Zavrieť

Porady

Neplatiči faktúr

Dobrý večer,
chcela by som sa spýtať ohľadom neplatičov faktúr, resp. neskorých platičov. máme takých odberateľov, čo neskoro posielajú svoje platby, niektorí aj 2 týždne po splatnosti. Preto by sme im chceli účtovať nejaké úroky z omeškania platieb. Len nevieme, aké percento zo sumy by to malo byť, alebo či to je niekde v zákone dané. zatiaľ som to nenašla, preto sa pýtam. Budem rada, ak pomôžete.
Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vargová Katarína Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    chcela by som sa spýtať ohľadom neplatičov faktúr, resp. neskorých platičov. máme takých odberateľov, čo neskoro posielajú svoje platby, niektorí aj 2 týždne po splatnosti. Preto by sme im chceli účtovať nejaké úroky z omeškania platieb. Len nevieme, aké percento zo sumy by to malo byť, alebo či to je niekde v zákone dané. zatiaľ som to nenašla, preto sa pýtam. Budem rada, ak pomôžete.
    Katka
    Obchodný zákonník
    § 369

    (1) Ak je dlžník v omeškaní so splnením peňažného záväzku alebo jeho časti, je povinný platiť z nezaplatenej sumy úroky z omeškania určené v zmluve, inak o 10 % vyššie, než je základná úroková sadzba Európskej centrálnej banky uplatňovaná pred prvým kalendárnym dňom kalendárneho polroka, v ktorom došlo k omeškaniu. Základná úroková sadzba Národnej banky Slovenska platná v prvý kalendárny deň kalendárneho polroka, sa použije počas celého tohto polroka.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 25.08.08 at 17:07

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    smith Pozri príspevok
    Obchodný zákonník
    § 369

    (1) Ak je dlžník v omeškaní so splnením peňažného záväzku alebo jeho časti, je povinný platiť z nezaplatenej sumy úroky z omeškania určené v zmluve, inak o 10 % vyššie, než je základná úroková sadzba Európskej centrálnej banky uplatňovaná pred prvým kalendárnym dňom kalendárneho polroka, v ktorom došlo k omeškaniu. Základná úroková sadzba Národnej banky Slovenska platná v prvý kalendárny deň kalendárneho polroka, sa použije počas celého tohto polroka.
    Zoli, opravil si svoj príspevok, ale v takomto znení to platí až dňom zavedenia eura (čl. XXXI. Generálneho zákona).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.