Zavrieť

Porady

vlhka stena od sprchovacieho kutu

Dobry den.
Chcem Vas poprosit o radu,ohladom sprcovacieho kuta.Pred piatimi rokmi sme murovali sprchovaci kut.Po styroch rokoch sme si vsimli,ze nam zacina vlhnut stena zvonka z kupelne.zacalo to zospodu,postupne to pokracovalo vyssie a stena zacala plesniviet.Teraz sme sa rozhodli malovat a zaroven vymenit vanicku pod sprchovacim kutom,lebo vodoinstalater povedal,ze je prasknuta.
Spravili sme zas aj nove rozvody,vymenili sme vanicku,okolo vanicky sme dali sparovaciu hmotu,lebo v prvom pripade sme mali silikon a ten aj plesnivel a mysleli sme si,ze dovodom pretekania je aj ten silikon.Presiel necely mesiac a zas nam zacala stena vlhnut.Teraz uz vanicka asi nebude problem.Potrebovala by som radu,ci na tu sparovacku okolo vanicky a keramickeho obkladu na stene,mozme pouzit este nejaku specialnu tesniacu
hmotu,ktora by uz neprepustila vodu.Lebo podla mojho nazoru je ten problem,ze v rohu sprchovacieho kuta stoji po kazdom spchovani voda a v tom rohu to presakuje.Ak sa mylim,prosim Vas opravte ma a budem vdacna
za kazdu radu.
Pekny den.
Zora
Usporiadat
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

nemas nejaku fotku ako to vyzera? lebo mi nie je jasne kde tam vlastne ta voda stoji.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zora75 Zora75

Zora75 je offline (nepripojený) Zora75

Fotku nemam,ale spravim a poslem.
Zatial dakujem.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

nepises ci to je dom alebo byt, ale to je v zasade jedno

podla mna sa nestava casto ze stena vlhne od sprchovania,

ale pri spravnej priprave sprchoveho kuta by sa mala stena pred aplikaciou kachliciek natriet specialnou vrstvou nepremokavej hmoty, nazov si teraz nespomeniem, ale v stavebninach by mali vediet poradit

natiera sa to vsade tam kde prichadza stena do kontaktu s vodou.

neviem o tom zeby sparovacky boli nepremokave, preto sa pouziva spominana hmota

P.S. tu prasklinu ste videli, alebo ste sa spolahli na to co vam majster povedal?

ale jedna prevda je ze plastove vanicky sa pohybuju pod vahou cloveka a potom moze za ne zatekat,

preto ludia "mojej" vahy by mali pouzivat samonosne keramicke vanicky, su sice drahsie ale nehrozi im pohyb.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
leonq Pozri príspevok
nepises ci to je dom alebo byt, ale to je v zasade jedno

podla mna sa nestava casto ze stena vlhne od sprchovania,

ale pri spravnej priprave sprchoveho kuta by sa mala stena pred aplikaciou kachliciek natriet specialnou vrstvou nepremokavej hmoty, nazov si teraz nespomeniem, ale v stavebninach by mali vediet poradit

natiera sa to vsade tam kde prichadza stena do kontaktu s vodou.

neviem o tom zeby sparovacky boli nepremokave, preto sa pouziva spominana hmota

P.S. tu prasklinu ste videli, alebo ste sa spolahli na to co vam majster povedal?

ale jedna prevda je ze plastove vanicky sa pohybuju pod vahou cloveka a potom moze za ne zatekat,

preto ludia "mojej" vahy by mali pouzivat samonosne keramicke vanicky, su sice drahsie ale nehrozi im pohyb.
Nie som úplne presvedčený o tvrdeniach, pretože ako by potom fungovali sprchárne z dlaždičkami prespárované len cementovou spárou. Ale fakt je, že sú náterové hmoty, ktoré sa používajú na odizolovanie vlhkosti. Takto na diaľku sa to úplne presvedčivo nedá poriešiť.
0 0
Zora75 Zora75

Zora75 je offline (nepripojený) Zora75

chandler Pozri príspevok
nemas nejaku fotku ako to vyzera? lebo mi nie je jasne kde tam vlastne ta voda stoji.
Ahoj uz mam aj foto. Vnutro sprch. kuta a vonkajsia cast / stena.
DSCN0318_1.jpg  
DSCN0313_1.jpg  
1/1
0 0
Zora75 Zora75

Zora75 je offline (nepripojený) Zora75

Je to byt.Nepisem,ze stena vlhne od sprchovania,ale ze pri kazdom sprchovani zostava voda na vanicke,a ci to nahodou niekde nepresakuje cez to sparovanie.poslala som fotky,pozri si ich,aby si si to vedel lepsie predstavit.Tu povodnu vanicku sme mali plastovu,tu prasklinu sme aj videli,ale nie som si ista,ci to nebola praknuta len glazura.teraz sme kupili tu samonosnu a napriek tomu to nie je v poriadku.Pod obkladacky neviem ci davali
tu specialnu latku,lebo to nam robila firma,ale podla mna asi ano,lebo potom by to presakovalo aj na inych miestach,ako zdola.
Ta voda sa musi niekde zalizovat a ypor je strasne savy,tak aj
malo vody je problem.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

neviem ci ma zmysel to tam nejako izolovat, skor by bolo lepsie to spravit tak aby tam v tom rohu voda nestala, nejako to spravit aby ta voda stekala hned spat do vane, inac si vzdy najde cestu do steny. nejaky tmel tam dat alebo tak nieco.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

mne to pripada ako by vam to presakovalo okolo vanicky, ale ked ste ju menili urcite ste nanovo izolovali

este mi napada ci vam tam nepresakuje odpadove potrebie

inak co susedia pod vami,nic sa im neukazuje na strope

podobne dopadla sestra ked museli nanovo izolovat sprchovy kut

presakuja to len na jedne stene alebo aj druhej stene rohu?


co sa tyka sprcharni jasne ze sa to kedysi nepouzivalo ale zase malokedy je na stene tolko vody aby sa to prejavilo a pod podlahy nikto nevidi,
ale skuste si ist pozriet nejaky vysokoskolsky internet starsi ako 15 rokov, kde su sprcharne nad sebou...

urcite pri rekonstrukci kupelky v byte by nater odporucal
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

tu daco pisu o izolovani steny pri sprchovom kute, su tam aj fotky
0 0
Zora75 Zora75

Zora75 je offline (nepripojený) Zora75

chandler Pozri príspevok
neviem ci ma zmysel to tam nejako izolovat, skor by bolo lepsie to spravit tak aby tam v tom rohu voda nestala, nejako to spravit aby ta voda stekala hned spat do vane, inac si vzdy najde cestu do steny. nejaky tmel tam dat alebo tak nieco.
ANO,TO BY BOLO NAJLEPSIE,ABY SA TO DALO TAK SPRAVIT,ABY TA VODA HNED STEKALA DO VANICKY,ALE JE TO PROBLEM,LEBO VTOM ROHU JE TAKY
ODKLADACACI PRIESTOR A NA VANICKU SME MUSELI DAT SPADOVANIE PRAVE ZE TAK,ABY VODA STEKALA DO ODTOKU A NESTALA VO VANICKE.CIZE JE VSADENA PRAVE SMEROM K ROHU.KEBY BOL ODTOK NA DRUHEJ STRANE VANICKY,RIESILO BY SA TO OPACNE.KAM SI MYSLEL TMEL? NA TU SPAROVACKU?
0 0
Zora75 Zora75

Zora75 je offline (nepripojený) Zora75

leonq Pozri príspevok
mne to pripada ako by vam to presakovalo okolo vanicky, ale ked ste ju menili urcite ste nanovo izolovali

este mi napada ci vam tam nepresakuje odpadove potrebie

inak co susedia pod vami,nic sa im neukazuje na strope

podobne dopadla sestra ked museli nanovo izolovat sprchovy kut

presakuja to len na jedne stene alebo aj druhej stene rohu?


co sa tyka sprcharni jasne ze sa to kedysi nepouzivalo ale zase malokedy je na stene tolko vody aby sa to prejavilo a pod podlahy nikto nevidi,
ale skuste si ist pozriet nejaky vysokoskolsky internet starsi ako 15 rokov, kde su sprcharne nad sebou...

urcite pri rekonstrukci kupelky v byte by nater odporucal
AJ JA SI MYSLIM,ZE TAM BUDE ASI PROBLEM,POTRUBIE NAM MENILI NOVE,DAVAL TAM TAKU HARMONIKU,A TIE KOLENA,NEVIEM AKO SA TO ODBORNE VOLA.VCERA SOM VOLALA AJ TOMU VODAROVI CO TO ROBIL,POVEDAL,ZE MOHLA PRASKNUT AJ TA HARMONIKA.SUSEDIA ZATIAL NEHOVORIA NIC,ZE BY IM PRETEKALO,ALE KED SME VYBRALI TU POVODNU VANICKU,BOLA MOKRA AJ PODLAHA A VODAR POVEDAL,ZE DOBRE ZE SME NEVYTOPILI SUSEDOV.LENZE ONI MAJU ESTE BYT V POVODNOM STAVE S UMAKARTOVIM JADROM A TAM MEDZI STROPOM A UMAKARTOM JE PRIESTOR.TAKZE SI TO MOZNO ESTE NEVSIMLI.PRESAKUJE TO ASI AJ NA DRUHEJ STRANE STENY,ALE TAM TO NEVIDIM,LEBO Z TEJ STRANY MAME NAMONTOVANU KUCHYNSKU LINKU A JE TAM AJ OBKLAD.
0 0
littleboy littleboy

littleboy je offline (nepripojený) littleboy

Sprchovacia vanicka musi byt osadena tak aby keramicky obklad steny mierne zasahoval ZA okraj vanicky aspon o 10 mm. Potom voda stekajuca po stene nezateka za vanicku ale do nej. Pokial je vanicka len prilozena k stene so zatmelenou sparou tak sa tam voda nakoniec vzdy dostane pretoze pri sprchovani sa plastova vanicka stale hybe a ziadny tmel nedokaze stopercentne preniest take velke zatazenie bez toho aby sa v nom postupne vytvorili trhliny cez ktore voda lahko prejde. To znamena ze uz pri stavbe novej kupelne treba najskor osadit vanicku a az potom obkladat a odporucam pre istotu ak okraj vanicky nie je cista hrana ju aj aspon trochu zasekat do steny.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Zora75 Pozri príspevok
ANO,TO BY BOLO NAJLEPSIE,ABY SA TO DALO TAK SPRAVIT,ABY TA VODA HNED STEKALA DO VANICKY,ALE JE TO PROBLEM,LEBO VTOM ROHU JE TAKY
ODKLADACACI PRIESTOR A NA VANICKU SME MUSELI DAT SPADOVANIE PRAVE ZE TAK,ABY VODA STEKALA DO ODTOKU A NESTALA VO VANICKE.CIZE JE VSADENA PRAVE SMEROM K ROHU.KEBY BOL ODTOK NA DRUHEJ STRANE VANICKY,RIESILO BY SA TO OPACNE.KAM SI MYSLEL TMEL? NA TU SPAROVACKU?
myslel som do celeho toho rohu, ale to by bola asi vela, keby ste mali este kachlicky mohli by ste ich ulozit do tmelu a vyspadovat to do vanicky. nevyzeralo by ti asi nejako super ale lepsie ako ked ma zatekat.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
littleboy Pozri príspevok
Sprchovacia vanicka musi byt osadena tak aby keramicky obklad steny mierne zasahoval ZA okraj vanicky aspon o 10 mm. Potom voda stekajuca po stene nezateka za vanicku ale do nej. Pokial je vanicka len prilozena k stene so zatmelenou sparou tak sa tam voda nakoniec vzdy dostane pretoze pri sprchovani sa plastova vanicka stale hybe a ziadny tmel nedokaze stopercentne preniest take velke zatazenie bez toho aby sa v nom postupne vytvorili trhliny cez ktore voda lahko prejde. To znamena ze uz pri stavbe novej kupelne treba najskor osadit vanicku a az potom obkladat a odporucam pre istotu ak okraj vanicky nie je cista hrana ju aj aspon trochu zasekat do steny.
My sme srprchový kút a vaničku pôvodne tiež len priložili ku stene, ale voda nám zatekala poza tesnenie okolo vaničky a hromadila sa pod vaničkou. Dalo sa to tam prácne vyutierať, ale bola to otrava, lebo sme zakaždým museli rozobrať spodok vaničky. Až nakoniec sme to vyriešli vysekaním priestoru do obkladu a okraje vaničky sme zasunuli a zamurovali do steny. Už je to O.K., nezateká. A to sa jednalo o úplne novú kúpelňu, keby sme to boli vedeli, že po pár mesiacoch budeme do toho obkladu musieť sekať, tak sme ju mohli rovno dať do tej steny.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
leonq Pozri príspevok
nepises ci to je dom alebo byt, ale to je v zasade jedno

podla mna sa nestava casto ze stena vlhne od sprchovania,

ale pri spravnej priprave sprchoveho kuta by sa mala stena pred aplikaciou kachliciek natriet specialnou vrstvou nepremokavej hmoty, nazov si teraz nespomeniem, ale v stavebninach by mali vediet poradit

natiera sa to vsade tam kde prichadza stena do kontaktu s vodou.

neviem o tom zeby sparovacky boli nepremokave, preto sa pouziva spominana hmota

P.S. tu prasklinu ste videli, alebo ste sa spolahli na to co vam majster povedal?

ale jedna prevda je ze plastove vanicky sa pohybuju pod vahou cloveka a potom moze za ne zatekat,

preto ludia "mojej" vahy by mali pouzivat samonosne keramicke vanicky, su sice drahsie ale nehrozi im pohyb.
Natierať stenu aby nepresiaka voda ktorá podtečie pod obklad alebo stenu je nezmysel. Aj keby sa to podarilo tak v určitom čase by sa táto medzera naplnila vodou a začala niekam pretekať.Chcel by som upozorniť amatérsky stavitelov že spomenutá nepresiakavá hmota je reklamný ťah spoločnosti ktorá spomenutú hmotu vyrába.A riadne predražený!
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

ja sa rad necham poucit

to znamena ze pokial je poriadne urobeny obklad a srpavne vyskarovany malo by to stacit?
0 0
Zora75 Zora75

Zora75 je offline (nepripojený) Zora75

leonq Pozri príspevok
ja sa rad necham poucit

to znamena ze pokial je poriadne urobeny obklad a srpavne vyskarovany malo by to stacit?
Asi nie.Lebo v nasom pripade to nestaci.Pozrite si link,co mi odpisal Charonme,je tam velmi zaujimavi clanok o tom."Postup pri izolovani a obkladani stien vystavenych posobeniu vody".Su tam aj obrazky.Tak takuto izolaciu sme vobec nerobili a absolutne nic nam o tom ani murar nespomenul,ze by sa to tak malo robit.Mozno keby sme hned takto zaizovali,tak by to nepretekalo.
0 0
Zora75 Zora75

Zora75 je offline (nepripojený) Zora75

Leila2006 Pozri príspevok
My sme srprchový kút a vaničku pôvodne tiež len priložili ku stene, ale voda nám zatekala poza tesnenie okolo vaničky a hromadila sa pod vaničkou. Dalo sa to tam prácne vyutierať, ale bola to otrava, lebo sme zakaždým museli rozobrať spodok vaničky. Až nakoniec sme to vyriešli vysekaním priestoru do obkladu a okraje vaničky sme zasunuli a zamurovali do steny. Už je to O.K., nezateká. A to sa jednalo o úplne novú kúpelňu, keby sme to boli vedeli, že po pár mesiacoch budeme do toho obkladu musieť sekať, tak sme ju mohli rovno dať do tej steny.
My tu vanicku mame vsadenu do steny,ale neviem kolko milimetrov.Ako ste mali rieseny ten spodok vanicky,ze sa Vam to dalo rozoberat?To nie je zly napad,v pripade ze sa volaco stane,mas hned pristup k trubkam.My to mame z dola zamurovane a keby to velmi tieklo,musime to zas cele rozbit.Inak teraz to budeme musiet tak ci tak cele rozmontovat a zistit kde je problem.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Zora75 Pozri príspevok
Asi nie.Lebo v nasom pripade to nestaci.Pozrite si link,co mi odpisal Charonme,je tam velmi zaujimavi clanok o tom."Postup pri izolovani a obkladani stien vystavenych posobeniu vody".Su tam aj obrazky.Tak takuto izolaciu sme vobec nerobili a absolutne nic nam o tom ani murar nespomenul,ze by sa to tak malo robit.Mozno keby sme hned takto zaizovali,tak by to nepretekalo.
murar vam to nespomenul lebo sa to tak nerobi teda bolo by pekne keby sa to tak robilo ale nerobi sa to napriklad aj preto ze vas problem by to nevyriesilo.
u vas je probem pravdepodobne to ze je ta vanicka osadena sikmo - smerom k odtoku. mala by byt rovno. vtedy by voda aj odtekala do odtoku aj by stekala z toho rohu dole. - jedine keby ta vanicka bola uplne zle spravena, ale to sa mi nezda.
to co sa raz za tyzden osprchujete nestaci na to aby voda presla cez kachlicky do steny - teda nie tolko aby to bol problem. jediny problem je ze tam ta voda stoji - to nesmie stat nikdy lebo vzdy pretecie - fakt uuuuuplne vzdy.
0 0
Zora75 Zora75

Zora75 je offline (nepripojený) Zora75

chandler Pozri príspevok
murar vam to nespomenul lebo sa to tak nerobi teda bolo by pekne keby sa to tak robilo ale nerobi sa to napriklad aj preto ze vas problem by to nevyriesilo.
u vas je probem pravdepodobne to ze je ta vanicka osadena sikmo - smerom k odtoku. mala by byt rovno. vtedy by voda aj odtekala do odtoku aj by stekala z toho rohu dole. - jedine keby ta vanicka bola uplne zle spravena, ale to sa mi nezda.
to co sa raz za tyzden osprchujete nestaci na to aby voda presla cez kachlicky do steny - teda nie tolko aby to bol problem. jediny problem je ze tam ta voda stoji - to nesmie stat nikdy lebo vzdy pretecie - fakt uuuuuplne vzdy.
To nemyslis vazne,ze sa sprchujeme raz za tyzden.Ty ano?Na buduci tyzden pride vodar,pozrie sa nam na to a budeme o nieco mudrejsi,ci to naozaj preteka len v rohoch,alebo je aj problem v rozvodoch.Dam vediet.A nesprchuj sa len raz za tyzden v tomto teple!To musi byt brut.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať