Zavrieť

Porady

Rýchla večera

Poraďte nejaké recepty na rýchlo niečo dobré, jednoduché, lacné zjesť na večeru. A ešte, vie niekto ako sa robí "arabský chlieb"?
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
andreaS Pozri príspevok
ked potrebujem urobit nieco rychle tak dam varit /teraz neviem ako sa tie cestoviny volaju/ dute spagety, do hrnceka supnem morcadellu ak mam slaninku tak aj troska slaninky, pripadne parok. tuto zmes nalejem na cestoviny a na vrch postruhany syr. Mnamy

/teraz neviem ako sa tie cestoviny volaju/ dute spagety, - Aďka, to sú makaróny...

Ale pridám aj ja jeden rýchly s makarónmi, uvariť ich v slanej vode "tak akurát"
nie rozvariť, kúsok šunky nakrájať a s mladou nakrájanou cibuľkou, prípadne cíbikmi opražiť na 1 PL olivového oleja, vysypať na makaróny, postrúhaný parmezán, na drobno nakrájané rajčiny, prípadne shery paradajky, dobre premiešať, môže sa natrhať pár lístočkov bazalky. Je to výborné aj ako teplé jedlo, ale aj ako studený šalát. Ešte lepšie chutí, ak sa dá navrch 1-2 PL bieleho jogurtu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ondrejvla Pozri príspevok
/teraz neviem ako sa tie cestoviny volaju/ dute spagety, - Aďka, to sú makaróny...

makaróny...- vieš , ako sa vyrábajú ?

Domáca výroba

To zrobíš cesto , vyvaľkáš na tenšie dlhé valčeky a necháš vyschnúť .
Potom zoberieš tenký alebo hrubší vrták , proste adekvátnej hrúbky a vyvrtaš dierky .
A HOTOVO

PRIEMYSELNÁ VÝROBA

Princíp je ten istý , akurát všetko robia za človeka stroje


Juraj
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

teraz neviem ako sa tie cestoviny volaju/ dute spagety,
Mám oprskaný monitor Priznám, že taký trefný názov by som nevymyslela.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Už tu bola podobná téma, kde sa preberali rýchle jedlá.

http://www.porada.sk/t86052-rychle-a-lahke-jedla.html
0 0
pieces pieces

pieces je offline (nepripojený) pieces

arabský chlieb je na zapekanie výborný. Dá sa pripraviť na veľa spôsobov, podľa toho, čo komu chutí, alebo čo dá chladnička
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Som milovník varania a len ťažko je mi vybrať rýchly recept takže pre istoto posielam dva:
- z krajcov chleba vyrež striedku a daj ju opekať ako hrianku na olej, do prázdneho miesta vyklepni 1 vajce, striedku namaž syrom alebo pečeňovou paštétou prikry vajce, otoč a opeč z druhej strany
- vymiešaj 1 vajce s krabičkou syrokrému a trochou vegety, natri na krajce chleba a na natretou stranou obaľ v srúhanke, vypraž na dobre teplom oleji len natretou stranou.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Marianna tu máš ešte pár rád na rýchlu večeru
- uvar cestoviny, popraž slaninu z cibuľou, pridaj 1 pochúťkovú smotanu a je to
- uvar zemiaky, udus na cibuli kyslú kapustu. zemiaky zlej pridaj k nim podusenú kapustu, popuč polej opečenou cibuľkou alebo slaninou. Ak máš rada opeč k tomu klobásu, vtedy vynechaj opečenú cibuľu a sllaninu
- podus na masle miešanú zeleninovú zmes, pridaj bylinky, uvar zemiaky a upraž volské oči
- na cibuli popraž 1 kocku údeného a 1 bieleho tofu, pridaj ml.papriku, kečup, sójovú a vorčester, bylinky podľa chuti. Osobitne udus balík miešanej zeleniny a uvar ryžu
- pokrájaj cca 250 g hláv. kapusty, posoľ a nechaj chvíľu stáť,aby pustila šťavu, potom pridaj 1 vajce, cca 250 g hl. múky a vymiešaj cesto, z krorého urob šúľance a zavar do osolenej vody.Horúce posyp postrúhaným syrom a polej do červena upraženou cibuľkou
Všetky recepty sa dajú zvládnuť do 30 minút. niekedy a so zjedením prajem dobrú chuť
0 0
Veronika R Veronika R

Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

Čo sa týka cestovín, je to obdobné ako rio mare.

Uvarím cestovinu, do rajnice si dám smotanu na varenie, do nej pridám tavený syr, do toho dám konzervu z tuniaka (olej scedím), nakoniec pridám trošku bazalky. Zvyknem to ešte pri podávaní posypať strúhaným syrom.

Mňam Už viem, čo bude zajtra na večeru.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Šampiňonová hrianka.

1 cibuľa, olej, 1 konzerva krájaných šampiňonov, 1 kyslá smotana, hrianky, šunka, maslo, syr

Na oleji speníme nakrájanú cibuľu, pridáme šampiňóny a popražíme. Zalejeme smotanou a necháme prevrieť. Ochutíme podľa vlastného gusta.
Na hrianku natrtieme maslo, preložíme šunkou a syrom, prikryjeme druhou hriankou a zapečieme v grile na hrianky. Ak grill nemáme neprykrývame druhým chlebom ale zapečieme v rúre, kým sa syr nezačne topiť.
Hrianky vyberieme, položíme na taniere a prelejeme omáčkou
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
ak by ste chceli niekto upiecť arabský chlieb doma:

http://www.siarsky.ch/index/sk-1034-81-1018-0.html

len pozor, aby ste to nepiekli dlho, lebo sa strašne vysuší kôrka a ťažko sa plní.
(ja som tie vyschnutejšie použila do krémovej polievky namiesto opečeného chlebíka a našincom to chutilo )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať