Zavrieť

Porady

Trasa do Chorvátska

Ahojte,

poradí mi niekto spoľahlivú trasu do HR cez HU? Počul som niečo o západnej trase, ale teraz neviem kedže som počul, že Slovinci zaviedli 35€ dialničné známky. Ak máte niekto konkrétne skúsenosti a mohli by ste sa s nimi podeliť budem veľmi vďačný. Myslím, že nielen mne by pomohol itinerár s prejazdovými bodmi. Vďaka.
Usporiadat
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

Pozri na stránku, kde redaktori sme upozorňujú na cestu do HR, celkom dobré.
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Admin/Desktop/Autom-do-Chorvatska-I-Radsej-v-noci.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jurho Jurho

Jurho je offline (nepripojený) Jurho

Neviem ti presne poradiť, no aspom sem dávam zopár stránok, ktoré môžu pomôcť.

http://www.hak.hr/

http://www.hac.hr/ (neviem, oto momentálne nechce ísť, ale skús neskôr...)

http://www.skoda-auto.com/moss-cze/s.../routeplanner/
zadaj odkial, kam, a pohraj sa s tým....... malo by to prepočítavať trasy...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
amakov Pozri príspevok
Pozri na stránku, kde redaktori sme upozorňujú na cestu do HR, celkom dobré.
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Admin/Desktop/Autom-do-Chorvatska-I-Radsej-v-noci.html
Upravujem link:
http://auto.sme.sk/c/3884796/Autom-d...ej-v-noci.html


a pripájam II. časť: http://auto.sme.sk/c/3885805/Autom-d...-zabudnut.html
rozpis nákladov:
http://auto.sme.sk/c/3885903/Cesta-d...-na-cestu.html

PS: po prejdení tunela Sv.Rok je prvá čerpacia stanica tiffon, kde sa nám podarilo natankovať do 42 l nádrže skoro 50l, okrem toho tu sú ceny pohonných látok najvyššie. To len tak na margo.
Naposledy upravil Rozalka : 08.06.08 at 12:08
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mortimer Pozri príspevok
Ahojte,

poradí mi niekto spoľahlivú trasu do HR cez HU? Počul som niečo o západnej trase, ale teraz neviem kedže som počul, že Slovinci zaviedli 35€ dialničné známky. Ak máte niekto konkrétne skúsenosti a mohli by ste sa s nimi podeliť budem veľmi vďačný. Myslím, že nielen mne by pomohol itinerár s prejazdovými bodmi. Vďaka.
Asi by bolo dobre najprv napísať odkial???
Tu máš trasu z Košíc.
Košice - Miškolc - Budapešť -Siofok - Letenye / hranica/
G.L.
0 0
mimika36 mimika36

mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

Ahoj, ja som si vyhladavala trasu na viamichelin- je to www stranka, za tym das .com- preto pisem takto, lebo este nemozem posielat odkazy na stranky- vypise Ti presne kadial sa najkratsie dostanes do ciela, dokonca Ti priemerne vypocita aj cenu trasy.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na tejto stránke je popis trasy z rôznych častí kútov Slovenska
http://auto.sme.sk/c/2752741/Autom-do-Chorvatska.html
Naposledy upravil Rozalka : 08.06.08 at 19:38 Dôvod: nepáčila sa mi formulácia "častí"
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

mimika36 Pozri príspevok
Ahoj, ja som si vyhladavala trasu na viamichelin- je to www stranka, za tym das .com- preto pisem takto, lebo este nemozem posielat odkazy na stranky- vypise Ti presne kadial sa najkratsie dostanes do ciela, dokonca Ti priemerne vypocita aj cenu trasy.
A ktorá trasa sa ti páči?...lebo v inej téme máš, že chceš ísť na Krk...neviem odkiaľ, ale my chodíme z BA...a už sme vyskúšali aj Maďarsko, ale nikdy viac...
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
a už sme vyskúšali aj Maďarsko, ale nikdy viac...
jedine cez maďarsko - prázdne cesty, pohodová jazda,
0 0
leti leti

leti je offline (nepripojený) leti

Rozsiahla a a takmer neustála diskusia na tému Chorv.je na www.chorvatske.cz.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
A tiez http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/list.php?4
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

hanelie Pozri príspevok
jedine cez maďarsko - prázdne cesty, pohodová jazda,
hej...ale samá dedina a všade obmedzená rýchlosť na 30 km/h...max. 50km/h....
0 0
mimika36 mimika36

mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

Sany- my sme z Kosic, takze prichadza do uvahy jedine cez Madarsko- cez Budapest, pozdlz juznej casti Balatonu, hr. priechod Letenye, potom Zahreb a Krk...jednoduche, vsak. A mozno sa zastavim na Balatone cestou spat- ideme stanovat, takze spime, kde sa nam bude pacit.uz sa tesim jak male decko
0 0
mimika36 mimika36

mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

Sany, my ideme po dialnici, v Miskolci na smer BP aj do Miskolca je to od nas pohodicka po autodrahe. V Pesti sme uz boli parkrat, mangel sa tam celkom dobre vyzna a nakolko cestujeme v noci, tak dufam bude pokoj.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Sany Pozri príspevok
hej...ale samá dedina a všade obmedzená rýchlosť na 30 km/h...max. 50km/h....
Toto nie je pravda !

Boli sme vlani a od Budapešti je diaľnica až po Letenye. Vlani ju ešte pred hraničným prechodom Letenye dokončovali, tak si myslím, že tento rok už nebude problém.

A od hran.prechodu Letenye na Zagreb a až dolu po Split zase...diaľnica....len si treba vybrať dobrý termín.... najlepšie uprostred týždňa. Potom sú cesty bezproblémové - prázdnejšie. My sme išli z pondelka na utorok a späť zo stredy na štvrtok a problémy nikde neboli. Hraničné prechody prázdne. Boli sme v polovici augusta .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Sany Pozri príspevok
hej...ale samá dedina a všade obmedzená rýchlosť na 30 km/h...max. 50km/h....
Tak tak, niečo iné je trasa z KE (diaľnica) niečo iné trasa BA - Csorna - Zalaegerszeg atď. To je zážitok a kto sa nekamaráti so šoférovaním, pre toho to ozaj nie je.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pozor na nové dopravní zákony
Od úterý (=17.6.) vstoupil v Chorvatsku v platnost nový zákon o bezpečnosti silničního provozu. Některé změny se týkají i českých motoristů mířících k Jadranu.
Nová pravidla stanoví povolený limit alkoholu v krvi řidiče na 0,5 promile. Pro některé skupiny řidičů - taxikáře a mladé řidiče do 24 let - ale platí dál absolutní zákaz alkoholu.
Pokud se řidič dopustí dopravního přestupku a v krvi mu bude zjištěn alkohol do 0,5 promile, zaplatí pokutu v přepočtu na českou měnu 2 500 korun. Pokuty jsou dále odstupňovány podle množství alkoholu v krvi. Pokud přesáhne 1,5 promile, může být řidiči vyměřena pokuta až 50 000 korun nebo může být odsouzen k trestu odnětí svobody až na 60 dnů.
Nový zákon zároveň zpřísňuje postihy za závažná porušení dopravních předpisů. Pokuty za překročení povolené rychlosti jsou odstupňovány podle míry překročení. Pokud je limit povolený v obci překročen o více než 50 kilometrů v hodině, hrozí pokuta v přepočtu až zhruba 52 000 korun nebo odnětí svobody na 60 dnů. Za neuposlechnutí pokynů policisty hrozí pokuta ve výši 10 000 až 24 000 korun.
Chorvatský zákon nově upravuje také svícení motorových vozidel. To bude přes den povinné jen v zimním období, tedy v době platnosti zimního času.
Výjimkou budou ale motorky a mopedy, které budou mít povinnost svítit po celý rok.




http://cestovani.idnes.cz/novinky-z-...chorvatsko_tom
Naposledy upravil Rozalka : 16.06.08 at 07:10
0 0
Olča Olča

Olča je offline (nepripojený) Olča

zena-matka 2 detí
Neviete bližie popísať cestu cez Budapešť smerom od Miškkolca?
Na navigačnej tabuli sú len samé čísla ciest.Po akej ceste je najlepšie ísť. Po E71, alebo treba odbočiť do centra a ísť tak.
Pri ceste domov je zas označenie do Miškolca rovno aj vpravo.
Ďakujem za radu.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja ti neporadím, lebo ja idem od Slovenských Ďarmôt. Smerom do Chorvátska nikdy nie je problém, ale cestou späť poblúdime vždy. Áno, ako hovoríš aj my sme vlani cestou domov skončili na tom, že Miškolc rovno a aj doprava a boli sme v kýbli . Mali sme hodinovú večernú prechádzku vysvietenou Budapešťou. Deti mali atrakciu, ja som čušala, lebo som ako GPS zlyhala, no a o mužovej nálade radšej pomlčím. Tento rok sme si zabezpečili oriďžinál GPS, tak dúfam, že sa zase nestratíme
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Olča Pozri príspevok
Neviete bližie popísať cestu cez Budapešť smerom od Miškkolca?
Na navigačnej tabuli sú len samé čísla ciest.Po akej ceste je najlepšie ísť. Po E71, alebo treba odbočiť do centra a ísť tak.
Pri ceste domov je zas označenie do Miškolca rovno aj vpravo.
Ďakujem za radu.
My chodíme touto trasou(pozri mapu tu trasa cez Budapest) Prejdi si pomaly celú trasu.
Od KE prídeš po M3(E71) až na Hungária korút cez most(nadjazd). Musíš dať pozor, aby ste neodbočili úplne doprava. Z Hungária k.(držte sa viac vpravo, aby ste stihli odbočiť) doprava na Tököly út. Prejdete okolo Keleti pu.-žel.stanica( Baross tér.) a pokračujete po Rákóczi út. priamo na Kossut Lájos, Szabad Sajtó út. a už ste na moste Erzsébet hid. Za mostom Döbrentei tér(radšej sa držte ľavého pruhu) a ihneď doľava Hegyalja út., BAH csomóponti, Budaörsi út. Stále ideš po žltej trase. Teraz opäť pozri mapu, Budaörsi út. sa stáča doprava a na tom istom mieste na mape vidíš, že žltá trasa prechádza do oranžovej(dialnica) ako M1, M7(E71), neskôr sa rozdelia na M1 a M7. Ty pôjdeš po M7(E71) smer Balatón. M1 je smer na Viedeň.
Stále si všímaj tabule smer Balatón. Začínajú už za Erzsébet hid.
Späť chodíme tou istou trasou, len si všímame tabule Erzsébet hid.
Naposledy upravil Marína : 16.06.08 at 18:26
0 0
mivera mivera

mivera je offline (nepripojený) mivera

Prosím Vás o radu. Ideme do HR cez HU - trasa Csorna až po Rédics, kúsok Slovinska cez Lendavu. Cez Slovinsko minim. kúsok. Dúfam, že tu nemusíme mať diaľničnú známku. Veď na tomto úseku tuším ani nie je diaľnica Už sme počuli všeličo a nechce sa mi to vypisovať, lebo som presvedčená, že je to hlúposť. Nepočuli ste aj vy niečo o tom ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať