Zavrieť

Porady

Alianz-poistne plnenie pri autonehode

Ivva Ivva

Ivva je offline (nepripojený) Ivva

Zdravim Vas poradaci, prosim o radu.Dnes poobede sa nam stala dopravna nehoda, ja som nebola na vine. Dotycny, co nehodu sposobil ma zakonnu poistku v Alianz a moja otazka znie: akym sposobom poistovna preplaca skodu ci na ohliadke vycislia skodu peniaze nam vyplatia a my si to dame opravit kde chceme alebo to musime dat do servisu ktory posle poistovni fakturu a ta ju uhradi. Este upresnim, ze mame feliciu 97 rocnik, znicena prava predna strana,naraznik,rozbite celne sklo.Popripade ako dosiahnut aby sme auto mali opravene a nemuseli uz nic doplacat.Dakujem za kazdu cennu radu ci odpoved.
Naposledy upravil Dav : 09.08.11 at 20:39
Usporiadat
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

rbezko Pozri príspevok
Ospravedlnujem sa, je to moja prva udalost za 18 rokov jazdenia. A to cca 150 000 km rocne. Takze leasing nie-sukr. auto. Benzin, najazdene 87000 a opravit ho musim, prestavujem dom. Potrebujem zobrat hypoteku. Takze stratovu investiciu do noveho auta si nemozem dovolit. A bez auta som zase dostaval. Myslim, ze ako vodic som dostal vystrahu ,,zhora,,. Takze nepotrebujem byt osklbany tu na Zemi
aj prvá kalkulácia poisťovne zrejme bude stačiť na to, aby to vybavili ako totálku. Bez ohľadu na výsledok (totálka - netotálka)doporučujem predať havarované auto, zobrať odškodnenie od poisťovne, a kúpiť iné auto. Samozrejme, bude treba doplatiť nejaké koruny. Cenu vraku stanovuje poisťovňa, ktorá má snahu oceniť ho vysoko, pretože čím vyššia cena vraku, tým menej peňazí vyplatia. Cena vraku klesá úmerne s výškou poškodenia vozidla, takže treba technikovi poisťovne preukázať všetky poškodenia, ktoré je na vozidle možné zistiť. Opravu takéhoto vozidla si treba VEĽMI dobre rozmyslieť, a spočítať (peniaze + čas opravy). Predaj vraku treba realizovať tak, aby bolo poisťovni možné preukázať, že ste urobili všetko preto, aby ste získali čo najvyššiu sumu. Ak sa napriek tomu nedostanete na odhadnú cenu vraku, treba žiadať aby doplatili rozdiel (zlý pôvodný odhad).
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

macil Pozri príspevok
Zdravím osadenstvo a mám otázku trochu iného charakteru.
Aká je lehota dokedy je poisťovňa povinná poskytnúť plnenie, resp. informáciu o výške plnenia, či neplnenia poistnej udalosti z PZP poškodenému? Jedná sa o poisťovňu uvedenú v nadpise tohto vlákna.
Vo "Všeobecných poistných podmienkach pre povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla" sa uvádza:
"Poisťovateľ je povinný bez zbytočného odkladu začať prešetrovanie potrebné
na zistenie rozsahu jeho povinnosti poskytnúť poistné plnenie a do troch
mesiacov odo dňa oznámenia poškodeného o škodovej udalosti:
a) skončiť prešetrovanie potrebné na zistenie rozsahu jeho povinnosti
poskytnúť poistné plnenie a oznámiť poškodenému výšku poistného
plnenia, ak bol rozsah povinnosti poisťovateľa poskytnúť poistné plnenie
a nárok na náhradu škody preukázaný,
b) poskytnúť poškodenému písomné vysvetlenie dôvodov, pre ktoré
odmietol poskytnúť alebo pre ktoré znížil poistné plnenie alebo
poskytnúť poškodenému písomné vysvetlenie k tým uplatneným
nárokom na náhradu škody, v ktorých nebol v ustanovenej lehote
preukázaný rozsah povinnosti poisťovateľa poskytnúť poistné plnenie

a výška poistného plnenia..."
Ide o to, že 2.10.2008 som odovzdal poisťovni všetky potrebné doklady z opravy auta. (Likvidácia PU bola dohodnutá na základe faktúry za opravu) Samotná škodová udalosť, zároveň s obhliadkou ich technikom bola nahlásená cca mesiac pred tým. Doteraz som od poisťovne nedostal žiadne vyrozumenie. Na hotline poisťovne som dostal informáciu, že udalosť je ešte v riešení a likvidátor je nedovolateľný.
Podľa mňa, ak tam nie je nejaká klauzulka o ktorej neviem, už trojmesačná lehota vypršala. Alebo sa mýlim?
Doporučujem požiadať o primeraný preddavok , ktorý je povinný poisťovateľ poskytnúť ak sa nemôže vyšetrenie potrebné na zistenie poistiteľa plniť skončiť do jedného mesiaca.
Keď iné nie aspoň sa to urýchli.
0 0
macil macil

macil je offline (nepripojený) macil

preboha Pozri príspevok
nemýliš sa, platí 3 mesačná lehota, v ktorej musíbyť vec vybavená (zaplatené - odmietnuté) alebo by si mal dostať min. písomné info k aktuálnemu stavu veci. Na Tvojom mieste by som túto povinnosť poisťovni písomne pripomenul, s upozornením, že kópiu listu zasielaš aj úradu pre dohľad nad finančným trhom.
Poprosím ešte o jednu informáciu. Ide o náväznosť k príspevku č. #55 v tomto vlákne.
Kto, resp. ako sa stanovuje výška úrokov z omeškania pri plnení resp. neplnení PU z PZP? Všeobecné podmienky odkazujú na príslušnú stať v Občianského zákonníka, kde je to však tiež uvedené viacmenej len všeobecne. Je možné tieto úroky požadovať aj po poukázaní plnenia na účet poškodeného, ak to tieto úroky nezahŕňa?
Poisťovňa, resp. likvidátor, meškanie oddôvodňuje odstávkou systému.
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

macil Pozri príspevok
Poprosím ešte o jednu informáciu. Ide o náväznosť k príspevku č. #55 v tomto vlákne.
Kto, resp. ako sa stanovuje výška úrokov z omeškania pri plnení resp. neplnení PU z PZP? Všeobecné podmienky odkazujú na príslušnú stať v Občianského zákonníka, kde je to však tiež uvedené viacmenej len všeobecne. Je možné tieto úroky požadovať aj po poukázaní plnenia na účet poškodeného, ak to tieto úroky nezahŕňa?
Poisťovňa, resp. likvidátor, meškanie oddôvodňuje odstávkou systému.
Všeobecne túto problematiku rieši Nariadenie vlády SR č87/1995 Z.z v platnom znení ktorým sa vykonávaju niektoré ustanovenia ObZ.

Do 31.12.2008 bol úrok z omeškania naviazaný na základnú úrokovuú sadzbu NBS. Po novom je to na centrálnu paritu ECB zvýšenej o osem prcentuálnych bodov.
Teda ak v súčastnosti je to 3% (zdroj www.nbs.sk/ potom máte nárok na 11% p.a. úrokov z omeškania od vzniku meškania do jeho zaplatenia.

Pochybujem , že dobrovoľne Vám ich vyplatia .
0 0
macil macil

macil je offline (nepripojený) macil

Ďakujem.
0 0
B+K B+K

B+K je offline (nepripojený) B+K

Zdravim Vas poradaci a o podobnu radu prosim aj ja. 15.11.2008 som mal dopravnu nehodu - celna zrazka s protiiducim vozidlom, ktoreho vodic bol pod vplyvom alkoholu a na rovnom useku cesty presiel do protismeru a bolo to. Auto Golf r.v. 1996 zrejme totalka, ja aj s manzelkou rozne zlomeniny - koleno, zapastie, klucne kosti, rebra, prasknuty stavec chrbtice. Tyzden spolu v nemocnici, teraz na domacom lieceni, stale PN-ka. Vinnik nas obcan, auto na nemeckych EC. Na mieste setrila policia (mali ste vidiet o co sa snazili). Nehodu - ziadost o likvidaciu som posunul na Slov. kanc. poistovatelov, oni registruju, postupili na AVUS s.r.o. Posudenie skody na vozidle zatial neodhadol nik. Z MVSR odbor inspekcna sluzba som dostal oznamenie o zacati trestneho konania proti vinnikovi nehody (bol to prislusnik policie) a oznamenie o urceni znalcov z odboru dopravy a zdravotnictva. Ak mate niekto skusenosti s niecim podobnym, (p. preboha) prosim poradte co mam a ako mam konat aby som neprisiel o nahradu skody, ci uz na vozidle alebo za ublizenie na telesnej schranke. Za kazdu radu budem povdacny.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

0905410003
0 0
zuzankaanka zuzankaanka

zuzankaanka je offline (nepripojený) zuzankaanka

Ja som tiež minule dopadol. Vrazil do mňa chlap, a keďže škoda nebola velka, nebolotreba volať políciu, dohodli sme sa, vymenili údaje, a nezávisle od seba sme to ohlásili v jeho poistovni Allianz. On však pre poisťovňu uviedol že si nieje vedomý viny a tak som mal po peniazoch. Super,nie? Nabudúce budem múdrejší a policajtov volám aj keby išlo o škodu 5000 Sk.
0 0
togon7 togon7

togon7 je offline (nepripojený) togon7

Dobrý večer,
chcel by som poprosiť o informáciu ako postupovať.

Z pod kolies mojho auta vystrelil kamienok a druhemu autu prasklo čelné sklo (má tam vlákno na pol metra). Poškodený má havarijnú poistku.
Musí ísť škoda iba z mojej zákonnej alebo môžeme skombinovať jeho havarijnú a spoluúčasť sa mu doplatí z mojej zákonnej poistky?
Bude mať táto udalosť vplyv na výšku môjho PZP a jeho havarijného poistenia v budúcnosti.
Ďakujem.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

Je možné použiť jednu, alebo druhú poistku, kombinovať nie je možné.
Cena Vašeho PZP sa pravdepodobne zvýši, cena havarijnej poistky sa nezmení, pretože je známy škodca.
Ak je to možné, viete uviesť aké máte auto, akú rýchlosť mali vozidlá, a či išli autá za sebou alebo oproti?
0 0
togon7 togon7

togon7 je offline (nepripojený) togon7

fabia vs octavia, stalo sa to na parkovisku. Ja som sa "hrabaním" pohýnal, poškodený stál.
0 0
euina euina

euina je offline (nepripojený) euina

zdravim vas všetkých, prosím o radu: Manžel mal dopravnú nehodu, išiel po hlavnej ceste na skútri, z vedľajšej do neho napálil nepozorný vodič, manžel mal otras mozgu a zlomeniny, z ktorých sa liečil 7 mesiacov. Teraz ukončil PN a ja idem posielať doklady do Allianz ohľadom uplatnenia náhrady škody na zdraví, potvrdenia od lekára mám, ale ide mi o vyčíslenie náhrady za PHM a amortizáciu vlastného vozidla, nakoľko sa na rehabilitácie a kontroly dopravoval vlastným autom, vie mi niekto poradiť, čo všetko mám doložiť a či mi vôbec niečo preplatia? Bločky za PHM nemám. ďakujem za odpoveď
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

ste si istý, že to sklo prasklo práve vtedy? viete ako vyzerá čerstvo prasknuté sklo? aká bola vzdialenosť medzi autami? akú mate hĺbku dezénu na pneu?
0 0
togon7 togon7

togon7 je offline (nepripojený) togon7

fuuha,
prasklo vtedy? isty si nie som, ale verim tejto verzii
ako vyzera cerstvo prasknute sklo? neviem
vzdialenost medzi autami? cca 6 metrov
dezen? nemam to odmerane, mozem to urobit zajtra. Ale na tychto zimnych pneu mam nabehanych cca 8 tis. km.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

noooo - ja sa tak vypytujem iba preto, lebo ak koleso "hrabe" v snehu, tak obvykle máte zaradený 1. rýchlostný stupeň, a na otáčkomere nejakých 2500 ot/min, takže aj kameň, ktorý rotujúce koleso vymrští má rýchlosť 15 -20 km/hod - resp. 4-5 m/s. Navyše čelné sko je sklonené, a tak kameň smerujúci zdola (od kolesa) nahor,dopadá na sklo pod pomerne ostrým uhlom, takže má tendenciu sa po skle šmyknúť. Sklo takýto úder kameňa prežije. Sklo praská obvykle vtedy, ak je vzájomná rýchlosť kameňa a skla cca 80 - 100 km/hod, a kamienok má dostatočnú veľkosť. Táto situácia nastáva, ak pneumatika PROTIIDÚCEHO vozidla zodvihne kameň do výšky niekoľko metrov, a tento dopadá na sklo KOLMO. Najlepší je samozrejme experiment. Skúste zájsť do autoskla, postaviť nejaké poškodené sklo na vzdialenosť 5 -6 metrov od hnacích kolies, zatiahnuť ručnú brzdu a zobudiť kone pod kapotou. Testované sklo by malo byť samozrejme sklonené dozadu, tak ako je to u osobných áut bežné. Aké veľké kamene lietali vo Vašom prípade zistíte najlepšie "na mieste činu"
0 0
togon7 togon7

togon7 je offline (nepripojený) togon7

Ďakujem za cenné a užitočné informácie.

Ono paradoxom je, že keď praskne sklo kvôli oprotiidúcemu autu, človek nemá veľa možností ho zastaviť. Ako to potom riešiť v takom prípade?
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

sú dve možnosti:
1. vlastnú poistku - napr. AXA ponúka za 10 EUR pripoistenie k zákonnej poistke na Tvoje auto, ktorá kryje škody na skle na Tvojom aute - odporúčam - dobrá vec.
2. zaplatíš pivo kamarátovi, a on na poisťovni uvedie nejakú rozprávku, podľa ktorej šiel napr. oproti, rozbil Ti sklo, Ty si otočil hlavu, zistil si jeho ŠPZ, dobehol ho v hustej premávke, a presvedčil ho, že Ti rozbil čelné sklo. Na poisťovni síce takéto rozprávky poznajú, ale to sklo Ti pravdepodobne uhradia, a Ty potom pozveš kamoša ešte na jedno pivo.
0 0
togon7 togon7

togon7 je offline (nepripojený) togon7

a ked pri uzatvarani dalsieho PZP zisti ze ma zaplatit o 15 alebo 30 € viac, tak sa mi asi podakuje :-)

V praxi, ked ti spadne suter na okno pocas jazdy (povedzme v meste 50-kou) tak myslim ze par sekund budes potrebovat na zdirigovanie co sa vlastne stalo a kym identifikujes odkial ten kamen mohol priletiet tak sa okolo teba mihne dalsich 10 aut (pricom stale soferujes)...
Mimo mesta pri rychlosti mozno 90 km za hodinu, kym absolvujes ten isty proces, povodca skody moze byt 2 km odtial...
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

absolútne súhlasím, ale to čo som uviedol tvrdia zhodne všetci, ktorí chcú od poisťovne uhradiť čelné sklo - je tak? Ale aby sme sa dostali k odpovedi na Tvoju otázku - ak poveríš svoju poisťovňu na uhradenie škody na skle, tak to urobia. Ak ju k tomu nepoveríš, dotyčný má smolu - nedostane nič.
0 0
wampi14 wampi14

wampi14 je offline (nepripojený) wampi14

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mala som nehodu, pri ktorej som nebola vinníkom, ten pán si priznal 100% vinu, mám Fiat Punto r.v.2000 a v servise mi škodu na aute vyčíslili na 150 000, važne velmi nerada by som prišla o auto a ani nemožem, ked ho budem ešte splácať /nie leasing/. V servise mi povedali ale že auto daju s največšou pravdepodobnostou na totálku, da sa voči tomu nejako odvolať, alebo nesúhlasiť s tým? Vinník nehody je poistený v Allianzi neviete mi prosííím poradiť. Alebo ako mam postupovať, lebo to bola moja prvá nehoda, a ja sa v tom absolutne nevyznám. Budem velmi rada ak mi niekdo poradi čo mam urobiť
Naposledy upravil wampi14 : 03.03.09 at 12:02 Dôvod: Dolplnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať