Zavrieť

Porady

Odpis zásob

Sme škola, príspevková organizácia zriadená VÚC. Na našom sklade sú zásoby spred 20 rokov, ktoré sa už nikdy nepoužijú. Poradí mi niekto ako sa ich zbaviť (odpis zásob), kde je k tomu nejaký právny predpis a ako to zaúčtovať?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sojciakova je offline (nepripojený) sojciakova

    sojciakova
    Ja som to riešila nasledovne.: Napísala som smernicu v ktorej zásoby do 500,- Sk za kus idú priamo do spotreby. Dala som to podpísať našej riaditeľke a počkala som asi mesiac. Potom som napísala návrh na vyradenie v ktorom som spomenula, že je to na základe tej smernice a všetko do sumy 500,- Sk som navrhla vyradiť. Súpis zásob na vyradenie podpísala riaditeľka, inventarizačná komisia a ja. Následne som zo skladu 112 dala do spotreby 501. Tým som sa nadobro skladu zbavila, pretože nad 500,- Sk dávam všetko na podsúvahový účet. Ak som to urobila zle budem rada, ak ma upozorníte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.