Zavrieť

Porady

Chybná platba

Potrebovala by som poradiť , ako zaúčtujem platbu na BÚ, ktorá mi nepatrí a posielam ju spať. Účtujem v PÚ a ešte som taký prípad nemala. Vďaka

za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka je offline (nepripojený) Lenka

    som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac Lenka
    my uctujeme na 261 peniaze na ceste, analytika chybna platba (plus aj minus)....

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    Ja to účtujem na 379 - záväzky - chybná platba a pošlem späť. Takže: 221/379 a po vrátení 379/221

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    My taky tak
    Lenka
    my uctujeme na 261 peniaze na ceste, analytika chybna platba (plus aj minus)....

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Prikláňam sa k účtovaniu cez 379. Účet 261 slúži na pohyb peňazí medzi vlastnými účtami alebo medzi pokladňou a účtom.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    A ako by to vyzeralo, keby bola na BÚ prijatá omylom platba a vrátená by bola z pokladne?

    nikolett007 je offline (nepripojený) nikolett007

    nikolett007
    Nám vrátili platbu zo Slovak Telecomu. Nechápem prečo, prezrela som dozadu platby, a nemali sme to 2x zaplatené. Ako to mám zaúčtovať? Mala by som to dať niekde do finančných výnosov nie?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    nikolett007 Pozri príspevok
    Nám vrátili platbu zo Slovak Telecomu. Nechápem prečo, prezrela som dozadu platby, a nemali sme to 2x zaplatené. Ako to mám zaúčtovať? Mala by som to dať niekde do finančných výnosov nie?
    Ak Vám vrátili platbu, tak by ste to mali účtovať ako vrátenú platbu (tam kde bola účtovaná pôvodná úhrada)... k úhrade nedošlo. Overte si, či Vám platbu vrátil ST, alebo sa platba vrátila z dôvodu chybne uvedeného účtu. Ak Vám vrátil platbu ST ... odsúhlaste si vzájomné záväzky a pohľadávky. Rozdiel by ste mali identifikovať a nie účtovať do výnosov.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Platba Vám bola vrátená, pretože ste mali nesprávne uvedený VS (skúste sa pozrieť naň, aký ste napísali a bude to ono. (aj mne sa to stalo, ...) ešte Vám vyfakturujú poplatok za neskorú platbu.
    Ak posielame úheady ST, nezaujíma ich, že im to prišlo so správneho č.u., neprujú Fa, ani podľa sumy, iba podľa VS.
    kuknite a dajte vedieť...

    nikolett007 je offline (nepripojený) nikolett007

    nikolett007
    Prevod bol v poriadku, vrátil nám to ST. Asi naozaj bude najlepšie ak im zavolám. Vďaka za radu.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Asi sme sa nerozumeli. Uhradila sa Fa Slovak Telekom.
    Ak ste uviedli VS 12345, namiesto 12354, platbu vrátia spať na účet. Neskôr Vám pošlú upomienku, že FA za ST nebola uhradená. Pozrite si ten VS, či je správny, či ste nespravili preklep...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.