Zavrieť

Porady

Použitie dotácie na podnikanie z úradu práce

Vie mi niekto poradit, ci je mozne vybrat urcitu sumu dotacie z uctu a potom ju tam vratit spat cize nechybali by odtial ziadne peniaze, ktore by neboli vydokladovane len by sa to prejavilo na vypise uctu ako vyber a potom ako vklad. Nema s tym niekto skusenost?
Ako prebieha kontrola? To este pocas tych dvoch rokov? Alebo az po dvoch rokoch? Je nutne predlozit aj vypis uctu alebo staci len faktura?
Schvalili niekomu pocitac, ked mal zivnost zo stavebnej oblasti. Aky dovod ste uviedli v zamere, ze ho potrebujete?
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
beatrice86 Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit, ci je mozne vybrat urcitu sumu dotacie z uctu a potom ju tam vratit spat cize nechybali by odtial ziadne peniaze, ktore by neboli vydokladovane len by sa to prejavilo na vypise uctu ako vyber a potom ako vklad. Nema s tym niekto skusenost?
Ako prebieha kontrola? To este pocas tych dvoch rokov? Alebo az po dvoch rokoch? Je nutne predlozit aj vypis uctu alebo staci len faktura?
Schvalili niekomu pocitac, ked mal zivnost zo stavebnej oblasti. Aky dovod ste uviedli v zamere, ze ho potrebujete?
Vybrať sa môže, len treba vedieť vydokladovať na čo boli použité tie peniaze. Kontrola sa ohlási asi po 3-4 meisacoch začatia podnikania. Dôvod pre PC pri stavbárčine: účtovná evidencia, korešpondencia, cenové kalkulácie......

Administratívu si neviem predstaviť bez PC.
0 0
beatrice86 beatrice86

beatrice86 je offline (nepripojený) beatrice86

Lenze ja by som to chcela pouzit dajtomu ako pozicku, ze by som si odtial len pozicala peniaze a a splacala by som ich takou formou ze kazdy mesiac by som ich tam vkladala a platila nimi odovdy cize aby som to mala nejako vydokladovane. Neviem ci to je teraz zrozumitelne, ale dufam ze hej.
A este k tej kontrole, pride urcite alebo sa moze stat ze vobec nepride.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
beatrice86 Pozri príspevok
Lenze ja by som to chcela pouzit dajtomu ako pozicku, ze by som si odtial len pozicala peniaze a a splacala by som ich takou formou ze kazdy mesiac by som ich tam vkladala a platila nimi odovdy cize aby som to mala nejako vydokladovane. Neviem ci to je teraz zrozumitelne, ale dufam ze hej.
A este k tej kontrole, pride urcite alebo sa moze stat ze vobec nepride.
Dotácia sa musí použiť na vopred dohodnut účely, čo máš uvedené aj v dohode o dotácii. Zatiaľ som sa nestretol s prípadom, že by neskontrolovali použitie.
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

...a navyše: Podľa novely zákona, platnej od 1.5.2008, sa kontrola n e m u s í vopred ohlásiť. Môže prísť kedykoľvek, tzv. prepadovka.
0 0
beatrice86 beatrice86

beatrice86 je offline (nepripojený) beatrice86

Asi si to nepochopil ako som to ja myslela. Ved prave za to ze tie peniaze nemozem pouzit na hocico iba na to co mam v zamere, tak si ich chcem nachvilu odtial pozicat, ale ja ich tam vratim spat. Lenze ma napadlo co ako to tam nestihnem vratit dokym pride kontrola?To uz bude asi zle. Ony mi budu riadne prezerat vsetky vypisy? Ale kebyze tam najdu ze vyber a neskor zase vklad to im hadat nebude vadit.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
beatrice86 Pozri príspevok
Asi si to nepochopil ako som to ja myslela. Ved prave za to ze tie peniaze nemozem pouzit na hocico iba na to co mam v zamere, tak si ich chcem nachvilu odtial pozicat, ale ja ich tam vratim spat. Lenze ma napadlo co ako to tam nestihnem vratit dokym pride kontrola?To uz bude asi zle. Ony mi budu riadne prezerat vsetky vypisy? Ale kebyze tam najdu ze vyber a neskor zase vklad to im hadat nebude vadit.
Nemôžeš na iné použiť. Kontrolujú aj výpisy.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

peniaze môžeš vybrať z účtu a držať v pokladni
0 0
beatrice86 beatrice86

beatrice86 je offline (nepripojený) beatrice86

To sa moze, vybrat ich z uctu? Ved mi hovorili, ze vsetko sa musi uskutocnit bezhotovostnym stykom, tak potom co je pravda? Potom by tam vela nenakontrolovali na tych vypisoch.
Dakujem vsetkym za rady, urcite budem mat este vela otazok tykajucich sa dotacie.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

beatrice86 Pozri príspevok
To sa moze, vybrat ich z uctu? Ved mi hovorili, ze vsetko sa musi uskutocnit bezhotovostnym stykom, tak potom co je pravda? Potom by tam vela nenakontrolovali na tych vypisoch.
Dakujem vsetkym za rady, urcite budem mat este vela otazok tykajucich sa dotacie.
Podľa mojich vedomostí, poskytnutý príspevok, ktorý nebol vyčerpaný v súlade so žiadosťou a podn.zámerom, je príjemca povinný uchovávať na podnikateľskom účte.
Je potrebné si preštudovať tvoju zmluvu /dohodu/ s ÚPSVaR a všetky tebou podpísané prílohy k tejto zmluve.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Pokiaľ viem, do 10.000,- Sk sa dá nakupovať aj v hotovosti - napr. ak máš v podnikateľskom zámere plánované nákupy priamo v obchode - viac položiek do 10.000,- - teoreticky by si mohla vybrať z účtu určitú sumu a držať ich v pokladni - a ak sa nákup neuskutočnil, vrátiť ich na účet.
Samozrejme si treba veľmi podrobne preštudovať dohodu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zaujímavé názory,
ja som vzala dotáciu z UPSVaR pred 28 mesiacmi, už po pol roku som si požičala peniaze z dotácie a zaplatila nimi dovolenku, na konci roka som si vrátila na účet peniaze aby mi to sedelo pre prípad kontroly. Ale môžem povedať, že žiadna kontrola mi neprišla počas tej doby dvoch rokov. Možno je to dané tým, že mám vysokoškolské vzdelanie, a tu v okolí býva veľa rómov, ktorý si vybavovali živnosti. Takže asi chodili ich kontrolovať. Tiež by som si to obhájila tak , že peniaze v hotovosti mám na nákup položiek čo som si dala do podnikateľského zámeru.
0 0
jackmxp jackmxp

jackmxp je offline (nepripojený) jackmxp

smith Pozri príspevok
Dotácia sa musí použiť na vopred dohodnut účely, čo máš uvedené aj v dohode o dotácii. Zatiaľ som sa nestretol s prípadom, že by neskontrolovali použitie.
Dobrý večer,chcem sa spýtať .V novembri 2007 som si založil živnosť a podnikám ako SZCO požiadal som UP o nenavrátnu pôžičku v hodnote 42 000sk.Teraz by som si chcel založiť vlastnú firmu a potreboval by som nejaké peniaze na nákup strojov a malú rekonštrukciu budovy,ale neviem či je to možné.Doteraz som hľadal všeliakých investorov zabil som tým veľa času a nič.Prosím Vás ak mi môžte odpovedať či je ešte možná nejaká pomoc.Mám aj vypracovaný podnikateľský zámer,ale ručenie by nebolo postačujúce.Dakujem vám za odpoved Marek
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

jackmxp Pozri príspevok
Dobrý večer,chcem sa spýtať .V novembri 2007 som si založil živnosť a podnikám ako SZCO požiadal som UP o nenavrátnu pôžičku v hodnote 42 000sk.Teraz by som si chcel založiť vlastnú firmu a potreboval by som nejaké peniaze na nákup strojov a malú rekonštrukciu budovy,ale neviem či je to možné.Doteraz som hľadal všeliakých investorov zabil som tým veľa času a nič.Prosím Vás ak mi môžte odpovedať či je ešte možná nejaká pomoc.Mám aj vypracovaný podnikateľský zámer,ale ručenie by nebolo postačujúce.Dakujem vám za odpoved Marek
Neviem akú dotáciu máš na mysli, ale ak nie si ZP tak môžeš získať príspevok na začíatok výkonu SZČ.
Tu sú však tieto základné podmienky:
1.Evidencia na úrade práce min neviem koľko asi 3 mes.
2. Živnosť nemôžeš mať preď podpísaním dohody s úradom práce.

Je možné pre existujúci subjekt získať príspevok na vytvorenie pracovného miesta , ktorý by sa dal použiť na nákup strojov ale len do 30000,-Skk (hodnota stroja.
Tu by si vsak mudsel niekoho zobrat z Úradu práce a zaviazat sa ho min 3 roky zamestnat pri ZP dva roky.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ako podnikateľovi Ti asi ÚP už nedá žiadnu dotáciu. Skús na BIC požiadať o úver. Pomáhajú úvermi malým a stredným podnikateľom sumou od 50 tisíc.
0 0
jackmxp jackmxp

jackmxp je offline (nepripojený) jackmxp

globalpartner Pozri príspevok
Neviem akú dotáciu máš na mysli, ale ak nie si ZP tak môžeš získať príspevok na začíatok výkonu SZČ.
Tu sú však tieto základné podmienky:
1.Evidencia na úrade práce min neviem koľko asi 3 mes.
2. Živnosť nemôžeš mať preď podpísaním dohody s úradom práce.

Je možné pre existujúci subjekt získať príspevok na vytvorenie pracovného miesta , ktorý by sa dal použiť na nákup strojov ale len do 30000,-Skk (hodnota stroja.
Tu by si vsak mudsel niekoho zobrat z Úradu práce a zaviazat sa ho min 3 roky zamestnat pri ZP dva roky.
Dakujem.Takže aj ked nevlatním vlastnú firmu ale pracujem len pre firmy ako SZCO a chce, si založiť vlastnú dielňu UP mi už neposkytne nič ani pôžičku?Dakujem to som chcel vedieť a na ten BIC sa pôjdem informovať
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jackmxp Pozri príspevok
Dakujem.Takže aj ked nevlatním vlastnú firmu ale pracujem len pre firmy ako SZCO a chce, si založiť vlastnú dielňu UP mi už neposkytne nič ani pôžičku?Dakujem to som chcel vedieť a na ten BIC sa pôjdem informovať
Keď si szčo, tak predsa máš firmu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Iba ak by si chcel vytvoriť pracovné miesto pre ŤZP, vtedy Ti dá príspevok na vytvorenie pracovného miesta.
0 0
jackmxp jackmxp

jackmxp je offline (nepripojený) jackmxp

smith Pozri príspevok
Keď si szčo, tak predsa máš firmu.
Ved áno zle som sa vyjadril.Ide o to ,že vtedy som žiadal o tú nenavrátnu pôžičku a aj som ju dostal.Ale teraz si chcem založiť vlastnú dielňu a tam potrebujem stroje a na menšiu rekonštrukciu tej spomínanej dielne.Tak som len chcel vedieť či UP neposkytuje nejaké pôžičky(nemyslím nenavrátne),Ale dakujem Vám za odpovede Marek
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

wagner Pozri príspevok
Iba ak by si chcel vytvoriť pracovné miesto pre ŤZP, vtedy Ti dá príspevok na vytvorenie pracovného miesta.
nielen TZP , ale aj znevýhodnená osoba napr po padesiatke a inak, podmienka musí byt evidovaný na UP
0 0
jackmxp jackmxp

jackmxp je offline (nepripojený) jackmxp

globalpartner Pozri príspevok
nielen TZP , ale aj znevýhodnená osoba napr po padesiatke a inak, podmienka musí byt evidovaný na UP

Dakujem za odpoved.Potreboval by som nejakých 150 000 sk na začiatok a nič sa mi nedarí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať