Zavrieť

Porady

Ako zistiť majiteľa vozidla podľa ŠPZ

Neviete niekto nahodou ako zistiť majiteľa vozidla ak viem len jeho ŠPZ?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Jedine na polícii alebo poistovne by mali mať register EČ ktoré si porovnávajú či všetci platia zákonnú poistku.Ale polícia je jednoduchšie a rýchlejšie a istejšie riešenie.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Vytočiť 158, vysvetliť dôvod, prečo to potrebuješ zistiť a za pár sekúnd ti to povedia. Ja som tak zisťovala majiteľa vozidla, ktorý mal na aute otvorené okno.
    hrmawica to ťažko ja som to skúšala a nič akurát tam policajti len prišli a nič som sa nedozvedela
    Fezoj1983 Tak to ťažko. Sú to osobné údaje ktoré má len polícia tá ich nesmie nikomu dať keďže sú to osobné údaje. Max môžu zavolať majiteľovi.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Neviem, nehľadala som inde, ale ja mám pocit, že len tak hocikomu by nemali oznámiť majiteľa auta ani policajti ....

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    evina Pozri príspevok
    Neviem, nehľadala som inde, ale ja mám pocit, že len tak hocikomu by nemali oznámiť majiteľa auta ani policajti ....
    Nedávno som mal poškodené auto na parkovisku a videl to svedok, ktorý mi napísal číslo auta, čo ma poškodilo. Tak som bol na polícií, kde mi povedali nasledovné:

    Oficálne to funguje tak, že pokiaľ sa stane nehoda a druhý účastník opustí miesto nehody, ale značka je známa, treba im nahlásiť číslo auta, oni spíšu zápisnicu a predvolajú majiteľa auta na DI. Druhý účastník má možnosť teda zistiť majiteľa zo zápisnice nehody.

    Službukonajúcemu policajtovi sa veľmi do zápisnice nechcelo, preto mi navrhol, že ak chcem, tak mi dá meno a adresu majiteľa neoficiálne a môžem si to vybaviť sám (keby som trval na zápisnici, tak by ju bol napísal, zase nemôžem povedať, že by bol neochotný). Z databázy to mal behom 5 minút.

    Inak majiteľa vozidla neoznamujú.

    V prípade nehody sa to dá zistiť ešte cez poisťovňu - nahlási sa nehoda a uvedie sa číslo auta. Poisťovňa potom vyzve majiteľa, aby sa vyjadril k nehode a znovu zo spisu si môže poškodený zistiť, kto mu poškodil auto.

    Ale pokiaľ nedošlo k nehode, tak oficiálnou cestou sa k majiteľovi nedá dopátrať.

    kabatik je offline (nepripojený) kabatik

    kabatik
    Chobot Pozri príspevok
    Tam zistí len typ auta a jeho poisťovňu, kde má PZP. Meno majiteľa nie.
    To viem, ale aspoň niečo. V poisťovni sa dá ľahšie zistiť majieľ, ako u polície.
    evuša Pozri príspevok
    Vytočiť 158, vysvetliť dôvod, prečo to potrebuješ zistiť a za pár sekúnd ti to povedia. Ja som tak zisťovala majiteľa vozidla, ktorý mal na aute otvorené okno.
    ahoj a povedali ti to?ja si tiež niečo potrebujem zistiť dík za odpoveď...

    spzman je offline (nepripojený) spzman

    spzman
    Inac som napr. zistili, ze niektore auta vobec nemaju poistenie podla toho vyssie, teda zakonne PZP. Napr. tento agresivny vodic z talianska jazdiaici na tmavomodre BMW:
    BA089DL SPZ tmavomodre BMW - BA 089 DL

    pozor nanho. skoda, ze som ho neohlasil na policii, nemal poistku.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Len tak zo zvedavosti som ťukla, a som šokovaná. Auto, na ktorom jazdím, nie je v evidencii PZP vyše 2 rokov ani nebolo. Mám nedávno zmenené PZP, pretože mi predošlá poisťovňa SAMA vypovedala zmluvu - asi chcú mať len nehavarujúcich!!! A to máme vo firme v tejto poisťovni ešte budovu, činnosť, VT, 2* havarijné, (už len) 1* PZP, šéf +šéfová životné.. Vždy som tvrdila a tvrdím: pre poisťovňu si zaujímavý len do momentu, kým platíš Ty, ak musia platiť oni, hľadajú výhovorky.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R ak myslíš na stránku SKP ... tak stáva sa, že tam podľa EČV nenájdeš - ale to ešte neznamená, že auto nie je poistené...
    Rozalka Ale druhé auto som našla...... Nemáme flotilu....
    Katy a R nie je to nič výnimočné .. nie je tam 100%tná evidencia
    Ice dive no ak vypovedali PZ kvôli škode, tak to musel byť už fakt riadny ťukes..
    lofer wustenrot?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.