Zavrieť

Porady

Prenájom auta

Matka 2 detí
Dobrý deň.
FO má autá na leasing. FO je vlastne v druhej firme ako PO a má s.r.o.
PO používa tieto autá. Keď urobím nájomnú zmluvu medzi dvoma firmami ako to bude s DPH???? Ktorá firma si to uplatňuje? Jedná sa o tú istú osobu.

A teraz od 28.4.2008 má FO zrušené všetky prevádzky, lebo neprevádzkuje nič, ale živnosť nemá zastavenú.
Ako s tým leasigom, ako to vyriešiť?

Prosím poradte.

Ďakujem
Usporiadat
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

kacena26 Pozri príspevok
No podľa toho čo som našla na základe nájomnej zmluvy, si možem v plnej výške uplatniť nakupené PHM, opravy a údržbu prenajatého vozidla. daň z MV by som mala podľa správnosti platiť ja a podať aj ozmánemie na DU o vzniku daň.povinosti. a zaplatiť aj daň, alebo tú platí obec ako prenajímateĺ?

Daň z MV sa platí podľa toho, čo je uvedené v zmluve.
Ak ju platí prenajímateľ, tak vy ju platiť nemusíte. Na jeden predmet sa platí len raz.
My sme mali v zmluve uvedené, že ju platí vlastník auta (prenajímateľ) a tak sme nemuseli ohlasovať vznik a zánik daň.povinnosti, podávať DP a ani zaplatiť.
Detto sú opravy a údržby-závisí od zmluvy, kto náklady znáša.
0 0
erixia erixia

erixia je offline (nepripojený) erixia

zienka Pozri príspevok
Zdravim Vás.
Firma A prenajíma osobné MV firme B. Zamestnanec firmy B mal autohavariu, nebola z jeho zavinenia. Ide mi o to, ci firma A ma fakturovat prenajom firme B, nakolko sa MV nachadza v servise. Potom po vycisleni skody ma firma A refakturovat naklady na opravu firme B? V zmluve mame uvedene, ze najomca zodpoveda za pripadne vzniknute skody...
Dakujem za kazdu radu .
Ja osobne by som prenajom nadalej fakturovala { aj leasing. spolocnosti, ked prenajme vozidla a dotycna FO alebo PO ma havariu, platis najom nadalej - iny je pripad, ak by to bola poistna udalost, ktora bude poistovnou klasifikovana ako "totalna skoda", vtedy ma leasingovka povinnost pozastavit prijem za najom dnom rozhodnutia poistovnou, ze ide o totalnu skodu, cize aj vy by ste museli pockat na kryci list od poistovne a od toho datumu pozastavit prijem za najom}.

Co sa tyka refakturacie nakladov, su dve moznosti, ide o to, ci to bolo hlasene ako poistna udalost {PU} alebo ste to nehlasili a dali rovno do servisu - v prvom pripade, by som firme fakturovala len rozdiel medzi vyplatenym poistnym plnenim a sumou faktury {cize spoluucast a pripadne nepriznane polozky, o ktore poistovna bude kratit poistne plnenie v krycom liste}, ak to nebolo hlasene ako PU, tak by som firme refakturovala celu sumu faktury zo servisu.....
snad to nejak pomoze, opravte ma, ak sa mylim, su to len postrehy z praxe
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry vecer. Chcela by som sa uistit, ci som spravne pochopila celu temu. Ak s.r.o. prepozicia automobil FO- zivnostnik napr. za symbolicke 1 eur na zaklade zmluvy, s tym, ze zivnostnik si hradi PHM, udrzbu auta, opravy atd. Tak tieto vsetky naklady si da do nakladov FO-zivnostnik. DPH si tiez uplatnuje zivnostnik.Cestnu dan plati, ten kto sa urci v zmluve a plati sa len jeden krat za jedno auto, i ked bolo auto v s.r.o. a nasledne na zaklade najomnej zmluvy u zivnostnika.
Dakujem za rychlu odpoved.
0 0
Karlítko Karlítko

Karlítko je offline (nepripojený) Karlítko

Dobrý deň, tiež by som potrebovala vedieť, pokiaľ si s.r.o. prenajme od konateľa auto, tak daň z MV vozidiel platí ten kto sa určí v zmluve a vzniká tu oznamovacia povinnosť? S.r.o. si v prípade prenájmu uplatňuje PHM a má nárok na odpočet DPH? Ďakujem.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Karlítko Pozri príspevok
Dobrý deň, tiež by som potrebovala vedieť, pokiaľ si s.r.o. prenajme od konateľa auto, tak daň z MV vozidiel platí ten kto sa určí v zmluve a vzniká tu oznamovacia povinnosť? S.r.o. si v prípade prenájmu uplatňuje PHM a má nárok na odpočet DPH? Ďakujem.
Zmluvou o prenájme získa s.r.o. právo používať automobil . Začatím používania automobilu vznika s.r.o. oznamovacia povinnosť ohľadom dane z MV.
Pri prenajatom automobile máte nárok si uplatňovať do nákladov PHM a samozrejme odpočet Dkh.(ved bez PHM by nemohol jazdiť a kvôli tomu-jazdám ste si ho predsa prenajali.)

Ak by auto nebolo prenajaté, iba by sa používalo na služobné cesty konateľa - potom by bol režim cez cestovné náhrady.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Ociviste Pozri príspevok
Dobry vecer. Chcela by som sa uistit, ci som spravne pochopila celu temu. Ak s.r.o. prepozicia automobil FO- zivnostnik napr. za symbolicke 1 eur na zaklade zmluvy, s tym, ze zivnostnik si hradi PHM, udrzbu auta, opravy atd. Tak tieto vsetky naklady si da do nakladov FO-zivnostnik. DPH si tiez uplatnuje zivnostnik.Cestnu dan plati, ten kto sa urci v zmluve a plati sa len jeden krat za jedno auto, i ked bolo auto v s.r.o. a nasledne na zaklade najomnej zmluvy u zivnostnika.
Dakujem za rychlu odpoved.

Prosim, moze mi to niekdo potvrdit, alebo pripadne opravit, ak je nieco zle? Dakujem
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ociviste Pozri príspevok
Prosim, moze mi to niekdo potvrdit, alebo pripadne opravit, ak je nieco zle? Dakujem

To by zaujimalo aj mna
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ano, spravne. Prepozicia napr. za 1 EUR = prenajme.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať