Zavrieť

Porady

školenie vodičov

Dobrý deň. Chcela by som sa niekoho spýtať,či je na Slovensku povinné školenie obchodných zástupcov?

Už vopred vám ďakujem
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Kolenčík Pozri príspevok
Nie celkom malé, je potrebné uviesť z čoho boli školení /zákony, vyhlášky, NV, riziká, nebezpečenstva a pod./ a overiť dokázateľne vedomosti /najlepšie je test/ a vydať preukaz o absolvovaní tohto školenia. Stretol som sa totiž v praxi, že to od referentského vodiča žiadali tento preukaz policajti.
Nedavno som nasiel podobny preukaz medzi mojimi hrackami z detstva. Ked som aml asi 5 rokov, mal som taku motokaru na pedale. Chel som sa strasne hrat na dospelych, tak mi mama normalne vyrobila taky vodicsky preukaz, aj fotku mi tam nakreslila. Vy sa budete smiat, ale hned sa mi soferovalo lepsie, citil som sa dolezitejsi. Nieco podobne by som si mal teraz ako majitel firmy (a sucasne svoj osobny sofer) vyrobit?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Kolenčík Pozri príspevok
Nie celkom malé, je potrebné uviesť z čoho boli školení /zákony, vyhlášky, NV, riziká, nebezpečenstva a pod./ a overiť dokázateľne vedomosti /najlepšie je test/ a vydať preukaz o absolvovaní tohto školenia. Stretol som sa totiž v praxi, že to od referentského vodiča žiadali tento preukaz policajti.
Test taký ako sa robí v autoškole? Nájdem niekde vzor takého testu ? A ten preukaz si tiež môžeme vyrobiť vo firme alebo je na to tiež nejaký vzor?
Asi mám veľa otázok ale potrebujem to pochopiť
Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

katkaj Pozri príspevok
Test taký ako sa robí v autoškole? Nájdem niekde vzor takého testu ? A ten preukaz si tiež môžeme vyrobiť vo firme alebo je na to tiež nejaký vzor?
Asi mám veľa otázok ale potrebujem to pochopiť
Ďakujem
Vidím, že ľudia v tom majú zmätok. Nie je to školenie o vedení motorového vozidla ani to nie sú skúšky o znalostiach pravidiel cestnej premávky.

Podľa zákona sú vodiči, ktorí riadia služobné motorové vozidlo v pracovnom pomere absolvovať školenie o Bezpečnosti o ochrane zdravia pri práci v autodoprave. Takže ide o školenie opatrení, ktorých účelom je predísť pracovným úrazom pri používaní služobného auta. Preverenie vedomostí je tiež z tejto témy (na značky a križovatky sa vás nikto pýtať nebude).

Podnikateľ (misomiso.. ) si to sám nemôže urobiť, školenie aj preskúšanie musí urobiť iba na to kvalifikovaný školiteľ. Túto službu zabezpečeujú autoškoly. Jedno školenie stojí cca 200-300 SKK na osobu. My to robíme vo firme pravidelne.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Chobot Pozri príspevok
Vidím, že ľudia v tom majú zmätok. Nie je to školenie o vedení motorového vozidla ani to nie sú skúšky o znalostiach pravidiel cestnej premávky.

Podľa zákona sú vodiči, ktorí riadia služobné motorové vozidlo v pracovnom pomere absolvovať školenie o Bezpečnosti o ochrane zdravia pri práci v autodoprave. Takže ide o školenie opatrení, ktorých účelom je predísť pracovným úrazom pri používaní služobného auta. Preverenie vedomostí je tiež z tejto témy (na značky a križovatky sa vás nikto pýtať nebude).

Podnikateľ (misomiso.. ) si to sám nemôže urobiť, školenie aj preskúšanie musí urobiť iba na to kvalifikovaný školiteľ. Túto službu zabezpečeujú autoškoly. Jedno školenie stojí cca 200-300 SKK na osobu. My to robíme vo firme pravidelne.
Ok takže to necháme na odborníkov Takže väčšinou to robia autoškoly to školenie ?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Chobot Pozri príspevok
. Takže ide o školenie opatrení, ktorých účelom je predísť pracovným úrazom pri používaní služobného auta. Preverenie vedomostí je tiež z tejto témy (na značky a križovatky sa vás nikto pýtať nebude).
Aha... Takze ide o to, ze si nemam svietit zapalkou do nadrze, ked sa mi pokazi v aute palivomer??
0 0
Origos Origos

Origos je offline (nepripojený) Origos

:-) Nemusí to byť autoškola, môžem to urobiť aj ja!! :-)

Národný inšpektorát práce pred účinnosťou zákona 124/2006 Z.z. na tento účel vlani ešte vydával oprávnenie, ktoré bude platiť do konca apríla 2008. Do tej doby môžu školenia vykonávať aj títo ľudia.
Horšie to bude pre šoférov autobusu po septembri 2008 a pre vodičov náklad. vozidiel po 9/2009. Oni by sa mali zúčastniť školenia podľa zákona 280/2006.
V prípade záujmu školenia vodičov som tu aj ja - zatiaľ... :-)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Origos Pozri príspevok
:-) Nemusí to byť autoškola, môžem to urobiť aj ja!! :-)

Národný inšpektorát práce pred účinnosťou zákona 124/2006 Z.z. na tento účel vlani ešte vydával oprávnenie, ktoré bude platiť do konca apríla 2008. Do tej doby môžu školenia vykonávať aj títo ľudia.
Horšie to bude pre šoférov autobusu po septembri 2008 a pre vodičov náklad. vozidiel po 9/2009. Oni by sa mali zúčastniť školenia podľa zákona 280/2006.
V prípade záujmu školenia vodičov som tu aj ja - zatiaľ... :-)
Keď máš na to oprávnenie, tak ok. V podstate cez autoškolu objednávame fyzickú osobu - podnikateľa, ktorý má na to kvalifikáciu.
Naposledy upravil Chobot : 30.05.07 at 07:42
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misomiso Pozri príspevok
Aha... Takze ide o to, ze si nemam svietit zapalkou do nadrze, ked sa mi pokazi v aute palivomer??


By si sa čudoval, čoho všetkého sú ľudia schopní... .
0 0
janka2206 janka2206

janka2206 je offline (nepripojený) janka2206

a čo v prípade, že zamestnávateľ je z Českej republike a svojich zamestnancov (pracujúcich v SR) preškolí v Česku - platí potom dokument o preškolení aj v SR?

Janka
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

janka2206 Pozri príspevok
a čo v prípade, že zamestnávateľ je z Českej republike a svojich zamestnancov (pracujúcich v SR) preškolí v Česku - platí potom dokument o preškolení aj v SR?

Janka
Podľa mňa, pokiaľ má prevádzku na SLovensku, mal by dodržiavať predpisy o BOZP platné na Slovensku. Preto by mal zamestnancov preškoliť podľa našich predpisov.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

kam takéto náklady na školenia účtovať? Na 518?
0 0
evka.ba evka.ba

evka.ba je offline (nepripojený) evka.ba

Bežné školenie robia autoškoly. Na osobu to stojí cca 300 - 400 SK. Školenie trvá asi tak 1-3 hodiny podľa počtu školených. V prípade ak ide o vodiča z povolania sa ešte robia psychotesty a tam je cena okolo 1200 na osobu. Teda v Bratislave.
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Ahojte poraďáci,

pracujem vo firme medinárodnej kamiónovej dopravy. Ako často musia mať školenie vodičov vodiči nákladnej dopravy. Stačí 1x za 2roky? Ďakujem
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Poradíte?
0 0
ŠKOLA ŠMYKU ŠKOLA ŠMYKU

ŠKOLA ŠMYKU je offline (nepripojený) ŠKOLA ŠMYKU

Povinné Školenie / preškolenie vodičov je možné absolvovať aj v najväčšej škole šmyku
na Slovensku
....
Naposledy upravil Chobot : 22.04.10 at 06:43
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ŠKOLA ŠMYKU Pozri príspevok
Povinné Školenie / preškolenie vodičov je možné absolvovať aj v najväčšej škole šmyku
na Slovensku
....
To je pekné, že škola šmyku prispieva k zlepšeniu bezpečnosti premávky, ale táto stránka nie je o tom, aby si tu prispievatelia robili prezentácie svojich firiem či podnikateľských aktivít.

AK máš skúsenosti, s ktorými sa môžeš s ostatnými podeliť, budeme radi, ak budeš prispievať a radiť, ale nie takýmto spôsobom, že si vycapíš odkaz na svoju stránku (lebo tvojej firmy). Kto má záujem, tak si na internete školu šmyku nájde..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať