Zavrieť

Porady

Poradťe prosím s čínskou ružou!

Ahojte!Prosím vás viete mi poradiť čo s mojou čínskou ružou,lebo už som zúfalá.Vôbec,ale vôbec nekvitne.Neviem koľko má rokov,lebo ju mal manžel ešte keď bol slobodný,ale počítam že môže mať už aj 10 rokov.Za ten čas mala asi tri kvety.Tento rok na jar som ju radikálne ostrihala,mysliac si že to pomôže.Lenže teraz mi rastie ako besná,ale všetok ten rast ide do listov,má ich veľa a sú strašne veľké.Ani neviem aká to je odroda,viem iba toľko že to má také bordové kvety.Nemáte nejaké rady alebo triky ako ju prinútiť aby kvitla?ešte pridám informáciu,že je zasadená v kvetináči bez odtokových otvorov,a je umiestnená na južnej strane izby,pri okne.Prikladám foto.Ďakujem vám za všetky rady.
DSCN2417.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

    som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac Kuzelnicka
    To bude tym zostrihanim...zostrihala si ju kazdy rok? Lebo ak ano, tak ju staci nechat takto rok rast si ako chce.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Skús ju presadiť a potom pravidelne hnojiť. Ja mám doma tiež dve také, a kvitnú, len keď sa o ne pekne starám. Keď to flákam, idú len do listov. Ale upozorňujem, nikdy nie sú obsypané kvetmi, ako tie, čo kúpiš v obchode, to sú špeciálne odrody. Majú tak 4-5 kvetov, ale aj za tie som vďačná. Hoci naše záhradné čínske ruže sú celé leto samý kvet, ale to je zas iná odroda.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    LesnáVíla Pozri príspevok
    Ahojte!Prosím vás viete mi poradiť čo s mojou čínskou ružou,lebo už som zúfalá.Vôbec,ale vôbec nekvitne.Neviem koľko má rokov,lebo ju mal manžel ešte keď bol slobodný,ale počítam že môže mať už aj 10 rokov.Za ten čas mala asi tri kvety.Tento rok na jar som ju radikálne ostrihala,mysliac si že to pomôže.Lenže teraz mi rastie ako besná,ale všetok ten rast ide do listov,má ich veľa a sú strašne veľké.Ani neviem aká to je odroda,viem iba toľko že to má také bordové kvety.Nemáte nejaké rady alebo triky ako ju prinútiť aby kvitla?ešte pridám informáciu,že je zasadená v kvetináči bez odtokových otvorov,a je umiestnená na južnej strane izby,pri okne.Prikladám foto.Ďakujem vám za všetky rady.
    Je pekná, ale na 10 rokov sa mi zdá maličká. Cinsku ruzu treba kazdý rok na jar presadit do cerstvej zeminy a taktiez jej dat o trosku väcsi kvetinac ako bol pôvodny. Cele leto môže byť vonku na balkone alebo na terase a tento pobyt jej velmi prospieva. Taktiez treba cinsku ruzu prihnojovat, skús hnojivo na kvitnúce dreviny - oleander, Rhododendron alebo som už niekde čítala, že aj hnojivo na paradajky je dobré.

    Skús zadať do vyhladávača kľúčové slovo:čínska ruža aj tu na porade sa už o tom písalo.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Cele leto môže byť vonku na balkone alebo na terase a tento pobyt jej velmi prospieva.
    V tom prípade pozor na priame slnko, spáli listy.

    metis je offline (nepripojený) metis

    metis
    Čínska ruža kvitne len ak má slnko - nestačí svetlo. Ale pozor, ak ju teraz dáte von na priame slnko, spáli Vám všetky nové listy. Ak ju nemôžete dať von, dajte ju k slnečnému oknu. Skúste jej tiež simulovať obdobie daždov, t.j. nepolievajte ju až kým Vám ovisnú listy a potom ju poriadne zalievajte. To určite pomôže.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Leila2006 Pozri príspevok
    V tom prípade pozor na priame slnko, spáli listy.
    Ja mám rastliny takéhoto druhu v zime v miestnosti pri teplote max. do 15 stupňov. Majú vegetačný kľud a skoro na jar ich začíname vykládať na dvor resp. do záhrady, ak majú byť silnejšie a dlhotrvajúce mrazy tak ich schováme. Nakoľko si zvykajú na silné priamé slnko veľmi pomaličky nemám problém, že by sa spálili, ale ak by som ich vyložila teraz tak určite sa spália.
    Takto mám uložené oleandre, čínsku ružu, citrusy, bobkový list, kaktusy a muškáty.

    LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

    LesnáVíla
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Je pekná, ale na 10 rokov sa mi zdá maličká.
    Preto je taká malá,lebo manžel vrch konára ostrihol,aby to vraj rástlo do šírky.Ale už tam sú nové výhonky,tak sa to časom hádam napraví.
    V tom prípade pozor na priame slnko, spáli listy
    No veď to že ju nemôžem dať na balkón,lebo ho máme na južnej strane,a raz som ho tam dala z núdze lebo sme maľovali byt,a všetky listy som mala spálené.

    LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

    LesnáVíla
    To slnko asi fakt pomáha,lebo keď som tú moju ružu ostrihala,tam som si nechala nejaké dva odrezky,dala do vody a neskôr posadila do kvetináča.Hodila som ich iba do obyvačky na komodu,sem tam poliala a to bolo všetko.Lenže dni utekali a ja som si uvedomila že už té odrezky po toľkých týždňoch by aj mali rásť,a oni nič.neskôr som robila reorganizáciu obývačky,a keďže som tie ruže nemala kde dať,tak som ich hodila do okna.A čuduj sa svete,behom niekoľkých dní som mala na nich plno nových lístkov.Tak teraz čakám či sa im uráči aj kvitnúť.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    môžem potvrdiť, bude kvitnúť, keď bude mať priame slnko. Ten istý problém som riešila a pomohlo.

    LesnáVíla je offline (nepripojený) LesnáVíla

    LesnáVíla
    No nechám tú starú čínsku ružu tak,strihať ju budem až nabudúci rok,na jar ju presadím do novej zeminy,možno sa umúdri.Babenky mám ešte jednu otázku,predvčerom mi manžel doniesol kvetinu,ale ani neviem čo je to za kvetinu a ako sa o to starať.Nemáte niekto takéto niečo doma?Pozrite foto!
    DSCN2419.jpg  
    DSCN2420.jpg  
    1/1

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Čínsku ružu je dobré na jar silno zrezať. A prihnojovať hnojivom na rajčiny. Keď nasadí puky, nie je dobre ju už prenášať, lebo môže zhadzovať puky.Aj prezimovanie v chladnej miestnosti podporuje kvitnutie.
    Naposledy upravil arizona : 06.01.09 at 15:19

    Jirkag je offline (nepripojený) Jirkag

    Jirkag
    čínska ruža je veľmi vďačná a nenáročná rastlina, ibaže je veľmi smädná. V "Receptári" na TV Prima raz hovorili, že sa má strihať v decembri. Ja osobne som ju strihávala na jar, ale teraz praktikujem zimné strihanie, lebo je pravdou, že ju treba strihať, lebo kvitne na mladom nedrevenom výhonku. Mám tri rôzne ruže a kvitnú všetky. Mám ich na zasklenom balkóne. Potrebujú podľa mňa veľa svetla, veľa vody /prstom skúšam substrát/ a od marca prihnojujem hnojivom na tvorbu kvetov /hoci aj na muškáty/. V zime sú zostrihané /snažím sa o pestovanie na kmieniku/ a v septembri už mám problém výjsť na balkón - naši mi hovoria, že tam mám džunglu, no ja som tam ako v raji. jirka

    monva je offline (nepripojený) monva

    monva
    mám dve čínske ruže, dala mi ich mama, už ich mám 5 rokov, no predtým ich mala ona už dlhééé roky. Stále sú v pôvodnej zemine, vo veľkom kvetináči, ani ich nehnojím a polievam len ked ovisnú listy. Takže moja starostlivosť - nic-moc, no keďže ich mám v obývačke, orientovanej na západ s obrovským oknom (šírka 3,8m) máme kvetov kopec po celý rok. Strihám ich raz do roka v polke decembra. Ale stále sa s nimi rozprávam

    2santer2 je offline (nepripojený) 2santer2

    2santer2
    Mám doma ružu ktorá nechce kvitnút vôbec.ani list a keď už
    sa jeden maximálne dva listy objavia už dalej nerastie.Rád
    by som vedel čo robiť aby bola ruža pekná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.