Zavrieť

Porady

mineralna voda na pracovisku

to sa v skratke neda,osobnosť ...viac
je možné si dať do nakladov mineralnu vodu,ktoru kupujeme na pracovisku na priamu spotrebu pracovnikom?ako je to s odpočtom DPH?
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

vladan
ja by som sa rada k tejto téme opýtala, či si môžem uplatniť DPH, ak sme kúpili vodný dispenzor + vodu (to sú tie obrátené veľké fľaše). Dispenzor bol v cene 8000,- bez DPH a vodu objednávame podľa potreby. Odpočet DPH na vodu si ošetrím v smernici, ale zaujíma ma ten prístroj pomocou ktorého dostanem vodu do pohára. Mám nárok na odpočet DPH alebo nie?
Vladan, podľa mňa áno. Je to predsa zariadenie, kde môžeš využívať chladenú vodu, resp teplú (na kávu, čaj,...). Je to v kancelárii, nemáš to doma a je to pre pracovníkov. Veď im zabezpečuješ cez to zariadenie zdravotne nezávadnú vodu. Konzultovala som to s DP a potvrdila mi to. My by sme chceli kúpiť taký aj s malou chladničkou. Veď v kanclíku si nemôžu nechať teraz ani jogurt.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Niekto píše, že je nárok na odpočet DPH pri nákupe minerálnej vody pre zamestnancov. Sme družstvo a zamestnanci robia veľa vonku a v týchto horúčavách sme im kúpili minerálnu vodu. Máme nárok na daňový výdavok a odpočet DPH? Máme to účtovať zo sociálneho fondu 472?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Braňo Pozri príspevok
Tieto minerálky sa dajú posudzovať dvojako : ako pohostenie pre návštevy (513 aj s DPH) alebo pitný režim pre pracovníkov, ktorí by to mali maž ošetrené v smernici.
Toto tu ma trocha zaujalo, lebo túto tému stále hľadám ohľadne vody na pracovisku, kde nie je pitná voda. Zamestnancom ju dávam na 527 s odpočtom DPH.Vodu pre pohostenie dávam na 513 len teraz neviem či mám nárok na DPH alebo nie?Prosím ozvite sa!
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Pri vode na pohostenie (513) nie ja nárok na odpočet DPH.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Maxinka Pozri príspevok
Toto tu ma trocha zaujalo, lebo túto tému stále hľadám ohľadne vody na pracovisku, kde nie je pitná voda. Zamestnancom ju dávam na 527 s odpočtom DPH.Vodu pre pohostenie dávam na 513 len teraz neviem či mám nárok na DPH alebo nie?Prosím ozvite sa!
Pri nákladoch na pohostenie nie je možné uplatniť odpočet dph.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

bea Pozri príspevok
Pri vode na pohostenie (513) nie ja nárok na odpočet DPH.
A pri tej vode pre zamestnancov je nárok?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ja som si to pozrela, ale to čo potrebujem konkrétne vedieť tam asi nie je. Je tam písané len o nápojoch,kde a kedy, ale na aký účet a ako je to s DPH tam nič nie je.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Maxinka Pozri príspevok
A pri tej vode pre zamestnancov je nárok?
Ak je to daňovo uznateľný náklad, tak je nárok na odpočet DPH a ak to nie je daňovo uznateľný náklad, tak nie je ani nárok na odpočet DPH.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Anja111 Pozri príspevok
Ak je to daňovo uznateľný náklad, tak je nárok na odpočet DPH a ak to nie je daňovo uznateľný náklad, tak nie je ani nárok na odpočet DPH.
bohuzial neplati to vzdy - vid narok na stravne listky pre SZCO a SL pre zamestnanca (plne hradene), ani v jednom pripade nie je narok na odpocet DPH, pritom do nakladov to ide..
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

duficek Pozri príspevok
bohuzial neplati to vzdy - vid narok na stravne listky pre SZCO a SL pre zamestnanca (plne hradene), ani v jednom pripade nie je narok na odpocet DPH, pritom do nakladov to ide..
Myslela som to v uvedenom prípade, týkajúcom sa minerálnej vody...
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

aha, ja ze to bolo myslene vseobecne, nechcel som spochybnovat prispevok.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Anja111 Pozri príspevok
Ak je to daňovo uznateľný náklad, tak je nárok na odpočet DPH a ak to nie je daňovo uznateľný náklad, tak nie je ani nárok na odpočet DPH.
ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE!
0 0
Monica838 Monica838

Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

My sme mali dnes kontrolu z daňového riaditeľstva a povedali nám, že nákup minerálky, ale len neochutenej si môžeme dať do daňových výdavkov...... takže koľko daňovákov, toľko názorov
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja k tejto problematike napíšem len toľko, že podľa zákona je síce zamestnávateľ povinný zabezpečiť pitný režim pre zamestnancov, ale podľa zákona je táto podmienka splnená, ak je na pracovisku pitná voda. (a z verejného vodovodu je pitná....) Takže ak mám v prenájme kanceláriu a mám v nej prípojku na pitnú vodu resp. umávadlo na toalete a je tam prístupná pitná voda) a sú mi za vodu vyuúčtovávané náklady, tak potom asi splňam podmienku zabezpečenia pitnej vody. Okrem mineráliek podobne posudzujem aj prenájom / nákup dispenzoru a tlakovacej nádoby + náplň pitnej vody na pracovisku. U nás je na pracovisku pitná voda z verejnej vodovodnej siete, všetku ostatnú dodávku pitnej vody možno považovať za nadštandard a preto náklady spojené s prenájmom dispenzoru a nákupom vôd mimo vodovodnej siete v objekte považujeme za náklad nedaňový, a teda ani neuplatňujeme odpočet DPH. Celú faktúrovanú čiastku vrátane DPH účtujem na AE 528 ostatné sociálne náklady. S polemikou o vode ako hygienickej potrebe by som tiež nediskutovala. Jedine v prípade , že v mieste výkonu práce (napr. ak pracujem v teréne na stavbe, pri údržbe ciest a pod.) nie je dostupný iný zdroj vody, tak tam áno - náklad + odpočet DPH či už ako pitná voda pre zamestnancov alebo na umývanie rúk (ale jedine neperlivá a to nemusí byť zrovna minerálka). Mne pre nejakým časom pri kontrole na DPH práve minerálky povyhadzovali z odpočtu a doporučili účtovať nedaňovo. A to boli neochutené. Ak kupoujeme veľké množtvo tak 528, ak kupujem 1-2 flaše pre hostí tak 513.
Minerálka je ponímaná ako luxus a máme sa uspokojiť s tým ,čo je na mi k dispozícii z vodovodu....čo z toho, že z vodovodu mi tak nechutí...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať