešte viac ma štve že čím viac budem ja ten rozpočet napĺňať, tým viac bude štát míňať na somariny.

Prečo chodia ľudia nakupovať vonku? Lebo je to výhodné pre nich samých. Každý si nejako pomôže.

Ak je rovnaký tovar u nás drahší, treba si položiť otázku prečo:
- obchodníci majú vyššie marže
- v prípade potravín možno štát málo dotuje alebo nepodporuje dosť efektívne aby naši ľudia nakupovali u našich obchodníkov.

Žijeme v globálnom svete v globálnej ekonomike a v globálnej konkurencii. Ak ľudia začnú naozaj fest nakupovať vonku, možno sa aj obchodníci zobudia aj štát. Vo februári som bol v Ikei v Krakowe. Absolútne rovnaký tovar za 60% bratislavskej Ikei. Niečo je choré v štáte dánskom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať