Zavrieť

Porady

Alianz-poistne plnenie pri autonehode

Ivva Ivva

Ivva je offline (nepripojený) Ivva

Zdravim Vas poradaci, prosim o radu.Dnes poobede sa nam stala dopravna nehoda, ja som nebola na vine. Dotycny, co nehodu sposobil ma zakonnu poistku v Alianz a moja otazka znie: akym sposobom poistovna preplaca skodu ci na ohliadke vycislia skodu peniaze nam vyplatia a my si to dame opravit kde chceme alebo to musime dat do servisu ktory posle poistovni fakturu a ta ju uhradi. Este upresnim, ze mame feliciu 97 rocnik, znicena prava predna strana,naraznik,rozbite celne sklo.Popripade ako dosiahnut aby sme auto mali opravene a nemuseli uz nic doplacat.Dakujem za kazdu cennu radu ci odpoved.
Naposledy upravil Dav : 09.08.11 at 20:39
Usporiadat
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
libor01
Dobry den,
Viete mi poradit ako postupovat ak nesuhlasim s totalnou skodou? Mam havarijnu poistku poistovna kooperativa trva na totalnej skode, pricom autorizovany servis jej predlozil ponuku na opravu ktora je mensia ako 90%. Ocenene vozidlo je na 8300 oprava max. 7300 co je teda menej ako spominane percento. Dakujem za kazdu radu a pomoc.
1/ Poisťovne štandardne hodnotia 90% ako totálnu škodu.
2/ Zadajte si samostatnú novú otázku, tu v diskusii si ju nikto nevšimne.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

u odškodnenia z PZP neplatia žiadne %, stropom odškodnenia je aktuálna hodnota vozidla
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
preboha
u odškodnenia z PZP neplatia žiadne %, stropom odškodnenia je aktuálna hodnota vozidla
- Allianz-Slovenská poisťovňa 70 %

- Groupama poisťovňa 80 %
- ČSOB poisťovňa 80 %

- Generali Slovensko 85 %

- Kooperativa poisťovňa 90 %
- Wüstenrot poisťovňa 90 %
- Komunálna poisťovňa 90 %
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

jeden o koze druhy o voze ...
tie % su limit skody pre posudenie totalky, nie % plnenia skody ... plni sa samozrejme vzdy 100% aktualnej hodnoty auta
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

pre p . Janoška: % ktoré udávate, hovoria o ZMLUVNE dohodnutom %. Pri jeho prekročení poisťovňa rieši vec ako tzv. finančnú totálku ( auto sa technicky opraviť dá, ale je to drahé). To ZMLUVNE DOHODNUTÉ % znamená, že je dohodnuté v poistných podmienkach. Poistné podmienky sa vyskytujú iba v súvislosti s havarijným poistením. U zákonnej poistky pre poškodeného NEEXISTUJÚ žiadne poistné podmienky, a náhrada škody sa rieši bez ohľadu na nejaké %. Poškodený nemá s poisťovňou žiadnu zmluvu, a teda nemôže byť viazaný žiadnymi poistnými podmienkami. Že to % poisťovne uplatňujú aj pri PZP všetci vieme, ale ja dodám, že úspešne iba u tých klientov, ktorí nepoznajú svoje práva.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Zadávanie otázok

Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.
Dávam neužitočné!
0 0
jakubicek1 jakubicek1

jakubicek1 je offline (nepripojený) jakubicek1

ok, ďakujem za upzornenie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať