Zavrieť

Porady

Odstranenie starej farby

Dobry den,

viete doporucit nejaky rozumny postup na odstranenie povodnej farby zo steny. Steny boli asi vymalovane nejakou "divnou" farbou a je dost problematicke ju zoskrabat, farbu nejde rozmocit vodou, i ked trochu to pomaha a odstranovanie tejto farby spachtlou treba realizovat potom vacsou silou za pouzitia oboch ruk. Vzhladom na velku plochu je tento postup dost zdlhavy a pracny.

Dostal som jednu radu ohladom pouzitia odstranovaca starych naterov, ale co som cital informacie, tak to nie je urcene na odstranovanie farby zo steny.

Napada ma nie je na to aj nejake elektricke zariadenie?

Ma niekto nejaky dobry napad ako nato? Dakujem.
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kedysi sa steny maľovali hlinkou a tá išla ťažko odstrániť. Neviem či je to ono, ale ak áno, tak to odstraňovali kefou s tvrdými štetinami na mokro - do vody dávali vtedy mazľavé mydlo, a k tomu oškrabávali špachlou. Vtedy to išlo ľahšie. Ak je to ono, tak Ti to nezávidím
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

no je to dost tenka vrstva, neviem posudit, ze ci je to ta hlinka alebo nie, je tu taka hypoteza, ze ci to nebolo malovane latexom, resp. latex ci nebol primiesany do farby
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

- no fuj !

- nezavidim ti, nieco podobne sme riesili u svokry. Nebohy svokor pred mnohymi rokmi vymaloval steny, prikladam obrazok, a dolu sme to dali iba za pomoci drapakov skoro az po tehlu, nove natiahnutie stierky, vymalovanie... fakt hnusna robota, ta malba akejsi oblohy este sa tahala aj po strope...
DSC00013.JPG  
DSC00014.JPG  
DSC00015.JPG  
DSC00017.JPG  
DSC00016.JPG  

1/1
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tiež sme mali na stenách nejaký ten podobný tvrdý nezoškrabateľný prepytujem bordel.
Vraj to bol nejaký náter proti tomu, aby do stien vnikal cigaretový dym. Neviem, čo je na tom pravdy.
Farba tam bola hnedá, takže len tak sa to premaľovať nedalo, pretože sa to miestami lepilo na valček a stŕhali sme starú farbu dole.

Nakoniec sme steny s maliarskou špachtľou ostrou hranou doslova počmárali, asi tak v 10 cm odstupoch, ako sa dalo... Potom sme to postrekovačom a teplou vodou striekali, nechali trošku zvlhnúť a prácne škrabali.
Vraj to netreba až do tehly oškrabať, ak na to ide nová stierka. Tá prekryje aj farbu a stará farba sa nevpíja do stierky.
Snáď sa Ti to nejako podarí, mňa to čaká ešte v troch izbách...
0 0
bz5 bz5

bz5 je offline (nepripojený) bz5

Tiež sme boli nedávno na tom podobne, naši prerábajú dom a bolo potrebné zoškrabať steny vo všetkých izbách. Za 4 hodiny sa mi horkotažko podarilo zoškrabať jednu stenu a ruky ma boleli ako nikdy a to ešte aj na druhý deň som mala svalovicu. Skúšali sme to aj vlhčiť a nepomáhalo. Bola som sa spýtať v obchode, či nevedia poradiť ako si uľahčiť prácu. Predávali odstraňovač starých náterov v plechovkách, kde ma upozornili, že je 1 plechovka síce môže pomôcť, ale len na malú plochu. A potom mi poradili, že ak chcem, tak ževraj starý "babský" recept je použiť na odstránenie brzdovú kvapalinu, či už použitú alebo novú.... Neviem, či to funguje, neskúšali sme. Nakoniec ma zachránil od tejto driny ocino, ktorý tak zabezpečil brigádu pre troch chalanov na 4 dni .

Ešte ma napadlo, že vo všeobecnosti platí, že ak je stena natretá vápnom, tak by po navlhčení primalexom s vodou, by to malo isť lahšie. A platí to aj naopak, ak je stena natretá primalexom, treba ju navlhčiť vodou s vápnom.

Ak by nič nepomohlo, mohlo by pomôcť po stene urobiť aj ryhy, pozdlžne i priečne, čiže zdrsniť povrh....

Držím palec
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

vdaka za nazory a podporu

som este na zaciatku cesty, v jednej miestnosti som v menej ako polovici a okrem toho ma caka este ale z 5 miestnosti, takze o zabavu mam postarane , len dufam, ze ostatne miestnosti budu na tom lepsie

odstranovac starych naterov mi niekym bol poradeny a dalsou osobou zamietnuty, ze vraj tym odstranovac si umastim stenu, mastnota vsiakne do omietky a nebude mi chytat farba, potom budem musiet obit omietku ktora je dobra ...

vidim ze nie som sam co ma taky problematicky "sajrajt" na stenach

tak zatial to stale vyzera len na mocenie mydlovou vodou pripadne sa skusim poobzerat po nejakom elektrickom rieseni...
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ahoj.

Ponúkam drahšie , ale pohodlné riešenie , vhodné aj ak zospodu (z maľovky alebo podkladu preráža iná farba). Ak máš suchú stenu (kašli na dýchanie) a drží pôvodná maľovka : nalakuj stenu (emailom) a až potom namaľuj (vápno , Prima a iné ). U švagrinej boli tapety nalepené (glejom) nie celkom suchým hnedým sajrajtom.Jeden (nedoškrabal) človek = 1 m2 za hodinu dve.
Maliari to po asi 4 premaľovaní skoro vzdali. Potom dali technológiu (email / maľovka) a je to tam cez 15 rokov.

Ahoj
Ka Mil
0 0
senčan senčan

senčan je offline (nepripojený) senčan

Tak to by som rád videl, ako na e-maili drží vápno alebo PRIMALEX. Nie je to niečo iné?
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj.

Ponúkam drahšie , ale pohodlné riešenie , vhodné aj ak zospodu (z maľovky alebo podkladu preráža iná farba). Ak máš suchú stenu (kašli na dýchanie) a drží pôvodná maľovka : nalakuj stenu (emailom) a až potom namaľuj (vápno , Prima a iné ). U švagrinej boli tapety nalepené (glejom) nie celkom suchým hnedým sajrajtom.Jeden (nedoškrabal) človek = 1 m2 za hodinu dve.
Maliari to po asi 4 premaľovaní skoro vzdali. Potom dali technológiu (email / maľovka) a je to tam cez 15 rokov.

Ahoj
Ka Mil
Dik za tip. Budem o tom uvazovat...
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Zvolili sme opačný postup,neodstraňovali sme farbu,ale zafixovali sme ju,aby ju nebolo už nikdy viac vidieť a nepresvitala,kúpili sme TELSAL, rozrába sa to s vodou presne podľa návodu,pri aplikácii na veľké plochy to dosť smrdí,ale je to vyvetrateľné,realizovali sme to všade tam,kde nám niečo mohlo presvitať(zamastené miesta na stene,veľmi znečistené miesta okolo vypínačov a v spálni u rodičov to boli asi 4 vrstvy rôznych farieb),svetlo modrá so strieborným valčekom, ktorý vystupoval aj po 3 farbách, posledná vrstva oranžová.Natreli Telsalom nechali zaschnúť a zistili sme,že tá farba čo bola asi hlinka sama od seba začala prášiť a odpadávať so stien ako množstvo prachu,pozametali sme to zo stien,natreli ešte raz Telsalom, nechali uschnúť, pozametali so stien,poupratovali,prach bol v miestnosti absolútne všade. Urobili nutné vysprávky steny,namaľovali Primalexom,ale ja mám odskúšaný ten oteruvzdorný, tak používam iba ten,lebo sa mi to páči,keď sa po ošuchnutí neobjavia stopy na šatách,a je to krásne biele bez nejakých strieborných valčkoch,všetko zostalo zafixované a nič nepresvitá, už asi 14 mesiacov.Použili sme Telsal aj na vonkajšie plochy na fasáde,kde boli potečené mapy od vody,pri reakcii s touto usadenou vodou(žlté mapy a fľaky) to mierne šumelo,nechali sme zaschnúť,zamaľovali fasádnou farbou, ani sme nenatreli penetračným náterom,a je to O.K.(14 mesiacov). Takže treba skúsiť na malej ploche toto,možno to je to čo potrebujete.Ten Telsal nie je drahý stojí to asi 70-80 Sk/ 1 kg,čo je spotreba na jednu priemernú izbu.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

lepka Pozri príspevok
Zvolili sme opačný postup,neodstraňovali sme farbu,ale zafixovali sme ju,aby ju nebolo už nikdy viac vidieť a nepresvitala,kúpili sme TELSAL, rozrába sa to s vodou presne podľa návodu,pri aplikácii na veľké plochy to dosť smrdí,ale je to vyvetrateľné,realizovali sme to všade tam,kde nám niečo mohlo presvitať(zamastené miesta na stene,veľmi znečistené miesta okolo vypínačov a v spálni u rodičov to boli asi 4 vrstvy rôznych farieb),svetlo modrá so strieborným valčekom, ktorý vystupoval aj po 3 farbách, posledná vrstva oranžová.Natreli Telsalom nechali zaschnúť a zistili sme,že tá farba čo bola asi hlinka sama od seba začala prášiť a odpadávať so stien ako množstvo prachu,pozametali sme to zo stien,natreli ešte raz Telsalom, nechali uschnúť, pozametali so stien,poupratovali,prach bol v miestnosti absolútne všade. Urobili nutné vysprávky steny,namaľovali Primalexom,ale ja mám odskúšaný ten oteruvzdorný, tak používam iba ten,lebo sa mi to páči,keď sa po ošuchnutí neobjavia stopy na šatách,a je to krásne biele bez nejakých strieborných valčkoch,všetko zostalo zafixované a nič nepresvitá, už asi 14 mesiacov.Použili sme Telsal aj na vonkajšie plochy na fasáde,kde boli potečené mapy od vody,pri reakcii s touto usadenou vodou(žlté mapy a fľaky) to mierne šumelo,nechali sme zaschnúť,zamaľovali fasádnou farbou, ani sme nenatreli penetračným náterom,a je to O.K.(14 mesiacov). Takže treba skúsiť na malej ploche toto,možno to je to čo potrebujete.Ten Telsal nie je drahý stojí to asi 70-80 Sk/ 1 kg,čo je spotreba na jednu priemernú izbu.
Dakujem za radu. No vyzera to zaujimavo, toto by som mohol skusit, ze co to povie
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Farba sa dá zo steny odstrániť brúskou na betón,( má ju v ponuke BOSCH). Väčinou sa dá požičať v požičovniach stavebného náradia.Aj s vysávačom a diamantovým kotučom stojí cca
40 000 Skk.Požičovné na deň cca 1200 Skk.Dá sa s ňou za deň obrúsiť asi 100-150 m2 stien a stropov.
0 0
toska toska

toska je offline (nepripojený) toska

staru malovku sme my zoskrabovali spachtlou po navlhceni a potom pripadne este stenu umyli ked to bolo potrebne, niekde sme len umyvali stenu, stara vrstva natreta vapnom a priamo na omietku ta teda dole nepojde, ale ani to nie je potrebne pokial stena neopraskava a nelupe sa dalej, pri umyvani sme ale nesetrili vodou a najlepsia na rozmytie farby je maliarska stetka a potom docistit spongiou.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

toska Pozri príspevok
staru malovku sme my zoskrabovali spachtlou po navlhceni a potom pripadne este stenu umyli ked to bolo potrebne, niekde sme len umyvali stenu, stara vrstva natreta vapnom a priamo na omietku ta teda dole nepojde, ale ani to nie je potrebne pokial stena neopraskava a nelupe sa dalej, pri umyvani sme ale nesetrili vodou a najlepsia na rozmytie farby je maliarska stetka a potom docistit spongiou.
obycajne dobre namocenie steny pomaha nakolko sa farba rozmoci a ide to vcelku dobre, ale tu to bolo proste ine, priamo s velkou striekackou sa vo velkom nanasala voda, takze voda az stekala na zem, lenze tu to nejak moc nepomaha...
Naposledy upravil robin78 : 10.07.08 at 21:45
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Keď som sa nasťahoval do bytu po fajčiaroch, nehorázne smrdel. Stará maľovka mi povolila až po opakovaných náteroch 2X voda s mazľavým mydlom ( miestami to opráskalo po zatiahnutí samo), inak starý plech na pečenie a špachtľa. Miestnosť cca 5 x 6m dve vedrá oškrabanej farby. Potom som to umyl/ premaľoval vodou s pridaním malého množstav pracieho prášku ( len toľko aby to voňalo a veľmi nepenilo). Nechal den vyschnúť a vyzrieť. Do suchého 1x prednáter riedený ( pačok) strop a steny. 2x náter v odporúčanej konzistencii ( použil som maliarsku farbu oteruvzdornú a skoro tú najbelšiu čo bola 85% belosti - bola ešte aj belšia ale cena mi nevyhovovala - stačilo to OK) steny a strop stačil len 1X. Steny sú biele, byt vonia novotou a manželka je spokojná - a to je hlavné.

PS: Staré smradľavé nátery nedoporučujem nikomu pretierať. Nový náter je nový náter, aj keď treba troch viac máknuť a aj čosi viac vysprvovať ale stojí to za to.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Zatial to vyzera tak, ze casti stien ktore su problematicky odstranitelne boli natrete farbou, do ktorej bol primiesany Latex, takze asi aj z toho dovodu je to problem vodou rozmocit.

Skusal som to riesenie pouzitim pripravku Telsal, ale moc to nepomohlo, sem tam to trochu zreagovalo s tou farbou, ale v konecnom dosledku nijak vyznamne robotu neulahcilo.

Riesenie emailom som nakoniec tiez zavrhol, kedze na niektorych miestach nachadzam pod farbou plesne (hlavne v rohoch), tak je to najlepsie podla mna komplet dat dole. Uz aj odstranovanim farby ide skor omietka dole, ako ta farba, tak vzniklo aj vela nerovnosti, cize to bude potrebovat aj vystierkovat.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

No posledne som vyskusal uz riesenie s elektrickym naradim, ale nedopadlo to moc dobre. Pri pouziti brusky, ktora mala kotuc s brusnym papierom sa vyrabalo moc nerovnosti. Ked sa pouzila nastavec s drotenou kefou, tak to islo ako do masla, tiez neschodne riesenie. Obavam sa ze pri pouziti brusky na beton ako bolo spominane vyssie by to dopadlo rovnako, islo by to ako noz do masla

Nakoniec som kupil vibracnu brusku, kedze v pozicovni naradia akurat nemali na pozicanie. Nasadil drsny brusny papier a vcelku to slo, mozno by to chcelo este lepsi brusny papier a v podstate to nema chybu. Lenze to dopadlo katastrofalne, uplne nova bruska skoncila za necelych 15 minut , uz sa len ledva vliekla. Nakolko pri tom bruseni bolo strasne vela prachu, ze sa v miestnosti nedalo ani vidiet, tak to bruska nasala do rotora a koniec. Ten prach zo steny je velmi jemny a podla vsetkeho tie vibracne brusky na to nie su stavane. Som zvedavy co povie servis na reklamaciu.

Nejake dalsie navrhy na riesenie ako oskrabat tu latexovu farbu?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

No, neviem či tu reklamáciu uznajú. Bola určená na takúto prácu?

Inak ale myslím, že celkom to asi dole nedaš. Nebolo lepšie porozmýšľať nad nejakým sadrokartónom? Nejako to obložiť a dať stierku...
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Jara Pozri príspevok
No, neviem či tu reklamáciu uznajú. Bola určená na takúto prácu?

Inak ale myslím, že celkom to asi dole nedaš. Nebolo lepšie porozmýšľať nad nejakým sadrokartónom? Nejako to obložiť a dať stierku...
No v navode to zakazane nebolo, ze sa to na to nemoze pouzit . Ale aj tak moc necakam, ze mi nebude uznana reklamacie, ale dufam, ze to aspon opravia, snad sa to neskor este na nieco zide.

So sadrokartnom neuvazujem vobec, pod tym sa lahko mozu vytvorit plesne a nebudem vediet ani kde a ani kedy.

Do dat som to uz dal dole, ale len v jednej miestnosti, ktoru kde som uz s oskrabavanim skoncil. Ale vzniklo mi dost nerovnosti, nakolko isla aj omietka trochu dole, takze stierkovanie bude nevyhnutnostou.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Brúska na betón alebo aj sanačná brúska. Má viacero druhov brúsnych kotúčov.Ja ju používam v mojej firme niekoľko rokov a neviem si ju vynachváliť.

http://www.euronaradie.sk/product_in...uj6t5njn3r0143

http://www.narex.sk/protool/index.ph...29&produkt=817
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať